Szoros szombathelyi siker

Veretlenek csatájára került sor Szombathelyen, igaz a vendég szegediek eddig mindkét mérkőzésüket otthon játszották. Hazai oldalon először léphetett pályára Jancsikin Braniszlav, akit Bencze Tamás edző rögvest a kezdőcsapatba is jelölt.

Kálmán kosarával indult a találkozó, de Csorvási kosaraival hamar fordított a Szedeák (2-6). Tartotta is előnyét a vendég csapat, Dukics triplájával 16-10-re vezettek, de a negyed második felében összekapta magát a Szombathely, Harazin egyenlítést érő kosara után viszont Kiss Zsolt hűtötte le a kedélyeket egy távolival, így szegedi előnnyel térhettek rövid pihenőre a felek.

A második negyedben Ivosev triplája fújt riadót szombathelyi oldalon, Will kosara pedig már az egyenlítést jelentette (27-27). Ellépni azonban nem sikerült a hazaiaknak, sőt Csorvási vezérletével vissza is vette a vezetést a Szedeák. Ekkor azonban akadozni látszott a vendégek támadójátéka, a 18. percben Fey zsákolásával 33-31-re kerültek előnybe a sárga-feketék. A 20. percbe fordulva Kálmán büntetőjével az addigiakat tekintve már-már „jelentős” volt a vezetésük: 36-33-as állással fordult a két együttes.

A nagyszünet után kettőzött erővel kezdett a Szombathely, főleg Ivosev járt elemében öt pontjával 41-35-re vezetettek: Molnár József jobbnak is látta magához hívnia játékosait. Az ex-szegedi légiós közül Ivosevet követve Levy sem akart lemaradni, zsákolása után viszont Tanács kosarával maradt látótávolságon belül a Szedeák (45-43). Rendkívül kiegyenlített volt a mérkőzés, jelentős előnyre egyik fél sem tudott szert tenni, a vendégeknél Csorvási szólt hozzá a meccshez hosszú idő után, így hiába volt négy pontos előnye a hazaiaknak a negyed végére egált mutatott az eredményjelző (53-53).

Az utolsó negyednek úgy vágtak neki tehát a felek, mintha mi sem történt volna 30 percig. Tanács sikeres távolijával visszavette a vezetést a Szedeák, de ahogy addig, ezúttal is fej-fej mellett haladtak a csapatok, szinte támadásonként változott a vezető csapat kiléte. Borítékolható volt a roppant kiélezett végjáték, még akkor is, amikor a szegediek tartósan is (még ha minimális különbséggel is) magukhoz tudják ragadni a vezetést. Dukics negyedik hibája okozott fejfájást a vendégeknek, de talán ennél is nagyobbat, hogy 69-69-nél Fey ismét kiegyenlített. A vendégek időkérést követően Kálmán büntetőivel fordított a Szombathely és az utolsó percbe fordulva is maradt a két pontos hazai előny. Kiss Zsolt hibázott a triplavonalon túlról, a vendégek így faultokkal igyekeztek megállítani az órát: Levy azonban mind négy büntetőjét értékesítette (73-69), ráadásul Kálmán sem hibázott ugyanonnan, így Dukics hármasa már csak 75-72-es végeredményt állította be.

A Szombathely nagyon kemény, küzdős mérkőzésen tudott nyerni a rendkívül szívósan játszó, többször is előnyben játszó Szedeák ellen.

Szova-Trend Optika KC Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 75-72 (20-25, 16-8, 17-20, 22-19)
Szombathely, Arena Savaria. Vezette: Földházi, Makovsky, Balog Gy.

Szombathely: Kálmán 11, Levy 16, Jancsikin, Ivosev 12/3, Fey 16. Csere: Harazin 8, Simon L. 8, Will 4, Szanati.

Szedeák: Gilchrist 4, Gurley 6, Kiss Zs. 9/9, Dukics 18/6, Csorvási M. 18. Csere: Vida 2, Csorvási L. 4, Tanács 11/3, Wirth.

Bencze Tamás a Szombathely vezetőedzője a lefújás után: "Örülök hogy nyertünk, mert első sorban az volt a legfontosabb hogy megnyerjük a mérkőzést és bárcsak 70 pont körül dobtunk úgyis hogy ritmustalanul játszottunk, nem lehetünk elégedettek center poszton. Ezt meg kell oldanunk, mert a sorsot kisérteni lehet, de én azt mondom hogy ez az a pont ahol már nem. Ezt a meccset azzal nyertük meg, hogy rutinosabbak voltunk és kihasználtuk a végén a lehetőségeket, de ezt hosszú távon nem lehet és változtatni kell rajta és talán ez az 1 hét elég lesz hogy tudjunk javítani, változtatni."

Molnár József, a Szedeák vezetőedzője a lefújás után: Szoros és kiélezett meccs után vagyunk, erre számítottunk. Sajnos két-három szituációban nem sikerült jó döntést hozni. A mérkőzés előtt sokat beszéltünk arról, hogy jó döntéseket kell hozni. Büszke vagyok a csapatomra, mert nagyon jó és izgalmas meccset játszottunk és remélem hogy a szurkolók is élvezték a meccset. Gratulálok a Szombathelynek és büszke vagyok a csapatomra."