Adria Liga: Kiütötték az Olajt

Második hazai meccsét játszotta ma délután öt órától a Szolnoki Olaj KK együttese, amelyen a montenegrói bajnok Buducsnoszt Podgorica volt az ellenfél. Sajnos a magyarok meg sem közelítették az előző két fordulóban mutatott játékukat, és az első negyed folyamán összeszedett 20 pontos hátrányukat cipelték az egész összecsapás alatt, simán nyertek a vendégek.

Szolnok Olaj KK - Buducsnoszt (montenegrói) 50-75 (6-26, 17-16, 15-15, 12-18)

Szolnoki Olaj KK: Simon 10/3, Horváth 2, Watson 2, Gay 2, Báder 14.
Csere: Fodor 3/3, Németh 4, Kalve 9, Szabó - , Grebenár -, Markovics 2, Csaba 2.

Buducsnoszt: Bost 6/6, A. Popovics 5, Mihajlovics 5/3, Vitkovac 7/3, Lee 4.
Csere:
M. Popovics 6/3, M. Milosevic -, S. Milosevics 10, Bunics 17, Ivanovics 15/6.

1600 drukker előtt fogadta a magyar bajnok a montenegróit. A kezdés nem sikerült a legjobban, 1-0-ás vezetést követően 10 pont érkezett a vendégektől megválaszolatlanul, így Pór Péternek nem volt más választása, mint időt kérni alig több mint 3 perc után. A fejmosás egy ideig jót tett a hazai együttesnek, a játék valamivel kiegyenlítettebb lett ezután, ám a pontatlanul célzó szolnokiak nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, Báderen kívül ezúttal sem kezdte jól a találkozót egyik Olaj játékos sem. A cseréket követően ráadásul megint megállt a szolnokiak támadójátéka, és bár a vendégek is rendesen belassítottak, így is növelni tudták a távolságot. A játékrész kezdett egy rémálommá hasonlítani, sem kintről, sem bentről, sem büntetőből nem sikerült betalálnia a hazaiaknak, a Buducsnoszt pedig nem hogy 10 pont fölé tornászta a távolságot, de közelítették a 20 pontos fórt. A negyedből másfél perc volt hátra, amikor Grebenár Péter is kisebb sérülést szenvedett (5-22). A játékrész vége is jobban sikerült a vendégeknek a legvégén kihagyott ziccertől eltekintve, 6-26-tal fordultak a felek. Az Olaj támadásban teljesen tanácstalan volt, és védekezésben sem voltak olyan kemények, mint azt a meccs megkövetelte volna. Báderen kívül mindenki értékelhetetlen volt (értékelhetőek voltak, csak nem túl pozitívan), a túloldalon pedig mindenki megtette a magáét, a cseresor érkezésével sem estek vissza a vendégek.

alt

A második negyed ugyan nem indult jól, ám annál jobban folytatódott. A Szolnok egy bekapott triplát követően egy 9-0-ás rohammal jelezte, nem nagyon szeretné még feladni a találkozót, és bár 14 pontos hátránya még így sem volt csekély, az összkép jóval jobban mutatott az első 10 percben látottaknál, éledezett a remény Báder és Kalve játékának köszönhető, jött is a vendég időkérés (15-29). Sajnos Dejan Radonjic fiai rendezték soraikat, támadásban ugyan megvoltak a hazai helyzetek, ám azok sorra kimaradtak, míg a podgoricai együttes újfent nagyon hatékony volt elöl (15-35). Hat zsinórban bekapott pont után Pór mester is úgy gondolta, valamit tennie kell, ám ez a próbálkozás nem járt sok sikerrel, sajnos a magyar bajnok ezen az estén megközelíteni sem tudta azt a produkciót, amit az előző két fordulóban produkált. Kezdett az első negyedben mutatott mészárlásra hasonlítani az összecsapás (18-40), és sajnos a nagyszünetig nem is változott már lényegesen a játék, 23-42-vel fordultak a felek. Az Olaj továbbra is csődöt mondott csapatszinten, Báder sem tudott már segíteni a magyar együttesen, egyedül Ernests Kalve volt az, akiben volt tényleges fantázia a mai találkozón rajta kívül. A túloldalon teljes csapatmunka volt, Bunics 15 ponttal volt a legeredményesebb, cserecenterként.

