26 pontot dobott a ZTE játékosa, vezérletével egyetlen kosárral múlta felül a zalai gárda a Sejfic által húzott Jászberényt.

Forest Hungary 48. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa

Zalakerámia-ZTE KK-Jászberény 86-84 (18-23, 18-18, 22-19, 28-24)

ZTE: Simmons 14, Benke 26/12, Szabó 6/6, Horváth 11/3, Radic 4. Csere: Vaughn 18/6, Mohácsi, Jeffers 5, Kis 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Jászberény: Deshields 16/3, Kerpel-Fronius 2, Rakic 12/9, Lucic 12/3, Sejfic 24. Csere: Brown 9/6, Czirbus 9, Bazsó. Vezetőedző: Nikola Lazic.
Kipontozódott: Rakic (36.), Deshields (40.).

Nem kezdett jól a ZTE, és az első percekben összeszedett 11-2-es hátrányra rá is ment az első negyed. A második tíz perc felénél a ZTE utolérte a Jászberényt (26-26), de ennél többre nem mentek a hazaiak, ahhoz túlságosan sok volt a hiba a játékukban. Azt nem lehet elvitatni, hogy a házigazda nagyon küzdött a fordításért, ennek jegyében a harmadik játékrészt sikerült is megynernie, ám a vezetés még mindig nem volt az övé (58-60). Sok volt hazai oldalon a pontatlan vagy kapkodva eladott passz, illetve rengeteg a kihagyott dobás. A záró játékrészben Benke lépett elő nyerő emberré zalai oldalon, 16 pontot szórt, és így sikerült végre felülkerekedni a Sejfic vezérelte ellenfélen - írja a zaol.hu.

forrás: zaol.hu