Egy lépésre a címvédéstől az Olaj

Kisebb csodában bízva érkezett a bajnoki finálé második összecsapására Szolnokra az alapszakasz-győztes Falco együttese. Ebben az esetleges csodában viszont nem lehetett a sárga-feketék segítségére a kapitány Kálmán László, aki makacs könyöksérülése miatt ezúttal már nem tudta vállalni a játékot.

Pór Péter a jól megszokott kezdőcsapatát küldte a pályára, Bencze Tamás viszont ezúttal Szanati Mátyást jelölte a kezdő5-be Will Tamás helyett.

altEgyáltalán nem kezdett megilletődötten a Falco, Szanati kosarával is még vezettek, aztán Horváth triplája és Nikolov büntetőivel már az Olaj járt előrébb (9-5). A szolnokiak Báderrel az élen ezúttal is jól szedték a támadólepattanókat. A negyed derekán Pantelics ellen ítéltek véleményes támadóhibát, dühében viszont egy triplával „büntetett”, Báder viszont a büntetővonal mögül volt rendre eredményes. Timberlake brutális zsákolásának Trepák fölött nem örülhettek sokáig a vendégek, ugyanis Cziffra játékvezető a folyamatosan reklamáló Pantelicsnek adott technikai hibát (20-16). A negyed végén Gay is hozzászólt a mérkőzéshez, de Will ziccerével 25-20-ra alakította az eredményt.

A második negyedet Trotter labdaszerzése és ziccere vezetett fel, de a szombathelyiek ezúttal is számtalan palánk alatti belépés után szereztek könnyű kosarakat. Pór Péter időkérése után fokozatosan ellépett az Olaj. A vendégeknél Pantelics, míg szolnoki részről Báder büntetőkkel és Trotter egy hármassal vitte a prímet (37-30). Úgy tűnt, a hazai időkérés után Bencze Tamásé is jó hatással volt csapatára, ugyanis továbbra is bőven látótávolságon belül maradt a Falco: Szabó Zsolt és Timberlake révén 41-37-re jöttek vissza. Sőt! A negyed utolsó percei már egyértelműen a vendégekről szóltak, a továbbra is igen hasznosan játszó Harazin és a bátran betörő Simon kosarával a félidőre ki is egyenlítettek.

Nagyon bekezdtek a felek a harmadik negyedben, főleg a Szolnok repesztett komoly rohamot, hiszen alig két és fél perc alatt 12 pontot szórtak (53-47). Nem véletlenül kért időt Bencze Tamás, és akárcsak az első mérkőzés elején, ekkor is a túlzottan engedékeny védekezést miatt korholta játékosait. Horváth Ákoson reklamáltak egy személyi hibát a szombathelyiek, majd a túloldalon Szabóra fújtak faultot – Bencze Tamás viszont technikai hibát kapott reklamálásáért. Horváth Ákos ebből 4 büntetőt értékesített, az Olaj pedig pillanatok alatt egy 14-0-ás szakaszt produkált (63-47). A 27. percben tovább nehezítette a Falco dolgát, hogy Szabó Zsolt kipontozódott. A Szolnok kiváló dobóformát hozott ebben a negyedben, az ihletett formában játszó Horváth Ákossal az élen egyre csak növelték az előnyüket, ami előbb húsz fölé nőtt, majd lassan már a 30-as határt rohamozták.

A záró negyed így (79-55-ről) nyugodtan kijelenthető, hogy formalitásnak tűnt. A hazaiaknál a nagyon ponterős Gay talált be (kissé szokásától eltérően) ezúttal többször közelről is. Chad Timberlake pedig a kissé lankadó hazai védekezést kihasználva kozmetikázott az eredményen (86-66). Már a negyed derekán mindkét edző pályára küldte a kiegészítő játékosokat is, és igazából egyetlen kérdés maradt megválaszolatlanul, hogy megdobja-e a százat a Szolnok, és ha igen, ki lesz az „elkövető”. Végül Julien Mills dobta, amely egyébként a 13. Olaj hármast is jelentette.

A Szolnok parádés második félidőt, azon belül is egy 38 pontos harmadik negyedet produkálva került egyetlen lépésre a címvédéshez.

Szolnoki Olaj KK – Falco-SZOVA KC Szombathely 101-74 (25-20, 16-21, 38-14, 22-19)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, bajnoki döntő, 2. mérkőzés. Vezette: Cziffra, Papp P., Benczur

Szolnok: Trotter (9/6), Mills (15/3), Horváth Á. (22/12), Nikolov (9/3), Báder (22). Csere: Fodor M. (2), Trepák (1), Gay (16/12), Soós (-), Grebenár (-), Gaál (2), Nagy B. (3/3). Vezetőedző: Pór Péter

Falco: Szanati (8), Simon L. (6/3), Timberlake (15), Szabó Zs. (11/3), Pantelics (15/3). Csere: Harazin (8), Will (8), Jarosevits (3), Nárai (-), Simon Be. (-). Vezetőedző: Bencze Tamás

A három győzelemig tartó döntő állása: 2-0 a Szolnoki Olaj KK-nak.

Kép: nyugat.hu (Unger Tamás)

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Falco: Szanati (8), Simon L. (6/3), Timberlake (15), Szabó Zs. (11/3), Pantelics (15/3). Csere: Harazin (8), Will (8), Jarosevits (3), Nárai (-). Vezetőedző: Bencze Tamás

Kép: nyugat.hu