A Falco túlélte Sopront

Ötödik, döntő meccs lesz a párharcban, mert a Falco hallatlan izgalmak közepette visszavette a pályaelőnyt Sopronban, így 2-2 az állás.

A Falco gyakorlatilag végig kézben tartotta a mérkőzést, és bár csak pár ponttal, de mindig vezetett a mai derbin. Mégis, amikor 10 pont fölé szökött a szombathelyiek előnye, úgy tűnt, ez az ő napjuk lesz, ám az utolsó negyedben a Sopron beleadott mindent, és Molnár András kosarával egy pontra zárkózott. Ettől tovább azonban nem tudott lépni az SKC, így a Kálmán Lászlót mindössze 14 percig pályán tudó Falco túlélte a napot (ha kikap, kiesik), s hazai környezetben várhatja a mindent eldönt utolsó meccset.

Jó másfél órával a kezdés előtt már "szállingóztak" a szurkolók az MKB Arénába. A hazaiakat óriási üdvrivalgás fogadta, a vendégek pedig, ahogy várható volt, komplett csapatukkal, sérültek nélkül kezdtek melegíteni. Negyed órával a kezdés előtt zsúfolásig megtelt az MKB Aréna – természetesen a vendégszektor is.

LÁTVÁNYOS KOSARAK és több HIBA – ELSŐ FÉLIDŐ

Szenzációs hangulatban kezdődött a meccs, Szabó triplájával, amelyre  Rubin felelt hármassal. A csapatok idegesek, a kosarak látványosak voltak. Timberlake zsákolása után Molnár, illetve Szabó dobott hármast. A vendégek vezettek, de tapadt rájuk az SKC, sőt Thomas két remek megmozdulása után a negyed közepén átvette a vezetést a hazai együttes.

No, nem sokáig, két eladott labda utáni lerohanással ismét Falco vezetést mutatott a tábla. Jancsikin a dudaszó pillanatában dobott hármasával 4-re nőtt a nagyon "éles" szombathelyi együttes előnye, ám Egemonye szintén a támadóidő végén zsákolt, viszont Harazin pöckölése után kihagyta a maga büntetőit. Végül Kálmán hármasával 7-tel ugrott meg az alapszakasz győztese.

A hazaiak idegességét jól mutatta, hogy Egemonye után Keresztes is elhibázta a büntetőket. A szakasz Timberlake félpályás hármasával, és 9 pontos szombathelyi vezetéssel zárult.

A második szakasz Keresztes kosarával kezdődött, majd egy indítás után Will akadályozta sportszerűtlenül Molnárt a kosárszerzésben. Molnár 1 büntetőt dobott be, a túloldalon Timberlake viszont mindkettőt kihagyta. Hatalmas küzdelem dúlt a pályán, a hosszabb kosárcsendet Thomas törte meg betörés után, majd Gombás hármasával 1 pontra jött föl az SKC. Hosszú percekig állt 25-26 az eredményjelzőn, s a Falco negyedbeli első pontjait Szanati dobta több, mint 7 perc elteltével, méghozzá büntetőből. Ez aztán lökést is adott övéinek, miközben a hazaiaknál a tiszta helyzetek után is rendre leperdült a labda a gyűrűről.

A félidő Keresztes kosarával, s 5 pontos szombathelyi vezetéssel zárult. A hazaiak az első félidőben 13 büntetőjükből csak 5-öt dobtak be.

MÁSODIK FÉLIDŐ – MÉG NAGYOBB IZGALMAK

Szünet után közel 2 és fél percet kellett várni az első kosárra, amely Egemonye nevéhez fűződött, majd a vendégektől Szabó felelt rá. Kőkemény küzdelemben tartotta pár pontos előnyét a Falco, mert amikor igazán közel kerülhettek volna ellenfelükhöz, támadásban rendre rossz döntést rendre rossz döntéseket hoztak a hazai csapat játékosai. A harc közepette Szabó és Boldizsár akaszkodott össze 1-1 technikaiért, majd a negyed közepén Thomas villant, de rögtön felelt rá Timberlake, sőt, Simon ziccerével 8 pontra nőtt a vendégek előnye – pedig Kálmán nem is játszott a harmadik negyed első felében.

