AL: Szolnok-Partizan - nyilatkozatok

Mint arról a tegnap este folyamán beszámoltunk, a Szolnoki Olaj KK hazai pályán legyőzte az Adria Liga legnagyobb nevű csapatát, az Euroligából csütörtökön kieső szerb Partizant, ezzel valószínűleg legnagyobb győzelmét aratta, amit idén arathatott. A mérkőzést követő sajtótájékoztatóra a vendégek trénere, Dusko Vujosevics játékos nélkül érkezett, míg a hazaiak részéről Neno Ascserics mellett Báder Márton osztotta meg gondolatait a nem mindennapi sikerről.

Neno Ascserics, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője

Úgy érzem, egy nagyon jó és kemény meccset sikerült játszanunk egy nagyon komoly játékerőt képviselő együttes ellen. Szerintem nekik van a legjobb keretük az Adria Ligában és Európa egyik legjobb edzőjével rendelkeznek. Nagyon örülök annak, ahogyan ma teljesítettek játékosaim, igazi csapatjátékot mutattunk be. Nagyon élveztem én is a meccset a pálya széléről és nagyon boldog vagyok a győzelemmel a játékosok és a szurkolók miatt is. A legfontosabb feladatunk most az, hogy a földön maradjunk ezután a siker után. Építkeznünk kell a mai teljesítményünkből, de akkor ér valamit a mai eredmény, ha a Krka ellen is jól tudunk játszani és nyerünk. Nem tiszteletköröket akarok futni, de a közönség tényleg hatodik emberként állt mellettünk és belehajszoltak minket a győzelembe, köszönjük nekik a biztatást!

Báder Márton, a Szolnoki Olaj KK centere

Nagyon fontos volt számunkra ez a győzelem és az is, hogy kitűnő hangulat volt. Ahhoz, hogy ebből a nehéz helyzetből, amiben vagyunk, ki tudjunk lábalni, nagy szükségünk van a közönségünkre. Vissza kell csalogatnunk őket, ahhoz viszont ilyen teljesítményt kell nyújtanunk a továbbiakban is. A meccsről nagyjából azt tudnám elmondani, amit edzőm, dolgoznunk kell tovább, hogy szerdán le tudjuk győzni a Krkát.

Dusko Vujosevics, a Partizan vezetőedzője

Gratulálok a Szolnoknak a győzelemhez és a jó játékhoz is. Nagyon motiváltak voltak ellenünk és ez meg is látszódott a közönségen is, akik csodálatosak voltak. Olyan nívón játszott a csapatuk, ahogyan azt valószínűleg a klub vezetése elvárja tőlük, ám ez idáig kevésszer sikerült nekik. Mentálisan nagyon fáradtan érkeztünk ide, hiszen alig három napja estünk ki az Euroligából és ez krízishelyzetet teremtett. Visszajöttünk a meccsbe a negyedik negyedre, de amikor megtettük ezt, nem mutattunk elég tudatos játékot ahhoz, hogy meg is tudjuk nyerni. Az utolsó 3-4 percben máshogy ítélték meg a faultokat az egyik és a másik palánk alatt, ez szerintem eldöntötte a meccset, de nem akarom kisebbíteni ellenfelünk érdemeit, kitűnően játszottak ma.