Ware és Soós vezetésével nyert a JKSE

A Jászberényi KSE együttese a Salgótarján ellen játszott ma este felkészülési mérkőzést hazai pályán. A vendéglátók már az első negyedben majdnem 20 pontos előnyt alakítottak ki maguknak, és bár a második negyedben kiengedtek, a második félidőben bebiztosították sikerüket, 110 ponttal terhelték meg az ellenfél gyűrűjét, és végül 110-85 arányban győztek.

Jászberényi KSE – Konecranes-Salgótarjáni KSE 110-85
(37-18, 23-32, 32-15, 18-20)

JKSE: Szögi 5, Csabay 7, Horváth 14/3, Soós 21/9, Dramicsanyin 14/3.
Cs.: Kerpel-Fronius 16/9, Cseh 7/3, Ware 21/9, Nárai 3/3, Mladenovics 2, Szappanos, Répási.

Salgótarján: Sormaz 15/9, Madár 14/3, Olvic 18/6, Papp 10/3, Gorszkij 20/6.
Cs.: Schéda 2, Czuprák 2, Rácz 4, Szabó, Dániel.

A jksedrukker.hu beszámolója a mérkőzésről:

"Szép számú közönség előtt kezdődött csapatunk első hazai felkészülési mérkőzése a másodosztályban szereplő Salgótarján ellen.

Az első percekben a vendégek kiválóan céloztak a triplavonalon kívülről, 12-9-re vezettek a negyed közepén. A kispadról Kerpel-Fornius, Ware és a hazatérő Cseh György is eredményesen szállt be, labdaszerzésekkel, szép megoldásokkal növeltük előnyünket, s az első 10 perc után 37-18 arányban nálunk volt az előny. A második játékrészben a tarjániak egészen 10 pontig zárkóztak, s ez a különbség megmaradt a nagyszünetre is (60-50).

A második félidő elején ismét elhúztunk a nógrádi alakulattól, 32-15-re nyertük a 3. etapot. A záró negyedben a szurkolók nagy örömére lehetőséget kapott két fiatal kosarasunk, Szappanos Máté és Répási Richárd is, akik csöppnyi megilletődöttség nélkül vetették bele magukat a küzdelembe. A találkozót végül 110-85-re nyerte együttesünk, amely jól szolgálta a felkészülést, s a berényi drukkerek is jól szórakozhattak."