Wittmann-parádé, KTE-továbbjutás!

Remek első félidei játékának és főként Wittmann Krisztián hatalmas extrájának köszönhetően továbbjutott a Magyar Kupában a Kecskemét a Jászberény ellenében, ezzel immár két B-csoportos tagja is van a legjobb 8 mezőnyének. A Wittmann-Karahodzics duó ellenállhatatlan volt a mai estén, velük csak a JKSE légiósai tudták felvenni a versenyt, ám ez kevésnek bizonyult - tudtuk meg a kesport.hu portál jóvoltából.

KTE Duna Aszfalt – TOP COP Security Jászberényi KSE 77-70 (30-17, 18-23, 17-17, 12-13)

Magyar Kupa nyolcaddöntő, Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

Vezette:  Benczur T. Hegedűs T. Gorka Sz. (Szaniszló)

Kecskemét: Wittmann 30/18, Mészáros 9/3, Dénes, Hegedűs 8/6, Bencze 6. Csere: Karahodzics 18, Pongó Milán 2, Pongó Martin 4, Pavlovics, Kohári.

Jászberény: Rakits 24/3, Markovics 17/6, Soós, Dramicsanyin 13/6, Horti 6. Csere: Szabó P. 4, Török 3, Mladenovics 3/3, Varga.

Érdekes meccset rendeztek ma Kecskeméten, hiszen a Hepp-kupa friss győztese, a másodosztályban még veretlen KTE fogadta az A csoportos Jászberényt. Szemben a legtöbb ilyen összecsapással – ahol az alsóbb osztályú csapat általában esélytelenként indul – Sztojan Ivkovics legénysége egyáltalán nem volt alárendelt helyzetben. Sőt, mivel egyetlen mérkőzés döntött a továbbjutásról, ezért az egyébként a legmagasabb osztályban is valószínűleg rájátszásért harcoló Kecskemét komoly esélyekkel indult ma a főleg otthonában erős jászságiak ellen.

Nagyon várták már ezt a meccset a kecskeméti szurkolók, ami Bencze sikeres büntetőivel indult, majd rögtön az ellenfél centere, Dramicsanyin válaszolt triplával. Megadták tehát a felek az alaphangot, amit aztán Wittmann gyors egymásutánban szerzett 7 pontja követett (9-3). Ivkovics szokás szerint már az első percekben rotálni kezdte csapatát, Földi mester pedig rögtön időt kért, rendet kellett tenni a berényi fejekben a pocsék kezdést követően. Mészáros 2+1-e után viszont már 10 pont fölé kúszott a különbség (14-3), amit Rakits két gyors egymásutánban szerzett duplával faragott, ám a vendégek továbbra is pontatlanok voltak, amit kihasznált a KTE (21-7). Felváltva estek a kosarak eztán, egymás hibáiból, eladott labdáiból éltek a csapatok. Wittmann szenzációs volt a negyed utolsó percében is, már 14 pontnál tartott, míg a JKSE-t Rakits tartotta lőtávolban (30-17).

A második játékrész eleje is a válogatott irányítóról szólt, tarthatatlan volt, 2+1-es kombinációja, majd immár negyedik triplája jelentős előnybe hozta a Kecskemétet (36-19). Mindez érezhetően sokkolta a Jászberény játékosait, semmi nem sikerült nekik ekkor. Lassan azonban kezdtek felocsúdni a Földi-tanítványok, szerencséjükre a KTE sem villogott, mindössze két Karahodzics duplára futotta tőlük négy perc alatt. A túloldalon pedig Markovics átvette a karmesteri pálcát Rakitstól, 9 egységet tett be a közösbe, míg Dramicsanyin centertől ritkán látható 3+1-et értékesített, a JKSE pedig ismét ott loholt ellenfele nyakán (40-36). A negyed vége aztán ismét a hazaiaknak sikerült jobban, így 8 pontos előnnyel vonulhattak az öltözőbe (48-40).

A fordulás után ki más, mint Wittmann szerzett rögtön triplát, ám a szintén remek Markovics ugyanígy válaszolt az ellentámadásból. A tűzijáték ezzel gyorsan félbe is szakadt, legalábbis kevés volt a sikeres próbálkozás, az a néhány kosár felváltva esett a következő percekben, így a 8-9 pontos különbség állandósult a csapatok között (58-49). Mladenovics hármassal jelezte, hogy ő is a helyszínen tartózkodik, ám Wittmann hatodik távolijával gyorsan lehűtötte a kedélyeket. Továbbra is próbálkoztak becsülettel a csapatok, ám inkább csak lőttek, mintsem töltöttek volna. A KTE számára a legnagyobb pozitívum, hogy meg tudta őrizni előnyét ebben a kiegyenlített játékrészben (65-57).

A folytatásban sem változott sokat a játék képe, elrontott dobások sokaságát láthatta a nagyérdemű, úgy tűnt, az első félidőben ellőtték puskaporukat a csapatok. A Jászberény változtatott aztán előbb a játékán, elkezdtek inkább palánk alá, ziccerekig játszani, melynek köszönhetően feljebb is tudtak zárkózni (65-61). Rakits és Dramicsanyin pontjaira azonban volt válasz a túloldalról is, nem engedték fordítani ellenfelüket a bács megyeiek. A fiatal Mészáros Máté higgadt tudott maradni a végjátékra is, büntetőjével és triplájával lezárta a meccset és eldöntötte a továbbjutást a KTE (77-70).