Újabb tükörsima Olaj-siker, ezúttal a Sopron ellen

A második negyedben 13 ponttal múlta felül a Szolnoki Olaj KK a Sopron KC-t, félidőre kialakított 16 pontos előnyét pedig inkább csak növelte Dragan Alekszics együttese a második 20 perc során - 86-64-re győztek végül Vojvodáék.

Magyar férfi A-csoport, alapszakasz, 2. forduló
Szolnoki Olaj KK (2-0) - Sopron KC (0-2) 86-64 (21-18, 28-15, 18-16, 19-15)

Szolnoki Olaj KK: Perry 11/3, Kovács 2, Vojvoda 12/6, Milosevics 8/3, Tóth Á. 14.
Csere: Ford 7/3, Tóth Z. 3/3, Andric 15, Phillip 9, Polyák 5/3.

Sopron KC: Duvnjak 15/9, Autrey 4, Takács 2, Zagorac 21/3, Watkins 14.
Csere: Tóth G. 1, Mészáros 3/3, Dénes -, Greene 4.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Vojvoda és Milosevics révén jobban kezdett az Olaj, de magasemberei, Watkins és Zagorac kosaraival tartotta magát a Sopron, Autrey pedig az 5. percben egyenlített (8-8). A szolnokiak hiába játszottak előnyben ezután is, elhúzniuk nem sikerült 2-4 pontnál jobban, Zagorac pedig a 8. perc végén megint egalizált (16-16), sőt, Watkins duplájával vezettek is a vendégek (18-18). A negyed végét aztán Vojvoda és Perry kosarai zárták (21-18), utóbbi mellett pedig Andric, Milosevics és Phillip is betaláltak a második felvonás elején, amelyet egy 11-0-s szakasszal kezdett a hazai gárda, összesen tehát egy 16-0-s rohamon voltak (32-18). Ezt követően ébredt fel valamennyire Váradi Kornél csapata, de 10 pontnál nem nagyon tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz - a félidő végét Polyák triplája és Perry 2+1-e zárta, 16 ponttal vezetett az Olaj (49-33).

A fordulás után az SKC mindent megpróbált annak érdekében, hogy ebből még egy szoros mérkőzést tudjon csinálni, de a vendéglátónak mindenre volt válasza - főleg Andricot nem sikerült tartania a soproniaknak ebben a szakaszban, az ő kosaraival 21 pontra nőtt a Szolnok fórja a 26. percre (62-41). Zagorac és Duvnjak voltak eredményesek a soproniaktól, de 18 ponttal vezetett a házigazda 10 perccel a vége előtt (67-49). A negyedik negyedet két amerikai hátvédje, Perry és Phillip, valamint Andric vezetésével 8-0-val nyitotta a Szolnok - ha még nem tekintette valaki eldőltnek a mérkőzést, akkor ezen a ponton biztos, hogy megtette (75-49). Az utolsó percekben már csak a különbség volt a kérdéses - Tóth Ádám szórta meg magát hazai oldalon, míg a vendégeknél az Európa-bajnok Zagorac. Az Olaj végül 86-64-re győzött, újabb tükörsima sikert aratott.