Alicantéban vesztettek Hangáék

A rájátszásba kerülés esélyének életben tartása szempontjából létfontosságú meccs várt a remek formában lévő Hanga Ádámra, és az utóbbi hetekben szintén remek Assignia Manresa csapatára. A mindössze egy győzelemmel Hangáék előtt álló Alicante a forduló előtt a play-offot érő 8. helyen tanyázott 15 sikerrel.

Ragyogóan kezdték a meccset Hanga Ádiék, a magyar kiválósaág kosarával a 4. percben 6-0-ra vezettek. Nagyon lassan ébredtek a házigazdák, míg a túloldalon Hanga korai 2. faultja miatt bosszankodhattak. A 8. percben Doellman zsákolásával már 15-7-re ment a Manresa, és igazából innen kapcsolódott be érdemben a mérkőzésbe az Alicante. A játékrész végére három pontra sikerült zárkózniuk.

A rövid szünetet követően is lendületben maradtak a hazaiak: a bolgár kiválóság Kaloyan Ivanov pontjaival (9-ig jutott csak a 2. negyedben), valamint az NBA-t is megjárt Andy Rautins triplájával a vezetést is átvették (24-23). A negyed végére összekapta magát a Manresa, és Gladyr hármasának köszönhetően előnnyel mehettek a nagyszünetre (34-37).

A fordulás után rendkívül kiegyenlített játék folyt a pályán. Egyik együttes sem tudott megnyugtatónak mondható előnybe kerülni. Sajnos Hanga Ádám a korai személyi hibái miatt csak a negyed végén térhetett vissza a parkettre. A remek formát kifogó Llompart hármasával 57-52-re vezetett az Alicante a játékrész zárásakor.

Nem indult jól a vendégek szempontjából a záró negyed. Ivanov távolijával a meccs képét tekintve már jelentősnek mondható 10 pontos előnybe kerültek (62-52). Tetézte a gondokat, hogy a 33. percbe fordulva Hanga Ádi beütötte 4. faultját is. Gladyr hármasa egy 8-0-ás Manresa rohamot zárt le. Hanga fújt újabb riadót kosarával, majd a 39. percben a büntetőivel két pontra zárkóztak (70-68). A végjátékban azonban nem hullottak be a vendégek próbálkozásai, míg az Alicante a halvány büntetőzésével is behúzta a meccset.

Hanga Ádám faultproblémái miatt 20 percet és 24 másodpercet töltött a pályán, de így is eljutott 8 pontig. 8 mezőnykísérletéből 3 volt sikeres és mindkét büntetőjét bedobta. Leszedett 2 lepattanót és volt 1 labdaszerzése.

Lucentum Alicante - Assignia Manresa 76-70 (15-18, 19-19, 23-15, 19-18)
Alicante: Llompart (15/9), Ellis (5), Stojic (3/3), K. Ivanov (12/3), Barnes (11). Csere: Kone (4), Dewar (13/6), Rautins (3/3), Freire (3), Urtasun (7), Jódar (-).
Manresa: Rodriguez (8/6), Hanga (8), Gladyr (14/9), Doellman (17), Asselin (8). Csere: Downs (4), Montanez (5/3), Hernandez (4), Achara (2).