A második félidőben bedaráltuk Izlandot

Bár gyengén kezdett férfi válogatottunk az Izland elleni találkozón, a 16. perc után sokkal jobban játszott ellenfelénél, és végül ezúttal is 15 ponttal, 82-67-re győzött csapatunk.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár
Magyarország - Izland 82-67 (16-21, 21-18, 20-9, 25-17)

Magyarország: Wittmann 6/6, Vojvoda 12/3, Ferencz 5/3, Allen 9, Keller 12.
Csere: Kovács 8, Eilingsfeld 6, Perl 12/3, Ruják 7/3, Tóth N. 5.

Izland legjobb dobói: Hermannsson 17, Palsson 12/3, Vilhjalmsson 10/6, Gunnarson 9/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Mi sokkal kevésbé pörögtünk az első percekben, mint tegnap, míg Izland jóval pontosabban kosárlabdázott, így Vilhjalmsson vezetésével 10-0-val nyitottak az északiak, jött is egy időkérés Sztojan Ivkovicstól a 3. perc elején. Ez a hátrány meghatározó volt, az első 20 perc során csak az eredmény után futottunk - a pontgyártást mindenesetre elkezdtük, Keller Ákos zsákolása után két pontra közelítettük ellenfelünket a 7. perc végén (14-16), Gunnarson azonban egymaga elintézte, hogy 5 ponttal jobban álljon Izland 10 perc játék után (16-21). A második felvonásban sem változott sok minden, sőt - Vojvoda Dávid és Palsson dobópárbajának köszönhetően a 15. perc végéig 4-10 pont között mozgott a távolság, de Izland kézben tartotta ekkor a mérkőzés menetét, a 16. perc végén már 13 ponttal álltak jobban (26-39). A félidő utolsó négy percét megnyomtuk, védekezésben sokkal pörgősebben mozogtunk, elöl pedig egyrészt Ruják András szórt 5 pontot, másrészt mások is hozzátették a magukét. Vojvoda a 20. perc legvégén tökéletesen szolgálta ki Kellert - utóbbi zsákolásával megint visszajöttünk két pontra egy 11-0-s futásnak köszönhetően (37-39).

A második félidő elején Vojvoda egyenlített, és bár az izlandiak visszavették a vezetést, Wittmann Krisztián két hármasával fordítottunk, először vezettünk a meccsen a 23. percben (45-43). A 26. percben még 47-46 volt az állás, de a 16 percig kiválóan játszó Izland teljesen szétesett erre a periódusra, Eilingsfeld János, Ruják András és Perl Zoltán kosaraival 11 pontra növeltük az előnyünket pillanatok alatt - és 9 pont ebből megvolt a záró 10 perc előtt is (57-48). Perl, Kovács Péter és Tóth Norbert kosaraival 6-0-val nyitottuk a negyedik negyedet, 15 pont lett ezzel a differencia, és bár Hermannsson mindent megpróbált a túloldalon, egyedül kevés volt. Rosco Allen is beszórt pár pontot, Vojvoda kintről volt eredményes, így a 35. percben 17 ponttal vezettünk (70-53). Az utolsó percekben a mieink azért még pörögtek hátul, jó védekezések után Kovács Péter szerzett pontokat ziccerből és középtávolról is, így a 39. percre 19 pontra nőtt a fórunk (80-61). Végül ma is 15 ponttal, 82-67-re győztük le az izlandiakat.