Wood parádéjával nyert az Alba

Jól kezdte a mérkőzést az ASE, azonban a Fehérvár folyamatosan javuló játékkal megfordította a mérkőzést. A hamadik és a negyedik negyedben parádéztak a fehérváriak, és bár a végén felcsillant a remény a Paks számára, az Alba végül hozta a mérkőzést.

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 76-84 (21-15, 16-20, 14-24, 25-25)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 800 néző

Vezette: Pálla, Papp, Király

ASE: Williams 6/3, Levy 15, Vojvoda 21/12, Kámán 2, Tóth 10.

Csere:Idlet 2, Eilingsfeld -, Körtélyesi 7/3, Kovács 13/6. Vezetőedő: Schmidt Béla

Alba: Moore 8, Wood 33/18, Hollis 6, Szabó 6, Keller 8.

Csere: Smith 6, Juhos 7/6, Lekli 10. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Az Albacomp hozta el a labdát a feldobásnál, majd Keller révén a vezetést is megszerezték, ám Kámán és Zo Williams kosaraival gyorsan megfordította az állást az ASE. Sőt, Tóth zsákolása valamint Levy 2+1-es akciója után már nyolccal ment a Paks, amikor Wood megtörte a fehérvári gólcsendet. Jól játszott az ASE, az egyre inkább játékba lendülő Vojvoda vezérletével pedig még egy lapáttal rá tudott tenni. A válogatott bedobó két triplát és duplát is értékesített, Braniszlav Dzunics pedig gyorsan időt kért, mielőtt komolyabb lett volna a baj. A pauza után össze is kapta magát az Alba, és a negyed lezárásaként bemutatott egy 7-0-ás sorozatot, jelentősen borzolva a hazai nézők idegeit. 21-15

A második negyed elején aztán ott folytatták, ahol abbahagyták. Wood beszórt egy hármast, majd Hollis egy duplát, és ha Vojvoda nem értékesített volna egy szép ziccert, csak egy pont lett volna közte. Persze ami késik, nem múlik, egy újabb elrontott paksi támadás után Lekli javított, és máris a Paks nyakán lihegett az Alba. Nyoma sem volt a kezdeti ellenállhatatlan játéknak, Wood pedig igyekezett kihasználni, hogy Jones sérülése miatt csapatba került, és szenzációs kosárlabdával igyekezett bebizonyítani, hogy neki bizony helye van ebben a csapatban.  Előbb beszórt egy triplát, majd labdaszerzés után egy duplát, és máris vezetett az Alba, Schmidt Béla pedig kikérte első időkérését a mérkőzésen, talán kissé későn. Az Alba nem állt le, Smith, majd Wood is betalált, ám utána kicsit magára talált az ASE, és öt gyors ponttal feljöttek egy pontra. Fehérvári időkérés következett, amely után ismét paksi játékos villant, mégpedig Vojvoda, aki annak ellenére is villogott, hogy a meccsen még nem pihent, illetve meccsek óta folyamatosan 38 perc fölött játszott. Az utolsó percekben még akadt lehetősége az ASE-nak, ám növelni nem tudta az előnyét, így mindössze két ponttal vezettek a félidőben. 37-35

A szünet után aztán ismét jött a feketeleves a hazaiak számára. A vendégek tovább növelték a fordulatszámot, és három perc alatt 13 pontot szórva ismét komolynak számító előnyre tettek szert. Wood továbbra is tarthatatlannak bizonyult, emberről ontotta a triplákat, a különbség pedig csak nőtt. Az Atomerőműnél újra pályára került az edzőcsere óta kissé mellőzött Kovács Ákos is, aki megkavarta egy kicsit az állóvizet, több alkalommal is jól védekezett, majd jól vezényelte le a lerohanást, ám a fellendülés csak átmeneti volt, ugyanis Wood újabb demoralizáló trojkát vert, amellyel már 26 pontnál járt, mindössze 20 perc játékidő alatt. Steven Idlet brusztolt be egy kosarat a paksiaknál, ám a plusz büntető kimaradt, az Alba pedig Wood révén ismét tudott indulni, így mikor véget ért a harmadik negyed, már nyolc ponttal már a vendégek vezettek. 51-59

A negyedik negyed első másfél percében aztán a a még nyitott kérdéseket is lerendezte Dzunics együttese. Szétesett az ASE, sorozatban szerezte a szebbnél szebb kosarakat az Alba, időnként már megalázónak tűnt a dolog. Az első félidőben remeklő Vojvodán egyértelműen kiütköztek a fáradtság jelei, ám ezt senki nem róhatta fel neki, hiszen gyakorlatilag a hátán cipelte a csapatát a középszakaszban. Öt perccel a vége előtt aztán még egyszer összekapta magát, a sereg élére állt és beszórt két triplát, majd miután Kovács betalált a vonalon túlról, jött  fehérvári időkérés. Kellett is, hiszen egy perc alatt lefelezte a differenciát az ASE, és ezt Dzunics mester nem hagyhatta. A lendületet megtörte ugyan, de azért araszolt előre az ASE, összeszorított fogakkal mentek előre. Fel is jöttek öt pontra, ám ekkor a második félidő legjobb paksi játékosa, Kovács Ákos két alkalommal is rossz döntést hozott, az esély pedig elúszott. A meccs összképén sokat javított az utolsó pár perc, és még ha fordítani nem is tudtak, de emelt fővel távozhattak a hazai játékosok a parkettről. Az Alba megérdemelten nyerte meg a meccset, és készülhet a Szolnok ellni mérkőzésre, amelyen eldől az alapszakasz első helye. 76-84