Az Alba 12 ponttal kikapott a Komárnótól

Az Alba hiába kezdett jól és vezetett 12 ponttal az MKB Rieker Komárno otthonában, végül 12 ponttal a szlovák együttes győzött ezúttal.

Felkészülési mérkőzés, Révkomáron
MKB Rieker Komárno - Alba Fehérvár 87-75 (26-31, 31-18, 13-13, 17-13)

Alba Fehérvár: Hill 22/3, Fenner 11/9, Markovics 8/6, Harris 13/3, Lóránt 15/3.
Csere: Brbaklic -, Kovács -, Varga -, Filipovity 6.

A teljes statisztika ezen a linken található!

Chris Horton térdsérülést szenvedett a hét közepén, ő nem játszott ezúttal, ennek ellenére 12 ponttal is vezetett az Alba az első negyed folyamán (29-17). A hazaiak rátaláltak a hármasaikra, átvették a vezetést a félidőre - ezt az előnyt tartották meg lényegében a második 20 percben, amely jóval pontszegényebb volt az elsőnél. A Komárno végül 12/26-os, 46%-os triplamutatóval zárt, igaz, a fehérváriak is 8/21-et értékesítettek. Nagy különbség volt pattanózásban (44-32), és ebből kifolyólag a második esélyből szerzett pontok (17-2) tekintetében is - ez, illetve a dobószázalék döntött végül, hiába dobott több büntetőt Dzunics Braniszlav legénysége (15/19), mint vendéglátója (9/11).