Egy félidőn át vezetett a Factum

A szlovákiai túrán részt vevő Factum Sport kedden este hétkor játszotta első meccsét a szlovák bajnok Prievidzával, s a 22. percig vezetett a négy amerikaival felálló Privigye szurkolóinak nem kis meglepetésére. A harmadik negyedben azonban extrát játszott a hazaiak dobógépe, Ziak, s végül egy tisztes vereség lett a meccsből a magyar csapat számára.

Mondhatni, felkészülésnek remek volt. Külön érdekesség lehet, hogy szerdán is partiban tud-e lenni a Factum a szlovákok legutóbbi aranyérmesével. Mindenesetre kedden az egészen szép számú nézősereg előtti derbin sokáig a szlovákok nyomozták a debrecenieket azok támadásai során. Mladenovics ígéretéhez híven már újra játszhatott, és ezt sorozatban bedobott három triplával "ünnepelte" meg, amit a meccs elején amolyan hangadónak is elkönyvelhetünk. Mivel Cseh is bevágott egyet, az első 12 pont hármasból született Factum részről. Ettől függetlenül is jól működött Michael Schuurs vezetőedző csapata, a sokmozgásos támadásokat igen sokszor "megették" a hazaiak.

A büntetőket egyébként mindkét gárda gyatrán dobta, de a Factum számára ez az időszak a második félidőre csúcsosodott ki.

Ekkor a Prievidza szinte lemásolta a magyarok koreográfiáját, és Ziak révén zsinórban 3 triplával nyitott, így (5-3 után) másodjára a meccsen átvette a vezetést (a 22. percben). A nagy meglódulásnak az lett a vége, hogy hamarosan már a szlovákok mentek tízzel, holott korábban a Factum is vezetett ennyivel (16-26-nál). A fejben láthatóan egyre inkább fáradó Factum többet hibázott, mint korábban, a légiósok terén éppen dupla annyit számláló Privigye pedig a lelkesen-szimpatikusan szurkoló drukkerek által is hajtva tartotta, sőt, növelte előnyét.

A Factum trénere még azt is meghúzta ekkor, hogy az addig nagyon hasznosan játszó centert, Cartert hosszú időre (gyakorlatilag a meccs végéig) a padra ültette, pedig korábban sem Falkner, sem Manns nem nagyon bírt vele, s ezután ők többet fickándozhattak a palánkok közelében.

A Factum érdekes meccsen van túl, amelyen sokkal jobban játszott, mint előtte, például a szintén szlovák Igló ellen, de még mindig hosszabbítania kell a jó játékkal eltöltött időszakokat, hogy igazán eredményes lehessen.