Bravúros győzelem! Austin a meccs embere!

Tegnap beszámoltunk róla, hogy az idéi szezont a  Lami-Véd Körmend együttesénél töltő Kyle Austin megkezdi a rájátszást a mexikói CIBACOPA bajnokságban. A nyitány annyira jól sikerült az amerikai játékosnak, hogy a Cananea az ő vezérletével meglepetés-győzelemmel kezdte az egyenes kieséses szakaszt.

Ostioneiro de Guaymas (2.) – Mineros de Cananea (7.) 81-85 (18-29; 19-13; 30-21; 14-22) - a részletes statisztikáért kattints az eredményre!

Legjobb pontszerzők: Allen 25/6, Shorter 21/3, Juan Alejandro Rangel 12/3; illetve Austin 29, Monroe 27/9, Giron 15/3

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 1-0 a Cananea javára.

Az alapszakaszt második helyen befejező Guaymas otthonában lépett fel a Cananea ma hajnalban. Ellenfelét állva hagyta Austin csapata, tizenegy pontos előnyt harcoltak ki az első negyedben. A folytatásban megrázta magát a végső elsőségre hajtó hazai alakulat, csupán 13 pontot engedélyeztek a vendégeknek, de még így is tartott a Cananea fórja. A harmadik tíz percben továbbra is abban a mederben folyt a játék, mely a Guaymas-nak kedvezett. 4 pontos hazai vezetéssel indult a záró etap. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen az utolsó három percig, amikor egyenlített, majd megfordította a találkozó állását a Cananea. 25 másodperccel a lefújás előtt, két pontos vendég előnynél Austin állhatott a büntetővonalra, mindkét lehetőségét pontra váltotta, így bebiztosította csapata számára az elképesztő meglepetésként ható győzelmet.

Az amerikai játékos csapata, és a mérkőzés legjobbjaként végzet, 29 ponttal (22-ből 11 mezőnyből, 11-ből 7 büntetővel), 9 lepattanóval (4 védő, 5 támadó), 4 gólpasszal, 4 eladott labdával, és 9 kiharcolt falttal fejezte be a találkozót.

A párharc magyar idő szerint csütörtök hajnalban folytatódik, a Guaymas otthonában.

A bajnokság további menete ezen a linken elérhető.