B33: Nem bírtak a magyar fiúk a világelsővel

Hamar lépéshátrányba került a magyar csapat, de nem adta könnyen magát a prágai World Tour Masters negyeddöntőjében.

A mai nap első negyeddöntőjében az arab, ám szerb játékosok által alkotott, világranglista vezető Novi Sad Al Wahda volt a magyarok ellenfele. A mérkőzést duplával nyitották a szerbek, de Horti közelről válaszolni tudott. Az ellenfél második távoli kosarára még válaszolni tudott Kerpel-Fronius, innen azonban egészen 11-3-ig tolta ki a különbséget a Novi Sad. A nagy differencia ellenére sem adták fel a magyar fiúk a mérkőzést, keményen küzdöttek, de a sokkal rutinosabb szerbek jóval keményebben játszottak. A találkozó második felében ugyan nem tudtak támadásban úgy dominálni, mint az elején, Bíró duplái is nagyon jól jöttek, de a Novi Sad magabiztos továbbjutását nem tudták Csirke Ferenc tanítványai megakadályozni (11-21).

A magyar együttesnek így is kijár a dicséret, ugyanis első hazai csapatként szerepelhettek World Tour rendezvényen.

Slide és Fotó - fiba3x3.com