Aztán Rubin is kihagyta a büntetőit, Will hármasával pedig 11 pontra nőtt a szombathelyi gárda előnye  A hazaiak büntetőkkel próbáltak araszolni, de a vendég együttes Will újabb hármasával tartotta 10 pont körüli előnyét. Molnár a negyed végét jelző dudaszó pillanatában dobott hármasa ugrasztotta talpra a hazai híveket, ám így is 7 ponttal vezetett a negyedik negyed előtt a Falco.

TOVÁBB KÜZD A SOPRON – VÉGÜL NYER A FALCO

Molnár betörés utáni kosarával 5-re jött föl az SKC, de Timberlake felelni tudott erre, sőt a remek "fonalat” elkapó Will újabb hármasával ismét megnyugtató lett a vendégek előnye. Egemonye továbbra is csak erőlködött Pantelics őrizetében, viszont Rubin révén "kapaszkodott" az SKC, s a negyed közepén 6-ra jöttek föl a hazaiak.

Triplákkal próbálta ledolgozni hátrányát a Sopron, de játékosai rendre rosszul céloztak. Igaz, ekkor már a vendégek is. Egemonye egy a "sírból" visszaszerzett lepattanó utáni kosárral jelentkezett, s a fault utáni büntetőt is bedobva 2-re hozta föl a Sopront, sőt, a Falcóból Simon kipontozódott! Leírhatatatlan lett a hangzavar.

Timberlake egy büntetőt dobott be ezután, Molnár kosarával viszont 1-re csökkent Falco  előnye. Timberlake újra egyedül vette vállára csapatát, s kosarával 2 perccel a befejezés előtt 3-mal vezettek a vendégek, s ez az utolsó percre fordulva is így maradt.

Ekkor Timberlake egy büntetőt dobott be, míg 26 másodperccel a vége előtt Egemonye mindkettőt: 2 ponttal vezettek a vendégek. 3 másodperc elteltével Gombás szabálytalankodott Szabóval szemben, aki 1 büntetőt értékesített. Az utolsó pillanatban Rubin hármasa után szinte a kosárból jött ki a labda, ám így, hogy ez a kísérlet kimaradt, nyert a Falco.

Szombaton 5. meccs Szombathelyen.

Férfi Kosárlabda NB I A, felsőházi rájátszás negyeddöntő, 4. meccs
2012. április 23. Sopron, 2000 néző
Vezette: Cziffra Győrffy, Benczur (Toók)

Kis-Rába menti Takarék Soproni KC – Falco-SZOVA KC Szombathely
59-62 (17-26, 11-7, 16-18, 15-11)

Sopron: Thomas 13, Rubin 11/3, Molnár 16/6, Gombás 3/3, Egemonye 9. Csere: Vesztergom, Takács N., Lakatos, Keresztes 7, Boldizsár. Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

Falco: Kálmán 3/3, Simon 2, Timberlake 22/3, Szabó Zs. 11/6, Pantelic 6. Csere: Will 9/9, Szanati 4, Jancikin 3/3, Harazin 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Simon L.

Meszlényi Róbert: - A küzdés most is megolt, megint szétszakította egymást a két csapat. Ismét egy labdán múlt a vége, most a Falco csapatának volt szerencséje. Amiben nagy különbség volt, az a tripladobás, A célunkat már korábban elértük, jó lett volna lezárni a párharcot, de már tudjuk, milyen Szombathelyen nyerni – szombaton újra megpróbáljuk

Bencze Tamás:
- Csattanós válasz volt azoknak, akik kételkedtek abban, hogy nyerni tudunk Sopronban. Ám csapatként megcsináltuk. Az állás kettő-kettő, semmi nem dőlt el, pokolian nehéz meccs vár még ránk, de a jelszavunk ugyanaz: „Nyerünk, vagy meghalunk!”.

A párharc állása: 2-2.

Fotó: sport365.hu