A Szolnok, a Paks, a Körmend és a Jászberény is indulhat az EC-ben!
A sportando.net és a fibaeurope.com portál is megerősítette, hogy mind a négy pályázó férfi magyar klubcsapat, az Európa Kupára végül lehetőséget nem kapó Szolnoki Olaj KK, a kontinens harmadik számú nemzetközi kupasorozatában magát tavaly már megmérettető Paksi Atomerőmű SE, valamint az ugyanitt idén szereplő Körmend és a nemzetközi színtéren abszolút újoncnak számító Jászberény is ott lesz az EuroChallenge 32 csapatos főtábláján!
Selejtezőt tehát egyik gárdának sem kell vívnia, a 32 csapat 8 darab 4-es csoportba lesz osztva, ahonnan 2-2 gárda jut majd a Top 16-ba, ott pedig szintén feleződik a mezőny az oda-vissza körmérkőzések után és 8 klub jut be a Playoff-ba, ezt követően pedig a párharcok győztesei vívhatják meg a Final Fourt, melynek rendezője még ismeretlen, majd az oda bejutó csapatok közül kerül ki, ahogy az utóbbi években is.
Az alapszakasz-csoportkör sorsolását pénteken tartják Münchenben, s érdekesség, hogy Keleti, illetve Nyugati Főcsoportra oszlik majd a mezőny, így igyekszik limitálni az utazásokat a FIBA. Holnap, azaz 4-én eldől, hogy melyik gárda melyik kalapba kerül a pénteki sorsolás előtt.
A 32 résztvevő csapat:
AUT |
BC Zepter Vienna |
BEL |
Okapi Aalstar |
BEL |
Port of Antwerp Giants |
BUL |
Rilski Sportist |
BLR |
BC Minsk-2006 |
DEN |
Bakken Bears |
EST |
Rakvere Tarvas |
EST |
Tartu Rock |
FIN |
KTP-Basket |
FIN |
Joensuun Kataja |
FRA |
SASP JDA Dijon Basket |
FRA |
Cholet Basket |
HUN |
Szolnoki Olaj KK |
HUN |
Atomerömü |
HUN |
Jaszberenyi Kosarlabda SE |
HUN |
Körmend |
ITA |
Pallacanestro Reggiana |
LAT |
BC Ventspils |
NED |
Zorg & Zekerheid Leiden |
NED |
SPM Shoeters Den Bosch |
NED |
GasTerra Flames |
ROU |
BC Mures |
ROU |
CSM Oradea |
ROU |
CS Gaz Metan Medias |
RUS |
BC Ural Ekaterinburg |
RUS |
Krasnye Krylia |
RUS |
Triumph Lyubertsy |
SLO |
KK KRKA Novo Mesto |
SWE |
Södertälje Kings |
TUR |
Tofas Sports Club |
TUR |
Royal Hall Gaziantep Büyüksehir |
UKR |
BC Kyiv |
Részletek hamarosan!