Változatos meccset nyert az Alba

A 17. fordulóból előrehozott rangadón az Alba Fehérvár az Atomerőmű SE-t fogadta Székesfehérváron. A két csapat szinte napra pontosan egy hónapja találkozott egymással a bajnokságban, akkor a paksi „odavágón” a tolnaiak 71-68-ra győztek az Alba ellen. A két együttes eddig két vereséget számlál, ezzel pedig a Kaposvárral együtt a tabella élén álltak. A fehérváriak zsinórban a negyedik mérkőzésen kénytelenek nélkülözni Szabó Zsolt játékát, míg a túloldalon teljes kerettel készülhettek.

Pontatlanul kezdte a meccset a hazai együttes, két perc alatt mindössze egy Lorenzo Williams kosarat jegyezhettünk fel. Az amerikai hármasa után Keller Ákos szerezte az első fehérvári pontokat, de összességében igen gyatrán kezdett az Alba. A hazai akciók ziláltságát jól jellemezte, hogy Lekli is ráemelt egy hármast, így aztán a 4. percben 12-2-es paksi vezetésnél unta meg csapata játékát Dzunics Braniszlav. A padról érkező Bódi rögvest egy tempóval jelentkezett és össze is kapta magát az Alba, ráadásul Nick Williams sportszerűtlen próbálta szerelni Brandon Woodot, akinek a büntetőivel, majd triplájával 14-13-re jöttek fel – érkezett is Gutiérrez mester időkérése. Közben Hollis már a második támadóhibáját vétette, a negyed végéhez közeledve pedig felváltva vezetett a két együttes. A vendégeknél Vojvoda Dávid nem találta dobóformáját, ennek ellenére tíz perc után egy szép Lorenzo Williams-Körtélyesi összjáték után 25-22-re vezettek.

Az első negyed ponttermelését követően kicsit visszavettek ebből a felek a második negyed elején. A paksi nevelésű Medve kosara után közelített ugyan az Alba, de a vendégek egy 7-0-ás periódussal válaszoltak Nick Williams vezérletével (24-32). A negyed derekán azonban Supola percei következtek: a fiatal hátvéd két triplával és egy labdaszerzés után ziccerrel hozta vissza egálra csapatát. A 28. percben Hollis is feliratkozott a pontdobók közé, a távolija ráadásul már hazai előnyt jelentett (39-36). Gutiérrez edző időkérése után visszaküldte a pályára Lorenzo Williamset, de Vojvoda első kosarának örülhettek igazán a paksi szurkolók. A negyed utolsó percében Wood érte már el a 17. pontjait és úgy festett Lorenzo Williams betörése zárja a félidőt, de Moore még végigrobogott a pályán így 46-42-es fehérvári vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok egy jó és változatos félidőt követően.

A nagyszünet után a palánkok alatt fölényben levő vendégektől Tóth Ádám volt eredményes, de Lekli két támadólepattanóval jelezte, Dzunics Braniszlav is kérte a nagyobb agresszivitást a palánk alatt. Ettől függetlenül a 22. percben már visszavetette a vezetést az ASE, Lorenzo Williams csodás leosztása után Tóth Ádám zsákolt nagyot (46-48). Ismét sokáig kellett várnia az első hazai kosárra, Moore triplájára viszont Vojvoda válaszolt hasonlóan. A jól játszó Tóth a 25. percben megkapta 4. hibáját miközben mindkét oldalon játékba lendült egy-egy magyar válogatott: Keller Ákos és Vojvoda Dávid is hátára vette övéit (58-57). Továbbra sem tudott egyik fél sem számottevő előnybe kerülni, mindez pedig talán jót is tett a mérkőzésnek. A záró szakaszhoz közelítve 64-61-nél Keller remeklései után meg is léphetett volna az Alba, de elpackázták és ahogy lenni szokott Vojvoda egy hármassal büntetett. A két játékos egyébként parádés harmadik negyedet produkált, Keller 11, Vojvoda 15 egységet pakolt be ebben a játékrészben. Supola büntetői után Vojvodának két másodperc is elég volt, hogy betaláljon, miután Idlet félpályás dobását pöcizte a gyűrűbe (69-68).

Az utolsó játékrészbe érkezve Hollis vétett újra támadóhibát: az előtte triplát szóró Lorenzo Williamset ápolni is kellett vérző álla miatt. A 33. percben 74-73-nál időt kértek a vendégek, de az Alba jól csapdázta Vojvodát, így Lekli zsákolásával növelte előnyét a hazai csapat a meccs képet tekintve már-már jelentősnek mondható 5 pontra. Körtélyesi fontos kosarai után viszont már Dzunics edző hívta magához játékosait. A vendégek továbbra sem számíthattak Zo Williamsre, akinek össze kellett varrni az állát, a túloldalon viszont ott volt Wood, akinek 26. pontja után 83-78-at mutatott a tábla a 38. percben. Közben Tóth Ádám pontozódott ki, ráadásul kétszer is rontott előtte támadásban a center. Az utolsó percbe fordulva visszatérhetett a pályára Lorenzo Williams, de eladott labdája után Hollis is betalált, így 89-80-nál a maga javára fordította a meccset az Alba.

Egy végig nagyon szoros, változatos mérkőzésen az utolsó percekben döntötte el maga javára a hazai együttes.

Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 91-82 (22-25, 24-17, 23-26, 22-14)
Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum, vezette: Cziffra, Pálla, Frányó

Alba: Moore 18/6, Wood 28/9, Hollis 9/3, Keller Á. 15, Lekli 2. Csere: Bódi 7, Supola 10/6, Medve 2, Juhos.

ASE: L. Williams 14/6, N. Williams 13/6, Vojvoda 19/9, Kámán 3/3, Tóth Á. 12. Csere: Idlet 6, Körtélyesi 10, Eilingsfeld 2, Kovács Á. 3.

Kipontozódott: Hollis (40. perc), ill.: Tóth Á. (38. perc)