Az Oldenburg az első félidőben eldöntötte Szolnokon

Ma este lejátszotta negyedik mérkőzését is a Szolnoki Olaj KK együttese a EuroChallenge sorozatban, amely egyúttal a magyar bajnok első hazai meccse is volt a harmadik számú nemzetközi kupasorozat idei kiírásában. Az ellenfél a német EWE Baskets Oldenburg gárdája volt, amely az első fordulóban 87-70-re verte a Szolnokot Németországban. Kisebb meglepetésre a magyar bajnok ezúttal sem tudott méltó ellenfele lenni a németeknek, akik már az első félidő során eldöntötték a találkozó kimenetelét.

EuroChallenge, Első csoportkör, F csoport, 4. forduló
Szolnoki Olaj KK (2-2) - EWE Baskets Oldenburg (német, 4-0) 67-85 (13-24, 14-21, 21-14, 19-26)

Szolnoki Olaj KK: Simon 10, Horváth 9/3, Sehovics 8, Kalve 9, Báder 8.
Csere: Fodor 4, Szabó -, Gay 12/9, Grebenár 7, Markovics -.

EWE Bastkets Oldenburg: Joyce 15/3, Bahiense de Mello 8/6, Paulding 14/12, Wysocki 13/3, Freese 2.
Csere: Chubb 11, Jenkins 4, Kramer 2, Burrell 10, Smeulders 6/3, Hartmann -.

A magyar együttes a legutóbbi heteknek megfelelően ezúttal is jól kezdett, jóval pontosabbak voltak támadóoldalon, mint a sokszor üresen maradó, de legtöbbször így is hibázó vendégek, így 6-2-vel nyitotta az Olaj az első három percet. Azt nem mondhatnánk, hogy túl nagy átütő erő volt ekkor a szolnoki támadásokban, de rendre ki tudták használni ellenfelük hibáit. Ez azért volt csak baj, mert ezek a könnyebb pontok a következő kettő perc során egyáltalán nem jöttek, a németek magukra találtak, az összes magyar védekezésbeli hibát kihasználták, így pillanatok alatt fordítottak két 2+1-es akcióval és egy hármassal, 6-10-nél jött is az első hazai időkérés Pór Pétertől a negyed felénél.

Az előző hetekben ezek a játékmegszakítások rendre bejöttek az Olajnak, új lendületet kaptak Pór mester tanácsaitól a játékosok. Nos, ez jelen esetben nagyon nem így történt sajnos, ugyanis az Oldenburg lendületben maradt, minden összejött nekik, míg a hazai oldalon a támadásokban sem volt sok fantázia, rendre kiszorított helyzetekből kellett vállalniuk a magyar csapat tagjainak, védekezésben pedig folyamatosan hiányoztak a besegítések, így 8-22-nél újabb szolnoki játékmegszakítás következett. Ez már valamivel jobban sikerült az előzőnél, Brandon Gay 2+1-ével és Simon Balázs duplájával megindult felfelé a magyar bajnok, de 10 perc játékot követően így is 13-24-et mutatott az eredményjelző.

A második negyed sem kezdődött sokkal jobban, mint ahogy az első nagy része festett, kettő és fél perc alatt 0-9-et futott a német alakulat, ezzel 12 és fél percnyi játékot követően már közte 20 volt, nem az Olaj javára (13-33). Támadásban továbbra sem jött össze semmi a Szolnoknak, ziccereket hibáztak, könnyű passzokat rontottak el, amiből eladott labdák lettek, míg az Oldenburg türelmesen játszott, de nagyon jól felépített akciókat vezetett, gyakorlatilag minden labdabirtoklásból pontokat szereztek, így öt perccel a nagyszünet előtt 23 egység volt a németek fórja (15-38).

A második negyed második felében a vendégek kicsit mintha túlságosan is megnyugodtak volna. Továbbra is folyamatosan kidolgozták helyzeteiket, sőt, a kihagyott dobások után a támadópattanókat is összeszedték, de ziccerhelyzetekből is rendszeresen hibáztak, így nem nőtt tovább a különbség. A gond az volt, hogy nem is csökkent, mert az Olaj továbbra is teljesen impotens volt, ráadásul a büntetőket sem sikerült 100%-osan értékesíteni, így a félidőre megmaradt a vendégek által borzasztóan simán és könnyedén tartott húszas. Kalve óriási putback zsákolásával végül 27-45-tel vonultak a csapatok az öltözőkbe, de túl sok mindenben nem lehetett reménykedni ettől függetlenül sem.

