Bajnok a Salgótarján!

A kezdeti idegeskedés után simán hozta a két győzelemig tartó döntő soron következő, hazai mérkőzést is a Salgótarján együttese, így a nógrádi alakulat ért fel a csúcsra a B csoportban és indulhat jövőre a legmagasabb osztályban.

Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE 103-67 (21-13, 24-22, 25-13, 33-19)

A házigazdák Sebők Tamás és a Surmann fivérek vezérletével végre nem aludtak be a rajtnál, így már a feldobást követően magukhoz ragadták a vezetést és ki sem engedték azt a következő 40 percben. Zárkózott ugyan a Baja a Délity-Mándity duó játékának köszönhetően, meg is közelítették vendéglátójukat kétszer is egy pontra (23-22, 31-30), de 37-35-ös tarjáni vezetésnél megrázta magát a nógrádi alakulat és egy, a második félidőbe is átnyúló 16-0-s rohammal végleg szertefoszlatta a bácskaiak bajnoki álmait. Ezután a rutinos játékosok egész sorát felvonultató házigazdáknak már csak be kellett evezniük a célba, így a végén igazi örömkosárlabdát láthatott a hálás hazai közönség,miután  kiütéses sikerrel lett bajnok a Salgótarján.

Salgótarján: Kiss K. (19/6 pont, 4 lepattanó, 4 szerzett labda), Gorski (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Godena (14 pont, 13 lepattanó), Surmann P. (11/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 eladott labda, 6 gólpassz)

Baja: Mándity (13 pont, 11 lepattanó), Varga I. (9 pont, 6 lepattanó), Délity (17/6 pont)

A kezdo5.hu stábja nevében gratulálunk a Salgótarján együttesének!

Fotó: facebook.com