A Falco 15 pontos hátrányból fordítva verte a ZTE-t

A Falco a harmadik negyed vége felé már 15 pontos hátrányban is volt a ZTE ellen a Krasznai Kupa első elődöntőjében - végül Norfleet és Boriszov vezetésével 91-81-re győztek a szombathelyiek.

Krasznai Kupa, első elődöntő
Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-91 (25-21, 18-21, 27-21, 11-28)

ZTE: Simmons 14, Horváth 13/9, Benke 23/3, Szabó 5/3, Radic 13.
Csere: Doktor -, Mohácsi 6/6, Kis -, Jeffers 7.

Falco: Govens 13/3, Váradi 5/3, Pustahvar 14/6, Boriszov 22/9, Zsigeranovics 8.
Csere: Durázi -, Hódi -, Norfleet 20/6, Kucsora 9/3

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A Krasznai Kupa első elődöntőjének első negyedében a támadójáték uralkodott, legalább a felvonás első felében - Horváth Ákos a harmadik percben saját maga második, a meccs ötödik tripláját szórta. Az első bő öt percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a hatodik percben a kiválóan játszó Horváth pontjai ellenére is a Falco vezetett Boriszov, Zsigeranovics és Govens vezetésével (17-19). A negyed második felére jelentősen visszaesett a ponttermelés, a Falco szűk öt perc alatt két pontra volt képes, így a ZTE fejezte be előnnyel az első 10 percet (25-21). A második játékrészben eleinte Bencze Tamásék ragadtak be, a 14. percben egyenlítettek a szombathelyiek (27-27), majd Radic vezetésével 7 ponttal megugrottak a zalaegerszegiek (36-29). Hullámzott ekkor a meccs - két szombathelyi triplára érkezett egy 6-0-s ZTE-szakasz, majd pillanatok alatt visszajött megint két pontra a Falco. Norfleetnek sült a keze ekkor Szrecsko Szekulovicséknál, az ő kosaraival zárkózott egy pontra a bajnoki ezüstérmes gárda a félidőre (43-42).

A fordulás után Boriszov kosarával még vezetett is a Falco, de nagyon beindult Benke Szilárd, 48-48 után Radic és Simmons is a ZTE-nél, a 27. percben Mohácsi Máté hármasa után pedig először a találkozó folyamán 10 pont fölé nőtt a távolság (64-53). Benke büntetői és Mohácsi újabb hármasa után 15 pont is volt a differencia (70-55), a negyed vége azonban a szombathelyieké volt, akik büntetőkkel és Kucsora Csaba vezetésével hét pontra visszakapaszkodtak (70-63). A negyedik negyed elején Norfleet vezetésével megindította a felzárkózást a Falco, Boriszov a 33. percben egyenlített is egy hármassal - Váradi triplája után már 20-2-es futáson voltak (72-75). Horváth egyenlített ki, és Simmons próbálta meg leginkább tartani a lelket támadásban a zalaegerszegieknál, de 77-77 után Kucsora hármast, Váradi pedig kettest dobott, az itt megszerzett ötpontos előnyt pedig végigvitte, sőt, növelte is a Falco. Szekulovicsék 91-81-re győztek, így ők jutottak be a Krasznai Kupa holnap döntőjébe.