Egerben nyert edzőmeccsen a Factum

Kényszerhelyzetbe került a Factum Sport, mivel a nyírségiek lemondták a múlt vasárnapra tervezett felkészülési találkozót. Sikerült azonban megfelelő partnert találnunk a B csoportos élcsapat, az Eger személyében. Szerdán utazott a Factum oda, és este fél héttől játszott egy jó kis meccset Váczi Péterék ellen.

Felkészülési meccs, 2012. október 3. Eger
Vezette: Lengyel, Dr. Mészáros, Vaszi

EKF-Eger HÉSZ SE - Factum Sport
71-82 (22-28, 17-14, 13-23, 19-17)

Eger: Krasznai 16/3, Jakab 4/3, Klepej 7, Farkasinszki 2, Kováts R. 4. Csere: Baumann, Szerdahelyi 8, Pongrácz, Erdei 11/6, Szarvas 7/3, Zsemlye 9, Filkor, Varga I. 3. Vezetőedző: Váczi Péter.

Factum: Helmeczi, Pettis 20/6, Kovács I. 11/9, Cseh Gy. 6/6, Vas V. 16. Csere: Varga Á., Pék 6/6, Fekete 17, Izzo 6. Vezetőedző: Michael Schuurs.

A meccsen nem játszott a Boros-Mladenovics-Carter trió a Factumból, ám a lassan belemelegedő A csoportos alakulat így is vezetett már 59-79-re a negyedik negyed elején a B csoport egyik tavalyi reprezentánsa ellen. Aztán a jól hajrázó Eger közelített, így lett végül közte 11. Ám az eredmény most is másodlagos volt a Factum számára (vasárnap már nem lesz az Szegeden). Egyébként úgy tudjuk, akik most hiányoztak, jó eséllyel hamar hadra foghatók lesznek.

Jobban kezdett az Eger, ám hamar átvette (véglegesen) a vezetést a Factum. A hazaiak légiós nélkül játszottak, ám a vendégeknek nagyon kellett, hogy játékban gyakorolhasson az új fiú Earl Pettis, illetve a csapathoz érkező Fekete Stefan. Ők egyaránt jól termeltek a találkozón. Ám fontosabb volt talán ennél, hogy olyan védekezés ellen is játszhattak, ami ellen korábban kevesebbszer.

A Factum ilyen összetételben még sosem kezdett el meccset, ám a több szerephez jutó Vas Viktor kimondottan jól élt lehetőségeivel középjátékosként vagy négyesben. A távoli dobásokkal sem volt gondja a Factumnak, Kovács Imre egymás után szórta a triplákat, de mások is besegítettek ebben a "műfajban".

A mérkőzés negyedik negyedében hússzal is ment a Factum, de érdekes módon az utolsó mintegy 5 percben összesen 3 pontra volt képes a gárda, amit mentális fáradtsággal magyaráztak a lefújás után. Tény, nem túl hosszú a Factum kispadja, ha van 2-3 sérültje vagy betegje a gárdának, ezért is várják már nagyon, hogy végre mindenki száz százalékos állapotban álljon a trénerek rendelkezésére.

Az Eger a számára jó NB I B-s nyitány (2 ponttal nyertek Krasznai Tiborék Óbudán az elmúlt hétvégén) után egy jó kis meccset játszottak az A csoportos rajtra hangoló Factum ellen, amit utóbbi klub meg is köszönt nekik, hiszen gyorsan kellett megszervezni a találkozót.

Factumos BAJNOKI RAJT: október 7. vasárnap, 17:00 SZEGED - FACTUM (utána 19:15-től az U23-asok is összecsapnak az Újszegedi Sportcsarnokban)

Forrás: factumsport.hu

Fotó: factumsport.hu - Mónus Ferenc (Vas Viktor látható rajta)