Továbbjutott az Alba

Óriási meglepetésre öt pontos előnnyel (83-78) várhatta a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját a Factum Sport az Alba Fehérvár ellen. A debreceniek már csak azért is nagy bravúrt hajtottak végre - ugyan papíron ők voltak a pályaválasztók -, mivel az Alba a bajnokságban makulátlan, 11-0-ás hazai mérleggel áll.

Alba Fehérvár - Factum Sport Debrecen 92-67 (29-13, 22-15, 26-24, 15-15)
Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, vezette: Pálla, Surányi, Sabáli

Nem véletlenül voltak nagyon bosszúsak a fehérvári szurkolók a keddi meccs után, ám a visszavágó sem a kedvük szerint indult. Az első meccsen 29 pontig jutó Smith ismét elemében volt és pontjaival 7-4-re vezetett a Factum. Aztán a negyed derekán Hollis hármasával vette át a vezetést az Alba, majd meglépniük is sikerült. Wood kosarai egy 11-2-es fehérvári szakaszt zártak le (20-11). A vendégeknél továbbra is csak Smith tudott veszélyt jelenteni a gyűrűre, de az amerikai három személyi hibát is begyűjtött az első tíz perc alatt. Az utolsó perceket aztán még jobban megnyomta az Alba: az addig a passzaival jeleskedő Moore is betalált, Medve hármasával pedig 16-ra nőtt az előnyük (29-13).

Ezzel a különbséggel már bőven továbbjutásra álltak a fehérváriak, és ugyan nem mondhatni, hogy el is dőlt a lényegi kérdés, ám a folytatásban sem tudott közelebb jönni a Factum. Igaz a hazaiak sem termelték a pontokat ebben a negyedben, amit Helmeczi és Cseh is egy-egy hármassal "büntetett" (33-23) - érkezett is Dzunics Braniszlav időkérése. Ez úgy tűnt alaposan fel is pörgette a hazaiakat, akik egy 13-0-ás rohamot repesztettek - elsősorban a Wood, Moore, Hollis trió révén. Jason Okrzesik időkérése talán meg is törte az Alba lendületét (Hollis ugyan egy távolival még 49-23-ra növelte csapata előnyét), de Stafford hármasa sem tudta húszon belülre hozni a Factumot a félidőre (51-28).

Az első meccset a harmadik negyedben bemutatott elképesztő rohamával nyerte meg a Factum, ezúttal viszont igazi dobópárbajt vívott egymással a két csapat. Mindkét oldalon záporoztak a pontok, így viszont könnyedén őrizte tetemes előnyét az Alba. Stafford igyekezett szűkíteni csapata hátrányán a negyed derekán szórt két hármasával (65-45). Az amerikai bedobó révén sikerült hosszú idő után újra húszon belülre férkőznie a vendégeknek, aztán a negyed végi hat fehérvári ponttal lépett meg ismét az Alba (77-52).

A záró szakaszra a biztos továbbjutás miatt nagyon megnyugodott az Alba, így a negyed közepén Helmeczi hármasa után Dzunics edző időt is kért (80-59). A negyed második fele hármaspárbajt hozott, hatszor is eredményesek voltak távolról a csapatok.

Az Alba kijavította a keddi tragikus teljesítményét és a papírformának megfelelően végül magabiztosan harcolta ki a legjobb nyolc közé jutást a Magyar Kupában.

Alba Fehérvár: Moore 16/9, Wood 17/3, Hollis 20/6, Szabó Zs. 11/3, Keller Á. 14. Csere: Bódi 7/6, Medve 3/3, Juhos 4, Somogyfoki.

Factum Sport: Helmeczi 12/6, Smith 18, Stafford 21/15, Kovács I. 3/3, Cseh 2. Csere: Izzo, Pék 6/6, Vas 2, Varga Á.

Továbbjutott: az Alba Fehérvár (170-150-es összesítéssel).