Az Alba 17 ponttal kikapott a házigazda lengyelektől

Az első negyedet 16 ponttal elvesztette az Alba, onnan pedig nem tudott visszakapaszkodni a BM Slam Stal Ostrow Wielkopolski ellen - így a második helyen zártát a tornát a fehérváriak.

Felkészülési torna, Lengyelország, 3. nap
BM Slam Stal Ostrow Wielkopolski (lengyel) - Alba Fehérvár 83-66 (25-9, 15-18, 18-23, 25-16)

Az albakosar.hu beszámolója:

Az első két játéknapon magabiztos győzelmet aratott együttesünk – előbb a szlovák Inter Bratislava, majd a cseh Pardubice ellen - az Ostrów Wielkopolski városában rendezett nemzetközi tornán. A zárónapon vereséget szenvedtünk a házigazdáktól, így a második helyen zártuk a seregszemlét. A vendéglátók remekül kezdtek, gyorsan elléptek, az első tíz percben jelentős előnyt építettek. A második negyedet megnyertük, közelebb jöttünk, miként a harmadik etap is a miénk volt. A záró felvonás során megint a vendéglátók voltak jobbak, akik megérdemelten szerezték meg a győzelmet.