Triplaeső, szombathelyi győzelemmel!

Szinte bebiztosította hetedik pozícióját a Szombathely csapata, ugyanis a mai játéknapon szinte végig vezetve, Will Tamás ponterős játékával legyőzték a hatalmasat küzdő, ám a döntő szituációkban rendre rontó PVSK együttesét.

Férfi NB I A-csoport, Középszakasz - Alsóház, 5. forduló - 2013. április 10.

SZOVA - Trend Optika KC Szombathely - Pécsi VSK - PANNONPOWER 84-76   (16-16, 24-13, 22-25, 22-22)

Szombathely, Aréna Savaria  1600 néző     Vezette: Cziffra Cs. Frányó P. Gál J. (Valovics dr.)

Szombathely: Kálmán 12/6, Simon L. 2, Will 22/9, Ivosev 16/9, Zagorac 17 Csere: Váradi B. 6/3, Jancsikin 0, Stafford 3/3, Bognár 1, Harazin 2, Perl 3/3

PVSK: Loesing 7/3, Kovács P. 13, Csabay 14/12, Tóth N. 17/3, Hendley 7 Csere: Nagy K. 9/9, Bíró 5/3, Horváth B. 2, Halász 2

A találkozó első kosarát a vendégek, nevezetesen Csabay szerezte, mégis a második perc végén a hazaiaknál volt az előny. Will Tamás ott folytatta, ahol az előző játéknapon abbahagyta, két kosarával 5-2-re vezetett a Szombathely. Ezt követően bő három perces kosárcsend következett a sárga-feketéknél, a Pécs pedig egy 6-0-s rohammal átvette a vezetést. (5-8) Az ötödik perc végén Will hetedik pontját írta a táblára, együttese minden pontját ő szerezte addig. (7-8) A vajkezű játékos gondolta legyen tíz, lett is, második triplája révén. Kisvártatva Ivosev és Zagorac is feliratkoztak a táblára, s villámgyorsan hat egységgel léptek el a vendéglátók. (14-8) Tóth Norbert törte meg a vendégek kosárcsendjét, Nagy segítségével a negyed végére kiegyenlítettek, egy-egy triplájuknak köszönhetően. (16-16)

Egymás hibáiból éltek a csapatok, rengeteg pontatlanság jellemezte a találkozónak ezt a szakaszát. Nem tudott meglépni ellenfelétől a hazai alakulat, ugyanis rendre érkezett egy-egy felzárkóztató kosár a baranyaiak részéről. Stafford, Will és Kálmán egyaránt betalált a 6,75-ös vonalon túlról, kosaraikkal 9-0-s futást tudhattak maguk mögött a hazaiak, Will duplája pedig időkérésre késztette Csirke Ferencet. Közte 11. (30-19) Hendley rögtön az első akcióból sikeres 2+1-es játékot hajtott végre, mellyel kispadra küldte a harmadik személyijét begyűjtő Willt, aki 15 ponton állt. (30-22) A félidő záró perceiben szombathelyi részről a kihagyott dobások, a pécsiektől pedig eladott labdák érkeztek, s bár az utolsó másfél percben belehúztak a pontszerzésbe a felek, állandósult a tíz pont körüli differencia.

Pécsi feltámadással indult a harmadik negyed, 7-2-es rohamukkal hat egységre zárkózta fel. (42-36) Azonban innentől fogva a Bencze-legénység szája íze szerint alakult a játékrész. Ivosev vezetésével ismételten tíz pont fölé kúszott a két gárda közti különbség, ráadásul Loesing negyedik személyi hibáját begyűjtve kényszerült kispadra. (54-42) A negyed végéhez közeledve a játékba lendülő Kovács gól jó, plusz egyes játéka, valamint Hendley kettese hozta a két számjegyű differencián belülre a pécsieket. (57-50)

Halász labdaszerzése, ziccere, valamint Bíró triplája meleg perceket okozott a szombathelyi drukkereknek a záró etap kezdetén, ugyan ez a két pontszerzés, három egységre csökkentette a vendégek hátrányát. (62-59) Hiába loholt ellenfele nyakában a PVSK, Ivosev és Zagorac két támadás alatt öt pontot írtak az eredményjelzőre, időt kért Csirke Ferenc. (70-61) Használt a gyors fejmosás, ismét felzárkózott a hazaiakra a Kovács és Tóth által húzott vendég együttes. (71-66) Tóth kettese megadta a reményt együttese számára, hogy meg tudják nyerni a meccset, a szombathelyieknek azonban elég volt bő két perc ahhoz, hogy ismét tíz pont közelébe tornásszák fel a differenciát. Csabay negyedik triplája az utolsó utáni szalmaszálat juttatta a pécsi kezekbe, Will és Zagorac azonban fél perc alatt lelombozta a vendégeket. (80-71) A mérkőzés végén már nem tudott feljebb zárkózni a vendég alakulat, így Kálmánék behúzták ezt a fontos hazai találkozót.

Bencze Tamás, a Szombathely vezetőedzője a lefújás után: Kemény mérkőzés volt, a Pécs egy jól összerakott és jó kosárlabdát játszó csapat, nem véletlen, hogy riválisaink. Igazából az, hogy nem tudtunk komolyabban meglépni az két dolognak köszönhető: egyrészt annak, hogy a biztosnak tűnő 12-14 pontos előny tudatában nagyon sok labdát adtunk el, szám szerint az első félidőben tízet, a másodikban hatot. Véleményen szerint a 16 eladott labda rengeteg, főleg, hogy ennek a fele nem volt kikényszerítve. A másik - és ezzel a Pécset dicsérném - hogy nem adták meg magukat és vissza tudtak jönni. Ezért lett ilyen ez a meccs, ami inkább a küzdésről szólt sajnos, de az ilyen mérkőzéseket is meg kell nyerni. A célunkat elértük és győztünk. Szerencsére győztünk és ez egy győztes nap, hiszen született egy fiam és ezt a meccset a csapattal együtt neki és a kedvesemnek ajánljuk.

Csirke Ferenc, a Pécs vezetőedzője a lefújás után: Először is gratulálok a Szombathelynek a győzelemhez és Bencze Tamásnak a kisfia születéséhez. A mérkőzésről annyit, hogy úgy érzem egy nyerhető meccset szalasztottunk el. Buta hibákat követtünk el az első negyedben és félidőben, amikor a Szombathelynek nem ment a játék, valamint a harmadik és negyedik negyedben is sokat hibáztunk, mikor közelebb tudtunk volna kerülni. Így ahelyett hogy négy-hat pont lett volna a különbség, hagytuk, hogy a szombathelyiek 10 fölé menjenek. Benne volt a mérkőzésben az, hogy nyerünk, de sokkal több koncentráció kell a keddi összecsapásra, ugyanis ettől a pillanattól kezdve csak a Sopronra koncentrálunk és hogy megverjük őket, ha törik, ha szakad. Úgy gondolom ebből a mérkőzésből ki lehet indulni, 90-95 százalékban a védekezéssel elégedett is vagyok, még van egy hetünk, hogy csiszoljunk rajta.
A kezdő5.hu nevében gratulálunk Bencze Tamásnak kisfia születéséhez!