15 ponttal kapott ki az oroszoktól férfi válogatottunk

Az első negyedben összeszedett 11 pontos hátrányából nem tudott faragni férfi válogatottunk Oroszország ellen, de nem is nagyon nőtt tovább a távolság a két fél között - végül 84-69-re kapott ki csapatunk a kazanyi felkészülési torna első napján a házigazdától. Golomán György bemutatkozott a felnőtt válogatottban.

Felkészülési torna, Kazany, 1. nap
Oroszország - Magyarország 84-69 (27-16, 22-19, 19-19, 16-15)

Oroszország: Hvosztov 3/3, D.Kulagin 14/3, Kurbanov 14, Voroncevics 8/6, Mozgov 20.
Csere: Baburin -, Fridzon 11/3, Zubkov 9/3, Antonov 3, M.Kulagin 2, Ivlev -, Truskin -, Ilnickij -.

Magyarország: Wittmann 5/3, Vojvoda 18/12, Benke 4/3, Allen 9/9, Keller 2.
Csere: Kovács -, Tóth 2, Eilingsfeld 6, Váradi 8/3, Perl 12/3, Golomán 3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken, a BOXSCORE fülnél megtaláljátok!

Az első két támadásából még két nagyon könnyű kosarat szerzett Oroszország, aztán kezdett keményedni a védekezésünk, de ezzel egy időben már a 2. percben megvolt a 4. és az 5. csapatfaultunk is, 6-0-lal nyitott a házigazda. Vojvoda és Dmitrij Kulagin váltottak hármast, majd a 4. perc közepén Vojvoda újabb triplát hintett (11-6). A Brooklyn Nets centerét, Tyimofej Mozgovot nem sikerült tartanunk se szabályosan, se szabálytalanul, pillanatok alatt összedobott 8 pontot, de az 5. percben már Vojvoda is ennyinél járt, majd Mozgov 9. és 10. pontjára egy Wittmann-Tóth Ádám akió volt a válaszunk (15-10). Megvolt Golomán György bemutatkozása is a felnőtt válogatottban, az oroszok viszont kezdtek meglépni, még Perl emberről, fordulásból dobott gyönyörű középtávolija után is ők dobhattak büntetőket (20-12). A negyed végén Fridzon és Rosco Allen váltottak hármast, de a hazaiak rengeteg, szám szerint 12 büntetőt dobtak rá (ebből 11-et be) az első 10 perc során, ezeknek köszönhetően léptek meg 11 ponttal (27-16).

A második negyed elején is szereztek egy könnyű kosarat az oroszok egy alapvonali bedobás után, és az is megegyezett az első 10 perc forgatókönyvével, hogy kevesebb mint 2 perc alatt megvolt a 4 csapatfaultunk, valamint megint Vojvoda kezdte a mieinktől a pontgyártást, ezúttal egy floaterrel (31-18). Elég lassan csordogált a második felvonás, a sok szabálytalanság rendesen megtörte a meccs lendületét - most az oroszoknak is megvolt kevesebb mint 4 perc alatt a kritikus 4 csapatfault. Kurbanov 2+1-ére Benke triplával felelt, Kurbanov két büntetőjére jött Wittmann triplája, majd megint Kurbanov egy duplával (40-26). A mérkőzés vontatott jellegén az oroszok tudtak egy kicsit változtatni, vezettek pár szép akciót a kezdőcsapatuk révén (Mozgov zsákolt egyet, Dmitrij Kulagin szépen tört be), de Perl pontjaival 15 pont környékén maradt a különbség, és a félidő utolsó percében is Perl válaszolt egy triplával Dmitrij Kulagin ziccerére, így 14 ponttal vezetett Oroszország a nagyszünetben (49-35).

A fordulás után öt elrontott támadást követően Mozgov kezdte meg a pontgyártást a 22. perc legvégén, majd Allen és Voroncevics triplái után Allen megint betalált kintről (54-41). Támadásban a legjobb periódusunkat hoztuk, szépen járt a labda, Wittmann is beszórt egy középtávolit. Kosárra kosár volt a válasz jó ideig - Voroncevics betörése után Váradi támadópattanót követően volt eredményes, Hvosztov triplájára pedig a Falco játékosa hármassal válaszolt a 26. percben (59-48). Itt álltunk meg pár percre támadásban, míg az oroszok Mozgov, Voroncevics és Fridzon révén újra megléptek 18 ponttal (66-48). Perl a 29. percben tudott újra kosarat szerezni a mieinknek egy büntővel, majd egy betörés után is eredményes volt, Golomán pedig leindításból hozott egy 2+1-es akciót (66-54). A játékrész utolsó kosarát Fridzon szerezte egy támadópattanót követően, így 10 perccel a vége előtt ugyanúgy 14 pont volt a differencia, mint a félidőben (68-54).

A negyedik negyed elején Antonov és Eilingsfeld voltak eredményesek, majd Keller is betalált, Vojvoda büntetőivel pedig az első negyed óta először volt 10 pont a különbség (70-60). Zubkov hármasa után jó ideig nem született pont, Váradi a 35. perc közepén volt eredményes faulttal együtt (73-62). Mozgov és Dmitrij Kulagin révén nőtt 15 pontra a távolság, és megint rengeteg büntetőt dobhattak a hazaiak, Voroncevics két egypontosával 16 pontra léptek meg (79-63), Vojvoda azonban két támadásban szórt gyorsan két triplát, így a 38. perc végére megint visszajöttünk 10 pontra (70-60). Az oroszok megint kapcsoltak, az utolsó két percet még Dmitrij Kulagin és Kurbanov révén megnyomták, és végül 15 ponttal, 84-69-re nyertek.