A Sopron lesz a Falco ellenfele a Krasznai Kupa döntőjében

A Sopron 14-0-val kezdte az Oberwart elleni meccset, és bár az osztrákok a negyedik negyed elején egyenlítettek, a végjátékban is végig Váradi Kornél együttesénél volt az előny. 65-57-re győzött az SKC, így ők játszanak a Falcóval a Krasznai Kupa döntőjében.

Krasznai Kupa, második elődöntő
Sopron KC - Oberwart Gunners (osztrák) 65-57 (20-10, 13-11, 12-21, 20-15)

Sopron KC: Duvnjak 11/3, Autrey 13/3, Takács 10/6, Dénes 7/3, Watkins 9.
Csere: Polgárdy 2, Mészáros -, Tóth 10, Kántor 3, Élő -.

Az Oberwart legjobb dobói: Wolf 14/12, Dabney 14/3, Gregg 12.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Villámrajtot vett a Sopron, Dénes, Autrey, Takács és Watkins kosaraival 14-0-val kezdték az első négy percet, az osztrákok az az ötödik percben találtak be először. Egy 6-0-s szakasszal válaszolt az Oberwart, és egyszer visszajöttek hat pontra is (16-10), de Watkins és Kántor kosaraival zárult a játékrész, 10 ponttal vezetett az SKC. A második felvonás elején nem esett túl sok pont, de Kántor Olivér, Autrey és Polgárdy Ádám pontjaival 6-0-val nyitotta a játékrészt a hazai csapat - most majdnem öt percet kellett arra várni, hogy a vendégek betaláljanak (26-12). Az Oberwart ekkor a 10 ponton belülre kerüléssel is szenvedett, a 12 pontos félidei hátrányuknak még örülhettek is - igaz, a második negyedben a Sopron sem sziporkázott elöl (33-21).

A fordulás után Wolf tripláival és Dabney ketteseivel bekezdtek az osztrákok, gyorsan lecsökkentették hátrányukat öt pontra, a 25. percre pedig már csak hárompontos különbséggel fordultak a csapatok (36-33). Ekkor jött Takács hármasa és Duvnjak kosara, amivel visszaállt egy 6-8 pontos differencia, a negyed végén azonban bő két percig nem dobott kosarat Váradi Kornél csapata, így az osztrákok egy 5-0-val megint három pontra kapaszkodtak (45-42). A záró 10 perc elején Wolf negyedik triplájával és Patekar pontjaival egyenlített is az Oberwart (47-47), de Takács és Duvnjak léptek megint, mindketten hármast dobtak - az utolsó öt percre Gregg büntetői után hárompontos soproni előnnyel fordultak a csapatok (53-50). Dénes duplája és Tóth Gergely 2+1-es akciója döntőnek bizonyult, nyolcpontos hátrányból már nem tudtak visszazárkózni az osztrákok. 65-57-re győzött végül az SKC, így ők lesznek a Falco ellenfelei a Krasznai Kupa döntőjében.