Fordulás után jobban támadott az Olaj, mint azt megszokhattuk tőlük az első félidőben, főleg Simon révén próbált meg kapaszkodni a hazai együttes, ám a vendég montenegróiak simán tartották a 20 pontos differenciát. A vendégek nagyjából annyit adtak ki magukból, amennyi kellett, végig tartottak a különbséget a két együttes között, a hazaiaknak esélyük nem volt feljebb zárkózni. Akiket nem érhet kritika, azok a szurkolók, akik - Watson egyes hajmeresztő megmozdulásaitól eltekintve - végig buzdították csapatukat annak ellenére is, hogy a találkozó állása alapján kategóriányi különbség volt a két alakulat között, nem a csapatuk számára.

Az utolsó felvonásban sem változott sokat a játék képe, a podgoricai brigád egy dologra figyelt: még véletlenül se érje őket meglepetés, és sajnos a hazaik játéka alapján a mainál kevesebb figyelemmel is sikert értek volna el. Az első negyedet követően csak annyit adtak ki magukból, amennyit muszáj volt, de a Szolnok sajnos nem késztette őket óriási küzdelemre. Legtöbbször fantázia sem volt a támadásokban, amikor azonban sikerült végigjátszani a figurákat, akkor sem sikerült a befejezés. Nagyban hasonlított sajnos a találkozó a Krka ellenihez, ugyanúgy hamar kijött a különbség a két gárda között, és a szolnokiak sajnos nem tudták felvenni ellenfelükkel a versenyt ezen a napon. Báder az elmúlt két körnél haloványabb volt, ám így is dupla-duplát jegyzet (14 pont, 11 pattanó), mellette Kalve (9 pont) és Simon dicsérhető valamennyire. A túloldalon Bunics mellett Ivanovics és S. Milosevics voltak jók, de mindenki hozta  tőle elvártat. 50-75-re nyert végül a Buducsnoszt, ezzel ők 2-2-vel, mi pedig 1-3-mal állunk.

Pór Péter: - Még agresszívebben védekeztek, mint amihez hozzászoktunk, már az első perctől kezdve megfojtottak minket, és az első negyedben kiharcolt előnyüket tartották is végig. Minden meccsen ezt a védekezést tapasztaltuk, de a mostani ellenfelünk erre még egy lapáttal rá tudott tenni, mi pedig a támadásainkban is hibáztunk, így nőtt a különbség. Mindent megpróbáltunk, de ennyire tellett ma. Ez volt a célunk, hogy ilyen meccseket játszunk hetente, így tudunk előlépni a többi sorozatban, például a EuroChallenge-ben.

Báder Márton: - Egyszerűen ez egy ilyen nap volt, semmi nem ment be, szenvedtünk, le a kalappal a Buducsnoszt előtt. Tőlük kaptuk a legagresszívebb védekezést, 8-10 másodperc kellett, mire fel tudtunk állni, hozzá kell ehhez szoknunk. Van egy szint, ahova bejutottunk, az a feladatunk, hogy ezt a szintet, ezt a pörgést felvegyük. Jó úton járunk, de még rengeteget kell fejlődnünk ebben. Rutinos játékosokkal vagyunk tele, de ambíciókkal is tele vagyunk, és ennek megfelelően nagyon szeretnénk tanulni. Mindenki tudja, hogy nem mi nyerjük ezt a sorozatot, de mindent meg kell tennünk, hogy minél kisebb legyen a különbség. Öröm az ürömben, hogy láthattak a nézők egy komoly szintű kosárlabdát, amihez mi talán picit asszisztáltunk, de ez van, következőleg megpróbálunk javítani.

Dejan Radonjic: - Minőségi védekezést mutattunk be, ami a játékunk alapja is volt, ezt szerettük volna, hogy ne bontakozzon ki a Szolnok. Nagyon fontos volt ez, innentől kezdve végig kézben tartottuk a meccset. Sok sikert szeretnék ettől függetlenül kívánni a hazai csapatnak a többi sorozatban, illetve az Adria Liga hátralévő részében, illetve a szurkolóknak szeretnék gratulálni, vesztett helyzetben is végig jó hangulatot csináltak, buzdították csapatukat. Nincsenek idén elvárásaik, nem olyan magasak a célok, mint tavaly, mivel a költségvetésünk lecsökkent. Minden meccset szeretnénk ettől függetlenül megnyerni, aztán amennyit sikerül, annyit sikerül. Bost bokasérülését szenvedett, egyelőre többet nem tudunk, de szerencsére nem is volt szükség a játékára, a többiek megoltották nélküle is.