Az Alba a negyedik negyedben lelépte a Komarnót

Hullámzó meccsen az Alba Fehérvár végig vezetett az MKB Rieker Komarno ellen, a negyedik negyed elején összeszedett előnyét pedig meg is tudta tartani Dzunics Braniszlav együttese - végül 79-58-ra nyert a magyar bajnok.

Felkészülési mérkőzés, Székesfehérvár
Alba Fehérvár - MKB Rieker Komarno (szlovák) 79-58 (19-13, 19-21, 15-13, 16-13)

Alba Fehérvár: Hill 19/9, Fenner 11/3, Markovics 18/6, Filipovity 8, Horton 4.
Csere: Brbaklics 5, Kovács 7/3, Varga -, Harris 7.

A Komarno legjobb dobói: Diminic 12, Marchyn 11/9, Tomic 9/3, Bowman 8.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az Alba az első negyedben is 14-2-vel nyitotta a meccset a kezdői segítségével, főleg Horton, majd Markovics és Filipovity éltek, a negyed második fele azonban egyáltalán nem sikerült ilyen jól a hazaiaknak, ebben a szakaszban jobban játszott a komáromi együttes (19-13). A második felvonás elején Diminic vezetésével gyorsan egyenlítettek is a szlovákok (21-21), és bár Hill és főleg Markovics kosaraival újra meglépett az Alba 9 ponttal (többször is), a negyed vége Tomic révén a vendégeké volt (38-34).

A fordulás után főleg Harris élt nagyon, de Hill is hozzátette a magáét, 15-4-gyel kezdett az Alba, így a 27. percben 15 pontos előnye volt (53-38). Ennek a negyednek a végét is "elengedték" azonban, egy 9-0-val visszakapaszkodott látótávolságon belülre a Komarno (53-47). A záró játékrészt megint sokkal jobban kezdte a székesfehérvári alakulat, Fenner, Brbaklics és Markovics vezetésével 14-2-vel nyitották ezt a szakaszt, így 18 pontra elléptek, ezt az előnyt azonban már sikerült megtartaniuk, és végül 21 ponttal, 79-58-ra győztek első felkészülési összecsapásukon.