A Szolnok hiába szedett jóval több pattanót (25-18, ebből 9-3 a támadó), rettenetesen sok eladott labdával dolgoztak a magyarok (9-2), a dobás sem ment nekik (8/23, ebből 0/8 triplából), ilyen statisztikák mellett pedig nem volt meglepő, hogy ekkora hátrányban voltak gyakorlatilag már a második negyed kezdete óta. Az egyetlen, akit szolnoki részről ki lehetett emelni ekkor, az a lett Ernests Kalve volt, aki 6 pontot és 7 pattanót szorgoskodott össze, és bár ő sem volt túl pontos (3/7 mezőnyből), még így is messze a leghasznosabb volt a magyaroknál. Mellette Szead Sehovics statisztikái mutattak jól (4 pont, 7 pattanó, 3 kiharcolt fault), ám ő borzasztóan dobott (1/7) és sok fölöslegesen elvállalt kísérlete volt. A túloldalon Drew Joyce vitte a prímet (13 pont, 5/5 mezőnyből, 2 labdaszerzés), mellette pedig Konrad Wysockit lehetett még kiemelni (10 pont, 4 pattanó).

A fordulást követően a magyarok összeszedettebben kosárlabdáztak valamivel, bár többször is a dudaszó előtt, kiszorított pozícióból kellett betalálniuk, de legalább betaláltak. A vendégek ekkor még nagyon könnyedén tartották kontroll alatt azért a meccset, fikarcnyit sem engedték közelebb vendéglátóikat. Történt ez egészen a negyed közepéig, amikor megint belassulni látszódtak a németek, 35-52-t követően újfent bekényelmesedtek támadásban, a szolnokiak pedig nagyot harcoltak, másfél perccel a harmadik negyed vége előtt Fodor Márton két büntetőjével újra 10 pont volt csak a két csapat között. A negyed végén ugyan beszenvedett egy duplát a német együttes, de a 48-59-es állás, illetve az utolsó 5 perc játéka már bizakodásra adott okot a hazai közönség számára.

A záró játékrész úgy indult a Szolnok szempontjából, ahogyan az előző befejeződött - egy Gay triplával (ezek voltak egyébként a magyar együttes első hármasai a meccsen), lendületben maradtak tehát a hazaiak, viszont a vendégek is reagáltak. Támadásban ugyan nyoma sem volt annak a könnyedségnek, ami az első félidőben jellemezte őket, ám így is rendre sikerült pontokkal válaszolniuk, lényegesen nem tudott közelebb kerülni hozzájuk az Olaj. Nyolc pontra ugyan felzárkóztak a vendéglátók (56-64), ám egy-két véleményes ítéletet követően gyorsan 5 pontot szereztek a németek, érezhetően teljesen visszakerült hozzájuk a momentum. Kicsivel kevesebb, mint 7 perccel a vége előtt időt kért még Pór Péter (56-69), ám sajnos ahogyan az első negyedben az első, így ez a timeout sem segített túl sokat, 4:15-tel a vége előtt 56-75-nél újra magához kellett rendelnie Pór mesternek saját fiait.

Itt már lehetett tudni, hogy gyakorlatilag eldőlt a találkozó, ez ellen az Oldenburg ellen nem lehetett ekkora különbséget ledolgozni, és igazság szerint az Olaj sem volt a mai meccsen olyan formában, hogy veszélyt jelentsen innen ellenfelére. Ennek megfelelően az összecsapás hátralévő része igencsak langyos mederben folyt, a végén Fodor ziccerével 20-on belül maradt a Szolnok, de ma este ennyi öröm akadt számukra maximum. A végeredmény 67-85 lett, ezzel a Szolnok 2-2-vel áll, még mindig az F csoport második helyén, míg az Oldenburg az utolsó két fordulótól függetlenül megnyerte már a kvartettet.

A mérkőzést követően adott nyilatkozatokat itt olvashatjátok!

A meccs teljes statisztikáját ezen az oldalon érhetitek el!