A Krka magabiztosan verte az Olajt

A Szolnoki Olaj KK csapatának szlovén vendégjátéka zárta az Adria Liga első fordulóját. A magyar bajnok keretéből hiányzott Németh István, aki nem épült fel teljesen a Temesvár ellen elszenvedett bokasérüléséből, de valószínűleg vele együtt sem lett volna sokkal másabb a játék képe, ugyanis a több évnyi nemzetközi tapasztalatot, és az abból adódó előnyt végül nem sikerült kompenzálnia a magyaroknak, a Krka nagyon kulturált játékkal diadalmaskodott, méghozzá elég simán.

Krka Novo Mesto (szlovén) - Szolnoki Olaj KK (magyar) 71 - 56 (24-12, 17-13, 19-14, 11-17)

1000 néző előtt lépett először pályára az Adria Ligában a Szolnoki Olaj KK együttese, ennyien látogattak ki Novo Mestóban az idei "délszláv" bajnokság első fordulójának zárómeccsére. Megilletődötten kezdett a magyar csapat, nem sikerült végigjátszani a figurákat, dadogott még kicsit a labda a kezekben, a dobások is rendre rövidnek bizonyultak, így a vendéglátó Krka gyors 6-0-ával indított. Az ő játékuk sem volt eget rengető, ráadásul a kezdés után ők is hullámvölgybe kerültek, beesett két szolnoki tempó, Kalve lefordulása után pedig már az Olajnál volt az előny (6-7). Az első negyed a nagy futások periódusa volt, sajnos nem a magyarok szempontjából kedvezően, hiszen ezt követően összekapta magát a hazai csapat. Kihasználták fizikai fölényüket és a centerek pozíciózásaiból, valamint 2-2-k után könnyű(nek tűnő) kosarakat szereztek, amiből előbb egy 7-0-át, majd Pór Péter időkérését követően még egy 7-0-át produkáltak, így az összesen 14-0-ás futással már 20-7-re vezettek nyolc perccel a meccs megkezdése után. Kalve támadóidő lejárta előtt bedobott triplájával ugyan kapaszkodott a vendég gárda, de lényegesen nem sikerült csökkenteni a hátrányt, az első negyed végén 24-12-t mutatott az eredményjelző.

A második negyed elején próbált kapaszkodni az Olaj, többször is feljöttek 10 pontos különbségre, ám mindössze egyszer, még a játékrész elején, 24-15-nél sikerült áttörni ezt a lélektani határt, a Krka azonban gyorsan eszmélt, és folyamatosan 10-12 ponton tartotta a két együttes közti távolságot. Továbbra is akadozott a gépezet a magyaroknál, legtöbbször egyéni villanások után sikerült pontot szerezni, kidolgozott akció végén kevésbé, és az sem segített a felzárkózásban, hogy a büntetőket is pocsékul dobtuk sajnos (a félidő végén 6/12 volt a mutatónk ebből a szempontból, igaz, a hazaiaknál is pont ugyanennyi). A Krka jól tudta rotálni keretét, míg nálunk a kezdőknek kellett tartani a különbséget, sajnos a padról nem sok segítség érkezett. A nagyszünet előtti utolsó percekben aztán kicsit megint felpörögtek a vendéglátók, és 15 pont környékére állították be a két gárda közti differenciát. Az első 20 perc után végül 41-25-re vezettek a szlovének.

A fordulás után biztatóan folytatódott a találkozó, hiszen alig több mint egy perc alatt sikerült összeszednie a hazaiaknak négy személyi hibát, ezt követően már büntetőzhetett az Olaj minden Krka fault után, ám ezzel mindössze egy pontot sikerült összehozni a magyaroknak. A szlovének azonban a kezdeti pontatlanságok és buta odaütések után támadásban nagyon összeszedettek lettek, szinte nem is hibáztak, a 41-26-os állásra pedig egy 16-0-át pakoltak, így 30 pontnál is nagyobb hátrányba került a Szolnok. Az időkérést követően sikerült azért rendezni a sorokat, több szép akciót is vezettek a magyarok, így az utolsó felvonás előtt - ha nem is szívmelengető, de - elfogadhatóbb különbségre sikerült visszajönniük a kicsit már szórakozott szlovén csapat ellen, 60-39-es állással várhatták a felek az utolsó 10 percet.

Nagy dolgokat itt már sem egyik, sem másik együttes és szurkolóik sem vártak. A negyedet jól kezdte az Olaj, de a hazaiak támadásban megint kifejezetten összeszedetten pattogtattak egy rövid ideig, ez elég is volt ahhoz, hogy 25 pont fölé menjen újra a különbség. A Szolnok sajnos sem felállt védelem ellen, sem gyorsindítás után nem tudott ponterős lenni (utóbbiból nem is volt sok) ebben az időben. A mérkőzés végén aztán a Krka játékosai teljesen kiengedtek, a szolnokiak becsületére legyen mondva, hogy nem fürödték le a már eldőlt találkozót, az utolsó 5 percben egy 13-2-es rohammal fejezték be az összecsapást, ezzel a végeredmény 71-56 lett. A Krkán látszott, hogy nekik messze nem az első meccsük ilyen szinten, a figuráikat általában jól játszották végig, halálosan pontosak voltak kintről (9/17-es triplamutató), és egy percig nem forgott veszélyben a győzelmük. Az Olajnak még nagyon szoknia kell ezt a szintet, a gyorsaságot, a precizitást, nem véletlenül nyilatkozta azt több játékos is, ez egy tanuló év lesz.

Krka Novo Mesto: Vladovic 7/6, Klobucar 13/6, Muric 8/6, Lucsics 8, Pavic 7
Cserék: Lorbek 2, Rojc 6/3, Lalic 10, Pajic -, Kastrati 6/3, Golemac 4/3

Szolnoki Olaj KK: Simon 7/3, Watson 12/6, Kalve 11/6, Gay 5/3, Báder 9
Cserék: Fodor -, Horváth 2, Szabó 6, Trepák -, Grebenár 4

Aleksander Sekulic: – A meccs nagy részével elégedett vagyok, vezettünk több mint harminc ponttal is. A kulcs a jó védekezésünk volt, na és az a sok energia, ami a játékunkat jellemezte. Kiengedtünk a végén, néhány könnyű dobást elrontottunk, de összességében jó meccs volt.

Pór Péter: – Első magyar csapatként vagyunk itt, s rögtön szembesültünk azzal, hogy ebben a sorozatban sokkal agresszívebb és fizikálisabb a játék, mint az EuroChallenge-ben vagy a hazai bajnokságban. Ezt a stílust kell megszoknunk és alkalmazkodni hozzá, amihez sok meccs és idő kell.