A Körmend nyert, de csak nehezen

A ZTE és a Körmend meccsén (Göcsej Kupa zárónap) már két légióssal állt fel a hazai gárda, s bizony egyáltalán nem kellett volna sok ahhoz, hogy a vasiakat elkapják Verteticsék. 80-80-ál még együtt volt a két alakulat, de jobban hajrázott a Körmend, így megszerezte a második helyet a felkészülési tornán. Igaz, ehhez hosszabbításra is szüksége volt.

Zalakerámia ZTE KK - BC Körmend
80-88 (19-20, 19-17, 12-17, 23-19, hosszabbítás 7-15)

PONTOK és STATISZTIKA a BAL OLDALI KÉPRE KATTINTVA!

A meccsen az első negyedben volt rá sansz, hogy a Körmend jöjjön, lásson és győzzön. Shawék szépen mentek előre, és 4-11-nél jártak már, amikor igazán elkezdett játszani a ZTE. Ekkor azonban nem kellett sok hozzá, hogy kiegyenlítsenek Simovicék (11-11). A találkozón ezután felváltva került előnybe ez vagy az a csapat. Ha 3-4 ponttal "megugrott" valaki, az szinte már soknak számított.

Az utolsó negyedben aztán nagy lehetőség adódott a Zalaegerszeg előtt, hiszen az egyébként új csapatában jól debütáló Dorenzo Hudson hármast dobott, majd Kertész és Baki is betalált közelebbről. A ZTE 63-56-ra vezetett ezzel, s bár még majdnem 7 perc hátra volt, kinézett egy hazai siker. A Körmend beleerősített, de még így is tartogatta előnyét a ZTE egészen a legvégéig. A vasi Shaw azonban elemében volt, így képben maradt a Körmend, sőt, az utolsó percben átvette (igaz, csak egy ponttal) a vezetést is. Hudson azonban egy triplával 73-71-re alakította az állást! Még volt hátra egy kis idő, ezalatt Kutasi és Gáspár is kihagyott egy-egy lehetőséget, ám előtte még Roberson egalizált. Maradt is ez a 40. perc végéig.

A hosszabbításban sokkal jobban támadott a Körmend. Kertész hármasával még vezetett a ZTE, sőt, amint írtuk, 80-80-nál is együtt állt a két gárda, de egy nagyon ütős utolsó perccel behúzta a győzelmet a Körmend.