Vojvoda klasszisa döntött

A legutolsó információk szerint Schmidt Béla továbbra is elláthatja edző feladatait, hiszen betegségét gyógyszeres úton tudják kezelni, ennek megfelelően ott is volt a feldobásnál. Szinte az egész mérkőzésen vezetett a Jászberény, ám a végére utolérte ellenfelét az ASE, és Vojvoda utolsó pillanatban dobott hárompontosával megnyerte a mérkőzést.

Atomerőmű SE - TOP-COP Security Jászberény 89-86 (17-18, 23-18, 18-28,31-22)

Paks, Gesztenyés úti Sportcsarnok, 1000 néző

Vezette: Papp, Frányó, Jakab

ASE: Kovács 6/6, Levy 14, Vojvoda 28/6, Kámán 7/3, Tóth 2. Csere: Idlet 6, Körtélyesi 20/12 , Kerpel-Fronius 6/6, Eilingsfeld -. Vezetőedző: Schmidt Béla

Jászberény: Rakic 23/6, Soós , Markovic 16/3, Horti 16, Dramicanin 11/9. Csere: Soós 10/6, Török 10, Szabó, -  Mladenovics -.Vezetőedző: Földi Sándor

Kipontozódott: Körtélyesi (36.) , Tóth (38.) ill. Dramicanin (34.), Török (38.)

Horti révén szerzett vezetést a vendég JKSE, ami a mérkőzés első kosara is volt egyben majd Markovic jelezte szintén a festékből, hogy egyáltalán nem feltartott kézzel jöttek ma Paksra. Három perc játék után Vojvoda kettő plusz labda kombinációját  jegyezhettük fel paksi oldalról egy fault után, míg a vendégeknél Soós engedett egy egy halál pontos triplát. Nem kezdődött tehát álmosan a találkozó. Ezek után mintha lefagyott volna a játék, több rossz támadás után ismét Vojvoda villant, ezúttal ziccerből volt eredményes. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a vendégeknél mindig volt valaki, akinek lehetett köszönni egy kis extrát, ami minimális vezetést jelentett. Vojvoda ekkor már tíz pontnál tartott, rajta kívül egyedül Kovács Ákos neve mellett olvashattunk pontot. Vendég oldalon viszont már hat játékos is eredményes volt. Idlet két büntetőjével zárult az első tíz perc 17-18.

A második etap sem kezdődött másképp. Továbbra is minimális különbség volt a jellemző, de még mindig a vendég berényiek javára. Lorenzo Williams nem öltözhetett át erre a találkozóra és ez meg is látszódott a hazaiak játékán. Vojvoda szerzett egymás után négy pontot és ezzel először vezetett az ASE a feldobást követően. 15 percnyi játék után kissé megváltozott a pálya képe. Kerpel-Fronius tripláira és Körtélyesi két pontjára nem tudott válaszolni Földi Sándor csapata, így az eddig legnagyobb különbség látszott az eredményjelzőn, nyolc pont. Horti ma jó napot fogott ki Kámán és Körtélyesi mellett nagyon élt, de az ő segítsége sem volt elegendő a hazai tüzérek ellen. Négy pontos előnyt szedett össze az ASE, ami a mutatott játék és Williams hiányában kicsit sem tűnt megnyugtatónak 40-36.

A Paks egyetlen irányítója Kovács Ákos hármasával kezdődött a második felvonás. Az ő helyzete viszont nem volt ilyen szerencsés mert már a második negyed közepén harmadik személyi hibáját szedte össze. Három perc telt el a nagy szünet után és a Berény előbb kiegyenlített egy jól irányzott Markovic triplával majd Soós tette ugyan ezt. Arról, hogy ne örüljenek nagyon a jászságiak Kámán tett egy festékből szerzett duplával csak épp védekezni felejtett el már sokadjára Hortin, aki ezt kihasználva könnyű pontokat szerzett a paksi erőcsatár hibájából. Jól lassított és kontrollált a vendég sötét mezes alakulat. Sok üres helyzetet dolgoztak aki, amiből könnyű kosarakat vagy triplákat értékesítettek. Ennek eredménye, hogy 28 perc után tíz ponttal vezetett a Földi legénység. Körtélyesi egymás utáni öt pontjával végül tízen belülre került az ASE, de a Berény okos kosárlabdája aggodalomra adott okot hazai oldalon 58-64.

Az utolsó játékrészre ismét lendületet vettek a hazaiak. Levy előbb triplát majd négy pontot dobott egymás után, így az előny már náluk volt. Török gondolta úgy, hogy ezt nem kéne hagyni és hintett is egy három pontost. Paprikás hangulat vette kezdetét az utolsó percekre. Dramicanin lökte el Idletet, technikai lett a jutalma és ezzel ki is pontozódott. Vojvoda mindhárom, a technikaiért megítélt büntető dobását értékesítette, meg még kettőt és ezzel rögtön ki is egyenlített. A küzdelmes játék nem mérséklődött de hazaiak leginkább csak fault árán tudták megállítani a jászsági támadókat, akik köszönték szépen be is dobták a kínálkozó lehetőségeket. Az utolsó két percre összeszedte magát a Paks és Vojvoda egyszemélyes hadjáratának köszönhetően sokadjára jött vissza a játékba. Az ő pontjaival lett egál ismét az állás. Rakic viszont másképp gondolta és bedobott gyorsan két büntetőt, időt is kért Schmidt mester. Ha eddig küzdelemről beszéltünk, akkor ami ez után következett az több mint izgalom. 15 másodperccel a vége előtt három pontos Jászberényi hátránynál Földi Sándor kért időt. Csak egyféleképpen lehetett versenyben maradni: triplát kellett dobni! Ki más mint Rakic vállalta magára ezt a megtisztelő, de cseppet sem egyszerű terhet és láss csodát be is dobta! EGÁL! 86-86! Néhány másodperc még maradt egy paksi visszatámadásra és szintén ki más, ha nem az extra napot ki fogó Vojvoda dobja a "mindent vagy semmit" labdát! Bedobta...! Ezzel megnyerve az utóbbi idők egyik legkaotikusabb végjátékát! 89-86.