Aranyos Olaj parádé

A Szolnoki Olaj az első negyedben 7 hármast dobva a félidőre eldöntötte a bajnoki cím sorsát, s a végén már kiengedve is simán nyert a Falco ellen. Trotter pedig elköszönt Szolnoktól.

ILYEN ELSŐ NEGYEDRŐL ÁLMODHATOTT AZ OLAJ

A mérkőzés elején a Falco remekül tartotta magát, sőt, többször vezetett is. Szabó Zsolt hármasára Báder válaszolt, de a triplákat nem ő, hanem Horváth Ákos, majd később Brandon Gay szórta - stílszerűen - hármasával! Nem vicc, a Szolnok két vajkezű embere egyaránt 3-3 trojkát hintett be nem egészen 10 perc alatt. Így a sárgáknál Szabó hiába vitte hátán csapatát (6 pont pár perc alatt) a Falco előnye csak a negyed közepéig tartott (10-12), utána hengerelt az Olaj.

Trotter Obie - naná, hogy egy hármassal - először a vezetést vette vissza - mint kiderült később - véglegesen, majd erre pakolták rá a többi kosarat a társak. A Falco nem támadott rosszul, ám gyatrán védekezett, illetve a hazaiak dobtak elképesztő formában.

Amikor Gay egymás után három (ez kultikus szám a mai meccsen, úgy látszik) egymás utáni alkalommal is betalált (a változatosság kedvéért egyszer közelebbről, egyszer távolról, egyszer meg zsákolt a fiú), már 33-21 volt az állás.

A NAGYSZÜNETIG NINCS MEGÁLLÁS - 63 SZOLNOKI PONT 20 PERC ALATT

A második negyedben Mills is kezdett belelendülni, illetve Báder ezután is remekül centerezett. A közte 20 mégis Fodor Márton kosara után hangzott el a hazai publikum szájából, és még csak a 13. percben jártunk! Nikolov triplából tett rá egy lapáttal, amit azonban a  vendégek centere, Pantelic is eltanult tőle, de ettől függetlenül mintha pályán sem lett volna a Falco. Micsoda érzés lehetett ez nekik, hogy egyáltalán nem vezetnek rossz támadásokat, de a Szolnoknak egy darabig szinte minden bejött, ráadásul könnyed volt és látványos az Olaj játéka - tombolt is a lelátó, ahogy az dukál egy ilyen csapatnak.

Elképesztő, de a nagyszünetig eldőlt a meccs. Persze, ilyet nem lehet kijelenteni, de ettől még így volt. Bencze Tamás is, bajnoki döntőhöz képest viszonylag (persze nagy hangon, és buzdítva csapatát, de mégis...) nyugodtan adta a tanácsait időkéréskor. Viszont a Szombathely dicsérete, hogy nem akart feltétlenül asszisztálni a szolnoki gálázáshoz, így ment előre és küzdött, csak ezen a napon minden a hazaiak sikerét akarta. Néha talán még a sporik is elnéztek ezt-azt a Szolnok javára, de kirívó dologról nem volt szó.

Ami érdekes a negyed kapcsán, hogy az első személyit a 8. percben fújták a hazaiak ellen (Fodor volt a vétkes akkor), ám kívülről nem tűnt úgy, hogy az Olaj durván játszana, tehát vélhetően ez így is volt rendjén. Látványos kosarak estek bőven, de az egyik legmutatósabbat Hristo Nikolov szerezte, miután előrevágták a labdát, s ő éppen csak elérte, majd bravúros, egyszersmind hatékony mozdulattal tette be a gyűrűbe, védővel a nyakán. Azt is konstatálhattuk, hogy tökéletesen beigazolódott Pór Péter előzetes véleménye, miszerint csapatából szinte mindenki képes komoly meccsen is hármast szórni, hiszen eddigre a pályára lépők közül csak hárman nem szereztek még triplát, a többiek mind.

PANTELIC NEM BÍRTA TOVÁBB

A harmadik negyed a konszolidáció jegyében zajlott szombathelyi részről, de így is messze volt tőlük az Olaj. Hajtottak, Harazin például nagy mutatványt végrehajtva szerzett kosarat egy lerohanás végén, aminek tapsolhatott minden néző, ha éppen akart, de ez nem a Falco meccse volt. Már a közte 30 felé robogott a Szolnok, ám Pantelic ezt nem várta meg, mert a 28-29. perc fordulóján kiállíttatta magát. Addig is fault gondokkal küzdött a délszláv center, mert bizony már négyet fújtak rá a sporik, de úgy lehetett vele, hogy ha már lúd, legyen kövér, és az ötödiket - persze ez csak gyenge poén a részünkről, mert nyilván nem akarta így befejezni a meccset - egy jó kis taszítással gyűjtötte be, ami igazából, úgy láttuk, maga is kiállítást ért. Trepák kapott jó labdát bent, megforgatta Pantelicet, aztán a Falcós úgy ahogy van megtakarta. Remek szerelés volt, de a huzakodás közben Trepák tán odamaszatolt valamit a jó Djordje orra alá, erre ő szépen ellökte magától, Zoli meg jó nagyot esett. Egyébként érthetetlen Pantelic megmozdulása, hiszen övé lett volna a dicsőség a szép szerelés után, erre elrontja egy ilyen butasággal. Nyilván nagy volt a feszkó benne, meg talán már kezdett elege lenni a meccsből, a Don Quijote-féle szélmalomharcból, ám akkor is fura, hogy éppen ekkor tette taccsra saját magát.

Innentől kezdve még annyi esélye sem volt a Falcónak, mint előtte.

BECSÜLETBŐL HAJTOTT A FALCO - AZ OLAJ MEG A KÖZÖNSÉGNEK JÁTSZOTT

A negyedik játékrész egy idő után arról szólt a szolnokiaknak, hogy miután elérték a 97. pontot is, ki szerzi meg a 100. pontot hármasból. Aztán annyira csak erre koncentráltak, hogy persze, hogy nem sikerült, így a Falco közben feltámadt, és jelentősen faragott hátrányából, ami a meccsen 97-64-nél már 33 pontnyi is volt. Na, innen jutott el a Falco 97-78-ig (14-0-s szaladás), ám ez is csak csepp volt a tengerben, annyira - nincs rá jobb szó - elverte őket addigra az Olaj.

Aztán a kispadról is érkezett a társak (például Báder) morgolódása, hogy gyerekek, ne vacakoljatok már, így Mills feladta a távoli kísérleteket, és zsákolt egyet, így szerezve meg a Szolnok 99. pontját. Jutalma pedig az lett, hogy kicsivel később már hármasból is betalált, csak éppen a kerek 100 nem jött össze, de gyanítjuk, ez érdekelte legkevésbé az ekkor már folyamatosan ünneplő publikumot.

Picivel a vége előtt Pór Péter időt kért, hogy meglapogathassák egymást a szolnoki játékosok, még a meccs alatt, nyugodtan - volt rá kerek egy percük.

Majd visszamentek a pályára, hogy fél perccel később újra lejöjjenek, de ekkor már hivatalosan is MAGYAR BAJNOKKÉNT.