A Falco nyerte a Krasznai Kupát

A harmadik negyed második felében a Govens-Boriszov duó vezetésével robbantott a Falco, amely 71-61-re legyőzte a Sopront, így megnyerte a Krasznai Kupát.

Krasznai Kupa, döntő
Sopron KC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 61-71 (15-15, 18-18, 16-26, 12-12)

Sopron: Duvnjak 12/3, Autrey 16/6, Takács 16/12, Dénes -, Watkins 4.
Csere: Mészáros -, Kántor 5/3, Tóth G. 7, Élő 1.

Falco: Govens 21/9, Norfleet 13, Váradi 14/6, Boriszov 15, Zsigeranovics 2.
Csere: Kucsora -, Pustahvar 6/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Boriszov vezetésével jobban kezdett a Falco, bár egyik oldalon sem potyogtak a kosarak - 3-5 pont környékén vezetett a szombathelyi alakulat, ám többek között Takács Norbert két hármasával a Sopron egyenlített az első 10 perc végére (15-15). A második felvonás elején Govens, Váradi és Norfleet kosaraival 9 ponttal is meglépett Szrecsko Szekulovics csapata a 14. percre (18-27), de a Duvnjak, Takács, Autrey trió révén megint kiegyenlített Váradi Kornél együttese, a nagyszünetre egállal mentek a csapatok (33-33).

A fordulás után Autrey, majd Tóth Gergely válaszolt a vendégek kosaraira, sőt, Takács újabb hármasával és Duvnjak duplájával a 26. perc elején még vezetett is a Sopron (46-44). Itt jött azonban a Boriszov-Govens duó, amely egy 15-1-es futást csinált a negyed majdnem legvégéig 7-8-as leosztásban, így Tóth Gergeley duplája ellenére is 10 pont volt a Szombathely előnye 10 perccel a vége előtt (49-59). A záró felvonás elején Autrey révén még megpróbált visszakapaszkodni ellenfelére az SKC, 6 pont volt a legkisebb távolság a két fél között - Váradi és Norfleet kosaraival tartotta előnyét a Falco, amely 71-61-re győzött, így megnyerte a Krasznai Kupát.