Döntőzik Horvátországban a PVSK

Szombaton két napos felkészülési tornára utazott a horvátországi Djakovóra (Diakovár) a Pécsi VSK-Pannonpower együttese. Csirke Ferenc tanítványai a nyitónapon a házigazda Meteor Djakovo ellen léptek pályára és nem túl magas színvonalú mérkőzésen, remek második félidei játékukkal győztek 72-48-ra.

Meteor Djakovo - Pécsi VSK-Pannonpower 48-72 (12-13, 14-13, 12-20, 10-26)

A baranyaiaknál hiányzott Bödör Bence, aki a fogára kapott ütést, ott volt viszont a többiekkel a sérüléséből felépülő Pascu Norbert. Kissé álmosan kezdett a pécsi együttes a horvát másodosztályú Djakovo otthonában. A találkozó első negyedének derekán 9-4-re vezetett a horvát csapat. Aztán Nagy Krisztián állt csapata élére és néhány perc alatt szórt 7 pontjával fordított a negyed végére a Pécs (12-13).

A folytatásban mintha bedeszkázták volna a gyűrűt, négy perc alatt csupán egy Bíró Olivér hármast lehetett feljegyezni. A 17. percben még csupán 16 pontnál jártak a pécsiek, aztán ismét Nagy pörgette fel csapatát egy hármassal, majd Kovács Péter dobott szép kosarat a gyűrű alatt áthúzva a labdát (20-23). Az utolsó percek ismét a hazaiaké voltak, így végül döntetlennel fordulhattak a csapatok (26-26).

A pécsieknél a szünet után született meg Veljko Budimir első kosara, a hármasával vezettek 32-30-ra. Láthatóan feljebb kapcsolt egy fokozattal a Pécs, jól jelezte ezt Green nagy zsákolása is. Sajnos az amerikai center a büntetődobásokkal viszont továbbra is hadilábon állt (32-40).

A záró szakaszig csupán 38 pontot kapott a Pécs, ráadásul Bíró hármasával 11 ponttal vezettek (38-49). A negyed első percei amúgy is a fiatal pécsi bedobóé voltak, hátradőlős kosara után faulttal együtt is betalált (43-53). A játékrész derekán Csirke Ferenc kapott technikait reklamálásért, pedig tegyük hozzá jogosan tett szóvá a játékvezetőknél egy visszajátszást, amelyből triplát kapott csapata. Azért ez sem törte meg a PVSK lendületét, a második félidőben feljavuló Budimir kosaraival folyamatosan nőtt a különbség, amely lassan már a húszat is megközelítette a végére.

Pécsi VSK: Kovacsevics 2, Kovács P. 12/6, Csabay, V. Budimir 15/9, Green 9. Csere: Halász 2, Nagy K. 10/3, Bíró 14/6, Somogyfoki 5, Pascu 3.

A pécsiek vasárnap így a döntőben léphetnek pályára, 13 órától a ma este Darda – Spars Sarajevo mérkőzés győztes ellen.