Újra a Szolnok a listavezető

Az első félidőben a Szolnok méltó ellenfele volt a DEAC, a fordulás után viszont hengereltek a hazaiak, akik visszavették az első helyet.

Magyar férfi NBI/A, alapszakasz, 12. forduló
Szolnoki Olaj KK (10-2) - DEAC (6-6) 97-68 (28-22, 20-21, 23-8, 26-17)

Szolnoki Olaj KK: Perry 11/6, Vojvoda 17/6, Ford 12, Milosevics 9/3, Tóth Á. 10.
Csere: Polyák 11/6, Kovács 10/6, Phillip 14/9, Tóth Z. 3/3, Taiwo -, Rudner -, Frikker -.

DEAC: Jones 6, Lilov 12/3, Molnár -, Farkas 13/9, Armwood 10.
Csere: Velkey 6, Bognár 15/3, Opre -, Kozák -, Lajsz 6/6, Fazekas.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

A mérkőzés elején Tóth Ádám volt főszerepben, a center szórta az Olaj első hat pontját, és két és fél perc játék után már 10 VAL-nál állt. Farkas Attila és Lilov révén ugyan tartotta magát eleinte a vendég gárda, de 6-5 után egy 9-0-t repesztettek a hazaiak, akik Ford duplája után kerek 10 ponttal vezettek a 6. percben (16-6). Lilov és Farkas után Armwood is elkezdte a pontgyártást, az ő vezetésével jött vissza hat pontra a hajdúsági alakulat, és ennyi volt a differencia az első 10 perc után is (28-22). A második negyed Perry villámgyors triplájával és zsákolásával indult, 10 pont fölé nőtt a különbség (33-22), de Farkas és Jones kosarai után beindult Bognár Kristóf is, a 13. percben három ponttal voltak csak lemaradva a vendégek (36-33). Gyorsan lépett a Szolnok, a vezetést nem engedte át ellenfelének, de Armwood és főleg Bognár őrzése megoldhatatlan feladatot jelentett számukra ebben a szakaszban - a félidőben 5 ponttal vezettek a hazaiak (48-43).

Az első 20 perc után az Olaj egyértelműen a dobószázaléka miatt vezetett, hiszen a duplákat is egészen jó arányban értékesítették (10/18), a büntetőket (7/8) és főleg a triplákat (7/13) viszont kiemelkedő hatásfokkal, ráadásul ezt nem egy-két ember hozta össze - hatan dobtak 5-10 pont között. A túloldalon a DEAC a festékbeli fölényét használta ki (Andric eltiltásával csak egy igazi centere volt a hazaiaknak), hiszen a saját palánkja alatt 15-1 arányban szedte össze a vendég gárda a lecsorgókat, míg a szolnokiak térfelén ugyanez az arány 13-7 volt csak az Olaj javára - több büntetőt is harcolt ki Berényi Sándor együttese (9/13), és a két leghasznosabb játékosuk Armwood (8 pont, 8 pattanó, 13 VAL) és Bognár (13 pont, 6 pattanó, 14 VAL) voltak.

A fordulás után egy gyors 6-0-val nyitott a hazai gárda, megint 10 pont fölé nőtt a differencia (54-43), ezúttal azonban nem tudott visszakapaszkodni a debreceni együttes - öt és fél perc alatt mindössze Armwood két pontját tudták felmutatni ebben a felvonásban (57-45). Ebben az időszakban még nem nőtt tovább a különbség, a negyed utolsó három percében azonban Polyák László és Kovács Péter vezetésével a 20 pontot ostromolta a két csapat közötti távolság - 10 perccel a vége előtt kereken ennyi volt az Olaj előnye, eldőlt a találkozó (71-51). A hazaiak nem álltak le az utolsó negyedben sem, ki akarták szolgálni a közönséget, és az ekkor három triplát is bepörkölő Phillip vezetésével már több mint 30 ponttal vezettek a 35. percben (90-58). A felvonás második felében a DEAC még némileg kozmetikázott az eredményen, de a lényegen ez a pár perc már nem változtatott, pályára került lényegében mindenki. Végül 97-68-ra győzött az Olaj, amely ezzel a sikerrel visszavette első helyét a Körmendtől a bajnoki tabellán.

A végére a Szolnok kiegyenlítette a pattópárharcot is (41-40 és a támadópattanóknál is 7-9), a dobószázalékuk továbbra is jobb volt, mint a vendégeké (22/37 - 17/44 dupla, 13/31 - 7/21 tripla), de a legnagyobb előnyük az volt ezen a napon, hogy heten is elértek legalább 10 pontig, Milosevics még mellettük 9-ig jutott, Vojvoda pedig 17 egységgel pontkirály tudott lenni - rendkívül egységes játékot mutattak be a hazaiak. A túloldalon az első félidőre lehet alapozni, de a fordulás után nem tudtak egy szinten teljesíteni az Olajjal - miután a pattanózási párharcot a második 20 percben elvesztették, nem tudtak már olyan eredményesek lenni a DEAC játékosai, így a harmadik 10 percben eldőlt az összecsapás.