A Paks kiütésével nyerte meg hazai kupáját a Falco

A harmadik negyedben tíz pont fölé nőtt a különbség, a hajrában pedig már majdnem a harmincat is elérte.

VIII. Horváth Zoltán Emléktorna, döntő

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 92-68 (20-25, 23-12, 21-15, 28-16)

Falco: Govens 12/6, Perl 16, Váradi 15/9, Boriszov 16/6, Zsigeranovics 8.
Cs.: Norfleet 6/6, Tóth 6, Pustahvar 9/3, Durázi 2, Kucsora 2, Hódi -, Kovács -.

ASE: Hinds 17, Ruják 7/3, Barnies 9/6, Eilingsfeld 10, Ogunyemi -.
Cs.: Williams 8, Allen 13/3, Medve 3/3, Garamvölgyi 2, Szalai -

Jól kezdte a meccset a Falco, remekül dobtak a szombathelyiek, 11-4-kért időt Teo Cizmic. Ez hatott, elkezdett visszakapaszkodni a Paks, egy perccel az első negyed vége előtt Medve triplájával át is vette a vezetést és összességében egy 21-9-es rohamot produkálva ötpontos előnyt épített ki. A kisszünetet követően ismét visszatalált a mérkőzés eleji formájához a Falco, megvolt a ritmus, az ASE viszont pontatlanul fejezte be a támadásait, így pár perc alatt Váradi hármasával visszavette a vezetést a hazai alakulat és ezt a tíz percet 23-12-re megnyerve meg is lépett hat ponttal - a szombathelyi publikum felállva tapsolta kedvenceit.

A fordulás után 7-2-vel nyitott a Falco és tíz pont fölé növelte az előnyét, Teo Cizmic nagyon hamar időt kért. Ezen a lélektani határon belülre azonban nem nagyon tudott visszakapaszkodni az ASE, tartotta előnyét a Szombathely, a harmadik negyedet pedig két Boriszov-kosár zárta le, így magabiztosan várhatták a záró etapot. Itt már teljesen szétesett a Paks, a parádésan dobó Falco folyamatosan növelte előnyét, majd a hajrában már a fiatalok is pályára kerültek és végül kiütéssel, 24 ponttal nyertek Perl Zoltánék.

forrás, fotó: falcokc.com