Zalai bravúr: Már az ASE sem veretlen!

Mindkét edző rangadónak nevezte a találkozót, és ennek megfelelően komolyan is vették a felek. Az előzetesen esélyesebbnek nevezett ASE sokáig tartotta a lépést a a hazaiakkal, ám a második félidőben fokozatos elhúztak a Völgyi-tanítványok. A végjátékban feljött egálra az ASE,  végül azonban a ZTE megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Magyar férfi NBI/A-csoport, alapszakasz, 5. forduló

Zalakerámia ZTE KK -  Atomerőmű SE 77-75 ( 18-19, 23-18, 23-18, 13-20 )

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

ZTE: Boston 6, Plumb 18/3, Gáspár 11/9, Lekli 13, Stafford 7/3.

Csere: Kovács Á. 5/3, Kertész -, Kámán 12/9, Koma 5. Vezetőedző: Völgyi Péter

ASE: Kovács 8, Medve 2, Körtélyesi 5/3, Szabó 9/3, Tóth 5.

Csere: Eilingsfeld -, Jones 20, Vaughn 19/18, Summers 4, Baki 3/3,  Vezetőedző: Braniszlav Dzunics

Jól kezdte a mérkőzést a ZTE, a rontott paksi akciók után rendre indulni tudtak, és a gyors akcióikat jól is fejezték be. A 3. percben ennek köszönhetően már 9-2-re vezettek, amikor a vendégeknél pályára került Eilingsfeld és Jones, akik vezérletével futottak is egy 6-0-ás etapot. A piros-kékeknél Dzunics mester továbbra is tartotta magát az eddig bevált recepthez, és légiós nélkül kezdte a meccset, így mikor Vaugh is pályára került, cseppet sem gyengült csapata. Nem sokkal később Völgyi Péter is beküldte első cseréjét, Kovács Ádám személyében, aki nem sokkal később egy gyönyörű triplával állította meg a paksi rohamot. Azonnal időt is két a vendégcsapat, aminek meg is lett az eredménye, előbb Vaughn szórt egy hármast, majd Kovács ziccerezett egy labdalopás után, így a negyed végére megfordították az állást. 18-19

Kámán és Lekli ezúttal is jól játszottKámán triplája nyitotta a második felvonást, amelyet Summers kihagyott középtávolija követett. A paksiak utoljára szerződtetett légiósa továbbra is adós a jó teljesítménnyel, kérdés, meddig tűri ezt a paksi vezetőség. Közben pályára került Baki Gergely is, aki rögtön el is süllyesztett egyet a korábban Zalaegerszegen védjegyévé vált triplái közül. Igencsak paprikássá vált ebben az időszakban a meccs hangulata, több játékvezetői ítélet is borzolta a kedélyeket az amúgy is feszült mérkőzésen. Tóth három faultot is beütött viszonylag hamar, jött is helyette Jones, mielőtt még komolyabb lett volna a baj. Fej-fej mellett haladtak a felek, és bár sok hiba jellemezte a találkozót, a küzdelemre és az iramra nem lehetett panasz. Gáspár emelt be egy hármast a sarokból, majd Lekli percei következtek. A Fehérvárról megszerzett center két duplát is elhelyezett a paksi gyűrűben, tovább növelve csapata előnyét. Az utolsó percben aztán Vaugh beszórt még két trojkát, de így is csak csökkenteni tudta a hátrányt. 41-37

Két remek találattal kezdődött meg a második félidő: előbb Kovács gólpassza után Jones húzta be a labdát, majd Boston fordult le szenzációsan a védőjéről, és értékesítette a ziccert.. Potyogtak a kosarak, csak kapkodták a fejüket a nézők. Egy pontos hazai vezetésnél a ZTE tartott lőgyakorlatot, ugyanis zsinórban három támadót is visszaszedtek, ám a dobások minden alkalommal kimaradtak. Ennek ellenére rendületlenül őrizte az előnyét a hazai csapat, mindent megtéve azért, hogy kiköszörülje a múlt heti, soproni csorbát. A negyed derekán Kámán Tamás is beszállt a játékba egy szép hárompontossal, amely után ismét kénytelen volt időt kérni az ASE, ugyanis ezzel már hattal ment a ZTE. A 28. percben aztán Medve állhatott a vonalra, ami azért érdekes, mert ezek voltak a találkozó során az első paksi büntetők. Vaughn és Kámán triplapárbaja zárta a negyedet, a paksi kisembernek ez már az ötödik hármasa volt, ám a játékrész végén mégis a zalaiak örülhettek, tovább növelték félidei előnyüket. 64-55

A záró felvonást ismét egy tripla, ezúttal Gáspáré nyitotta, majd Tóth Ádám dobott három pontot, aztán pedig rögtön begyűjtötte negyedik hibáját, így jött vissza Jones. A Zalaegerszeg igyekezett lassítani a játékot, és okos passzokkal megteremteni a tiszta dobóhelyzeteket, ami rendre sikerült is nekik. Ilyen kilátástalan helyzetben még nem volt az ASE a szezon során, tisztán látszott, hogy a mezőnysorba nagyon hiányzik még egy jó légiós, mert bármennyire is hasznos Medve mezőnymunkája a csapat számára, nagyon hiányoztak azok a pontok arról a posztról, amelyeket Summers-nek kellett volna szállítania. Négy perccel a vége előtt azonban az ASE megrázta magát, és feljött hat pontra, így Völgyi Péter pedig kénytelen volt időt kérni, mielőtt nagyobb baj lett volna. Ez azonban nem lassította le a vendégeket, akik Vaughn négy pontjával még közelebb zárkóztak, így két perccel a vége előtt ismét teljesen nyílt volt a meccs! Újabb zalai időkérés, majd eladott labda, és máris egál volt! Teljes volt a hidegzuhany, ám Plumb-nak helyén volt a szíve, és a legfontosabb pillanatban dobta be első hármasát a meccs során, megállítva ezzel a piros-kék hengert. Most az ASE kért időt, amelyet követően Summers szerzett egy duplát, és egy pontos előnye birtokában támadhatott ZTE. Kámánt faultolták, ő egyet értékesített csak, az utolsó dobás pedig Vaughn-é lett, aki azonban hát sikeres triplakísérletéhez nem tudta hozzátenni a hetediket. 77-75