Triplazáporral nyert a JKSE Pécsett

A visszavágás reményében fogadta a Jászberényt a Pécsi VSK, amely az "odavágón" indulatoktól sem mentes mérkőzésen 82-80-as vereséget szenvedett Jászberényben. A pécsieknél a kaposvári találkozójukat követően ezúttal sem számíthattak Alex Legionra, az amerikai még nem érkezett vissza Baranyába, míg a csapatkapitány Tóth Norbert 200. pécsi meccsére készült.

Kovács Péter közeli két pontosa nyitotta meg a mérkőzést, amire nem sokkal Soós Gábor felelt hasonlókép a jászberényi oldalról. Kiegyenlítetten kezdődött a találkozó, öt perc leforgása alatt tíz-tíz pontot szorgoskodtak össze a csapatok. Ezután felváltva estek a kosarak kintről bentről egyaránt, de egyik csapat sem tudott elhúzni lényegesen a másiktól. Ahogy előzetesen számítani lehetett szoros küzdelem jellemezte a játékot, ennek ellenére némi előnyre tettek szert a vendég berényiek, így öt pontos előnnyel zárták az első tíz percet 20-25.

Alighogy elkezdődött a második negyed, a frissen beállt Szabó Péter egy három pontossal növelte a csapatok közti különbséget. Úgy tűnt ez nem volt elég Csirke Ferenc tanítványainak, hiszen újabb triplát engedélyeztek, ezúttal a remek dobó formát kifogó Soós értékesítette a felkínált lehetőséget. Három perc után megszületett az első pécsi kosár. Tóth Norbert gondolta úgy, hogy lendít csapata szekerén. Közép távolról volt eredményes a pécsiek magas embere. A Magyarországon több csapatnál is megforduló Mladenovic is szépen termelte a pontokat, már ekkor 12 egységnél járt, ahogy Soós is. Kovács Péterék a negyed közepén elkezdték ugyan a pontok szerzését, de az előbb említett két berényi játékos tett arról, hogy a nyolc pont körüli előny megmaradjon. Dramicanin mondta ki a végszót egy utolsó másodperces triplával, az első húsz perc eredménye: 36-47.

Nem tűnt úgy, hogy változna az eddig kialakult tendencia. Markovic öt ponttal nyitotta a harmadik tíz percet, amire Tóth két ponttal válaszolt. Ő volt az egyetlen, akit leginkább ki lehetett emeli a PVSK csapatából. Hatalmas izgalmak nem történtek továbbra sem, a vendég jászberényi csapat tartotta  tíz pont körüli előnyét, sőt a 28. perc tájékán még egy tisztességes "megiramodásra" is futotta erejükből. Volt 15 pont is a különbség, végül 11 maradt 52-63.

Az utolsó játékrészre meglepetésre a hazai gárda kapta össze magát jobban. Tóth kétszer majd Halász egyszer volt eredményes, mindeközben a vendég csapat egyszer sem tudott betalálni. Három percnyi játék után három pontra olvadt a hazaiak hátránya. Mindkét oldalon elindult a nagy dobópárbaj, de senki nem tudott pontot szerezni sem kintről, sem a palánk közvetlen közeléből. Két percnyi adok-kapok után Mladenovic törte meg a csendet egy távoli két pontossal majd büntetőből sem hibázott. A korai vendég ünneplést Kovács Péter homályosította el, aki szintén remek napot fogott ki. Ennek megfelelően egy duplát majd egy büntetőt rámolt a helyére, ezzel mintegy négy pontra felhozva csapatát. Végül a nagy izgalmak elmaradtak, helyén volt a Jászberény szíve és a Soós, Mladenovic, Dramicanin triónak köszönhetően zsebelték be az értékes bajnoki pontokat.

Pécsi VSK-Pannonpower - TOP COP Security Jászberényi KSE 75-84 (20-25, 16-22, 16-16, 23-21)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, vezette: dr. Vígh, Farkas, Török

PVSK: Loesing 6, Kovács P. 19/6, Csabay 5/3, Tóth N. 19, Hendley 6. Csere: Bíró O., Halász 11/3, Bödör, Nagy K. 5/3.

Jászberény: Rakits 11/3, Mladenovics 22/15, Soós 15/9, Markovics 5, Dramicsanin 14/6. Csere: Horti 7, Szabó P. 8/6, Török 2.