Végig dominált, így győzött a Szeged!

A Szeged csapata egy percig sem adott esélyt a Sopronnak. Hiába mutatkozott be új játékos Hinkle személyében vendég oldalon, mivel a Meszlényi-legénység csak 14 pontra volt képes a két középső negyedben, így borítékolható volt, hogy a hazaiak hozzák majd a forduló nyitómérkőzését.

Férfi NB I A-csoport, 19. forduló - 2013. február 1.

Naturtex - SZTE - Szedeák - Kis-Rába menti Takarék SKC 79-56   (25-18, 15-9, 21-5, 18-24)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok               Vezette: Györffy P. A., Szabó G., Jakab L., (Benczur)

Szeged: Fekete 8/3, Gurley 5, Jones 14, Dukics 23/15, Csorvási M. 12  Csere: Vida 0, Kiss Zs. 12/12, Tanács 5/3, Csorvási L. 0, Wirth 0

Sopron: Thomas 6, Takács 16/12, Hinkle 2, Tóth G. 4/3, Barovic 20   Csere: Gombás 2, Keresztes 0, Vesztergom 6, Bus 0

Bonifert Domonkos: - A mai meccset a védekezésünkkel nyertük meg. Támadásban nem játszottunk igazán jól, de a játékosok hozzáállása példaértékű volt.

Meszlényi Róbert: - Nagyon gyengén dobtunk és a lepattanók megszerzésével is hadilábon álltunk. Ilyen kevés ponttal nem lehet nyerni, hiányoztak a ponttk több meghatározó játékostól. Csak gratulálni tudok a Szegesnek, sokkal jobban játszott.

A vendég soproniaknál melegített az új szerzemény Hinkle és a sérüléséből felépülő Molnár András. A kezdő ötösbe amúgy egyikük sem került be, az utóbbi hetekben megszokott ötösével kezdett a vendég csapat.

Egy-egy elrontott akció után Jones kosár plusz büntetős játékkal a hazaiaknak szerzett vezetést. Mindkét csapat idegesen kezdett, a vendégek 5-0-ás szegedi vezetés és több, mint 2 és fél perc elteltével szerezték eső kosarukat Vesztergom révén. Felpörgött a játék, két Barovics-ziccer között Dukics dobott hármast. Barovics és Csorvási "termelt" elsősorban - eredményességük értékén ront valamelyest, hogy egymást "fogták" - igaz a társak ügyesen hozták helyzetbe a centereket. A szakasz hajrájában Dukics két hazai támadást is triplával fejezett be, 10 ponttal elhúzott a Szeged. A szakasz hajrájában 3 szegedi akciót is kivédekezett a zónára váltó SKC, amely Takács hármasával 4 pontra jött föl. A negyed végén az utolsó szó a szintén hármast "hintő" Kiss Zsolté volt.

Jones labdaszerzésével s ziccerével indult a második negyed. A vendégek távolról próbálkoztak de nem találtak be, ám egy ízben Gombás bepöckölte a gyűrűről leperdülő labdát. Nagy "lövöldözés"kezdődött távolról,mindkét fél részéről vaktöltényekkel. Ezt Bonifert mester unta meg hamarabb, időkérése után Kiss beemelt egy újabb hármast Kifejezetten bátortalannak tűnt a Sopron, játékosai a jóknál is jobb helyzeteket kerestek, a labda mellett a felelősséget is tovább passzolva. A negyed közepén egy 8-0-s, belőle 2 triplát is vállaló Kiss Zsolt vezette szegedi roham után 13 ponttal megugrottak a hazaiak. Takács hármasával próbált faragni tetemessé váló hátrányán a Sopron. Szünetben maradt a 13 pontos hazai előny.

Csorvási Milán támadó pattanó utáni kosarával indult a második félidő. Továbbra is a Szege akarata érvényesült a gyengén dobó SKC-vel szemben, a negyed közepén 21-re nőtt a hazai előny, a Sopron 5 perc alatt egy Barovics-ziccert tudott felmutatni. Szegedi örömjáték közben a széteső Sopron új szerzeménye, Hinkle megszerezte első kosarát. Csaknem 30 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt a hazai együttes.

A záró szakasz elején az addig sokat rontó Tóth Gergelynek beesett egy tripla, Dukics felelt rá hármassal. Egy-két szép akcióval a 20 pontos határ közelébe küzdötte fel magát a Sopron, amikor egy jó Tanács tripla ragadtatta újfent tapsra a szegedi publikumot. Takács és Barovics eredményessége révén 20 ponton belülre került a Sopron. A  végjátékban e húszas körül mozgott a különbség. A támadásban 30 percen át tompán, pontatlanul játszó soproniak ellen végig vezetve magabiztosan nyert a Szeged.