EC: Szolnok - Paris-Levallois - nyilatkozatok

Tegnap este játszotta utolsó meccsét a magyar bajnok Szolnoki Olaj KK együttese a EuroChallenge idei sorozatában, miután a Tiszaligetben 74-80 arányban vereséget szenvedett a Paris-Levallois együttesétől, így a harmadik helyen zárt a J csoportban, és nem jutott tovább a negyeddöntőkbe. A mérkőzés után természetesen megszólaltak az érintettek is, a két gárda vezetőedzője, Neno Ascserics és Christophe Denis, illetve egy-egy játékos, akik ezúttal Maleye Ndoye és Németh István voltak.

Christophe Denis, a Paris-Levallois vezetőedzője:

Nagyon nehéz meccs volt, de erre is számítottunk, tudtuk, hogy ez egy igen jó hangulatú csarnok, sok jó csapat kikapott már itt. Leginkább a védekezésre helyeztük a hangsúlyt, illetve arra, hogy ne szakadjunk le ellenfelünktől - közel akartunk hozzájuk maradni, mert tudtuk, hogy szoros eredménynél a negyedik negyedben már rajtuk lesz a nyomás, hogy hazai pályán továbbjussanak. Nagyon jó csapat a Szolnok, és nagyon kis különbség volt ma a két együttes között, leginkább annyi, hogy mi bedobtunk pár nehéz dobást a végjátékban, ők pedig kihagyták ezeket. Büszke vagyok a játékosaimra, mert nagyon bíztak önmagukban annak ellenére is, hogy az utóbbi hetekben több meccset is drámai körülmények között veszítettünk el.

Maleye Ndoye, a Paris-Levallois kiscsatára:

Tudtuk, hogy nehéz összecsapás lesz, de nem volt választásunk, nyernünk kellett ahhoz, hogy továbbjussunk a csoportból. A kulcs az volt, hogy az elején nem hagytuk a Szolnokot meglépni, aztán a második félidőben már a kezünkben volt az irányítás. Szerintem okosan játszottunk végig, de tudtuk is, hogy ezt kell tennünk, mert csak így volt esélyünk itt a győzelemre.

Neno Ascserics, a Szolnoki Olaj KK vezetőedzője:

Gratulálok a párizsiaknak, egy jó meccset nyertek meg kitűnő játékkal. Szerintem nincs mit a játékosaim szemére vetnem, jól küzdöttünk, és helyenként jól is játszottunk. Régóta nem láttam ilyen meccset, ahol az ellenfél ilyen sok nehéz dobást tudott értékesíteni. Nekünk sok üres helyzetünk volt, amiket máskor bedobtunk, ma este azonban nem jött össze sajnos. Hangsúlyozom még egyszer, nem játszottunk rosszul, szerintem a szezon egyik legjobb meccse volt ez, a túloldalon volt azonban egy-két játékos, akitől extra teljesítmény érkezett, nálunk pedig ez ma nem volt meg. Legközelebb jobban kell figyelnünk a végjátékban. Az utóbbi időben nagyon sok fontos meccset játszottunk, azt gondolom, fejben kicsit kifáradtunk, és ez a koncentráció hiányzott a végén, ennyivel kaptunk ki.

Németh István, a Szolnoki Olaj KK dobóhátvédje:

Szerintem ez egy nyerhető meccs volt. Az első félidőben mi, a második félidőben aztán ők voltak a jobbak. A végén 71-71-nél még egál volt az állás, de aztán kaptunk két extra kosarat, és elkezdtünk kicsit kapkodni. Megérdemelten nyert a párizsi együttes. A csapat nevében is mondhatom, sajnáljuk, hogy ezzel vége a EuroChallenge-idénynek számunkra, és hogy nem sikerült megismételni legalább a tavalyi eredményt. Innentől kezdve a Magyar Kupában, a magyar bajnokságban és az Adria Ligában való minél jobb eredmények elérése a célunk, ezekre a meccsre kell már koncentrálunk.