A Körmend jobb csapattól kapott ki

A Körmend az Eurochallenge-ben ezúttal nem tudott bravúrt elérni, s a meccs elejétől fogva rendkívül magabiztos Oldenburg simán nyert a vasi szentélyben. A másik meccsen a Szolnok is nyert, így a Hencsey-tanítványoknak az a sansza is elúszott a továbbjutásra.

A papírforma körülbelül ezt is jelezte előre, de az, hogy a Körmend sajnos szinte egy percig sem volt esélyes a németek ellen, akiknél két kulcsember nem léphetett pályára, ám a máskor kiegészítő kosarasok közül volt, aki brillírozott,s  így is nagy különbség volt a két alakulat között, picit meglephette az egyébként remekül szurkoló hazai tábort. A Körmend ugyanakkor a triplákat egészen elképesztően rosszul dobta, védekezésben pedig volt, aki (Buljan például) nagyon gyengén teljesített.

Eurochallenge csoportkör, 6. meccs

2012. december 11. Körmend

Lami-Véd Körmend - EWE Baskets Oldenburg
67-90 (9-27, 12-19, 20-24, 26-20)

Körmend: Ruják 6, Simpson, Ferencz 10/6, Buljan 25, Shaw 18/3. Csere: Kutasi 2, Fodor G. 2, Farkas 2., Sonyák 2. Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Oldenburg: Joyce 6/6, Kramer 7, Bahiense, Paulding 22/12, Chubb 15. Csere: Smit 10/6, Jenkins 9/6, Freese 21. Vezetőedző: Sebastian Machowski.

STATISZTIKA ITT

ESÉLYEK ÉS MECCS KEZDET

A meccsnek még úgy is a vendégek voltak az esélyesei, hogy ők már első helyen továbbjutottak az EC-ben, emellett Smeulders vagy Burrell, Wysocki nem is lépett pályára. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a Körmend otthon játszott remek szurkolótábora előtt, azért mégis felcsillant némi remény a hazai sikerre, ám ez hamar szertefoszlott, az Oldenburg ugyanis olyan ütemben kosarazott a meccs elejétől fogva, emellett olyan szépen ültek a dobásai - a hazaiak ugyanakkor meg voltak átkozva messziről -, hogy nyilvánvalóvá vált, ezek a németek nem veszíteni jöttek Magyarországra.

5-15-nél már időt is kellett kérnie Hencsey Tamásnak, ám ezután is a németek domináltak, vagyis mintha mi sem történt volna, ők meneteltek tovább előre, a körmendiek pedig meg kellett szenvedjenek minden egyes dobóhelyzetért. Az Oldenburg egy-egy kosarasa ugyanakkor nem ritkán teljesen tisztán állhatott bele a távoli dobásokba, és bizony nem tették meg azt a szívességet, hogy hibázzanak.

Az elég alacsony szerkezetű germán alakulat gyakorlatilag átrohant a Körmenden eleinte, amihez az is hozzájárult, hogy egy az egyben olykor igen lagymatagon védekezett egy-egy hazai kosaras.Paulding, a vendégek egyik dobóembere már 13 pontnál járt a 7. percben, vagyis ő szinte akkor dobott kosarat, amikor kedve volt hozzá, de később felzárkózott hozzá az egyébként 5 pontos meccsátlag alatt produkáló kiegészítő ember, Freese is - ennyit az Oldenburg keretének erejéről.

MÁSODIK NEGYED - EZ MÁR JOBB

A két fentebb említett oldenburgi úriember tehetett róla főleg, hogy pillanatok alatt 20 fölé nőtt a vendégek előnye (11-36 is volt már az állás, s még csak a második negyed elején jártunk). Gyakorlatilag hátra lehetett dőlni, mert innen még a mostanában sorozatosan remek utolsó negyedeket produkáló Körmend sem tud felállni, ezt éreztük. S tettük ezt azért, mert egyszerűen megvolt ez a különbség a két alakulat között, tehát nem csak a véletlennek köszönhette az Oldenburg a tetemes előnyét. A helyén volt mindenkinek a játéka, jól dobáltak messziről, közelről meg Jenkins adott jobbnál jobb labdákat a belépő magasembereknek, vagy Paulding ontotta a kosarakat (míg meg nem unta, illetve, míg több teret nem adott társainak is).

Mégis, ebben a negyedben azért már kezdett partiban lenni erősebb ellenfelével a Körmend. Igaz, a hármasok továbbra sem ültek hazai oldalon (volt a meccsnek olyan időszaka, amikor 5,6%-os volt a mutatójuk messziről, ami hihetetlen, mégis igaz). Mondjuk ez a javulás is relatív csupán, mert Jenkins révén 18-46-nál a borzasztó közte 30 közelébe került az Oldenburg, ami nem egészen egy félidő alatt sokkoló. Matt Shaw volt az, aki néha csetlő-botló módon, de küzdve tette a dolgát elöl és olykor hátul is, Buljan azonban vagy Simpson mélyen tudása alatt teljesített, a hazai távoli tüzéreknek meg nem ment be semmi.

HARMADIK, NEGYEDIK NEGYED - INNENTŐL SZINTEN VAN A KÖRMEND

A meccs lényegi része eddigre eldőlt, holott nem tűnt úgy, hogy a vasiak feladták volna a küzdelmet. Mentek tovább becsülettel, de érdekes, hogy bár a Körmend a 3-4. negyedet összességében megnyerte (46-44), így is nagy zakót kapott. Vagyis az Oldenburg jött, látott, és két negyed alatt győzött is. A közte 30 is meglett közben, majd Buljan legalább elöl beindult, így ponterős produkcióval zárt, ám hátul amit ennek érdekében lepihengetett, az vélhetően több, mint amit szó nélkül lehet hagyni. Aztán végre beesett egy-két (sajnos szó szerint egy-két, hiszen összesen 3 triplával zárt a Körmend) trojka, Ferencz próbálkozásai tehát sikerrel jártak végül, emellett néhány pompás gólpassz (Fodor Geritől például) is megmelengette a hazai szíveket, de igazából ez az a meccs volt, amelyiken nem volt sansza a Körmendnek, és egy egyértelműen jobb együttessel találkozott, ezt ki lehet jelenteni.

Nem kérdés, ez az Oldenburg megérdemelten nyert hatból hat meccset az "F" csoportban, és könnyen lehet, hogy később még sokáig eljut az Eurochallenge idei kiírásában.

A Körmend EC mérlege röviden:

- 3 vereséggel kezdett a vasi csapat (mindhárom ellenfelével találkozott, s mindháromtól ki is kapott)
- 2 nagy győzelemmel folytatta (otthon hátrányból fordított a Temesvár ellen, majd Szolnokon bombameglepetést okozva győzött, ráadásul az Olaj ellen - és a román csapat ellen is - jobb lett a mérlege ezáltal, egyúttal felcsillant a továbbjutás lehetősége)
- 1 vereség maradt az utolsó körre, amely a papírformának megfelelő volt az Oldenburg ellen, így nem történt bravúr

Ez a csoport 3. helyére volt elég. Első az Oldenburg (6-0), második a Szolnok (3-3), negyedik pedig a Temesvár (1-5).

Slide: fibaeurope.com(Ulf Duda)