Egy negyedet bírt a Körmend

Ha csak az aktuális héten nyújtott teljesítményt nézzük, akkor ember legyen a talpán, aki megmondja, ki volt a mai találkozó esélyese. A vasiak keddi mérkőzésére ugyanis országszerte felkapták a fejüket a kosárbarátok. Nem mindennapi tett, hogy a Szolnok évek óta tartó sikersorozata során valaki győzelemmel távozzon a Tiszaligetből, ráadásul tegye ezt egy komoly téttel bíró mérkőzésen. Márpedig a hétközi győzelemmel a saját kezébe vette sorsát a vasi alakult, a kiesés szélére sodorván a magyar bajnokság kirakatcsapatát. Ami a házigazdát illeti, ők előrehozott mérkőzésen szerepeltek Székesfehérváron, ahol a 35. percig igen komoly győzelmi esélyeik voltak. Akkor azonban megsérült a karmester, Lorenzo Williams, és a csapat összezuhant. Ennek ellenére a helytállásuk dicséretes, még ha a lepattanózással akadtak is gondjaik. Ha nem engednek át egy halom támadólepattanót az ellenfélnek, Williams sérülése ide vagy oda, győzhettek volna a rangadón. Lássuk ezek után, hogy alakult a mai találkozó!

Atomerőmű SE - Körmend 93-63 (22-23, 26-11, 23-13, 22-16)

Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok, 1000 néző

Vezette: Földházi T., Gorka Sz., Surányi G. (Bodrogváry)

ASE: L. Williams 14/6, N. Williams 2, Vojvoda 10/6, Kámán 5/3, Tóth 11/3. Csere: Körtélyesi 16/3, Idlet 18, Eilingsfeld 6, Kovács Á. 5, Kerpel-Fronius 2, Czinger 4, Illés -.

Körmend: Ruják 9/3, Simpson 4/3, Ferencz 8/6, Buljan 22/6, Shaw 10/3. Csere: Farkas -, Fodor 2, Kutasi -,Sonyák 3/3, Sömenek 5/3, Kocsis -, Csapai -.

Lorenzo Williams ott volt az övéivel a kezdő sípszónál, sőt, még az első percben el is süllyesztett egy szép hármast, 5-2-re megléptetve csapatát. A túloldalon Buljanról szóltak az első percek, az aktivitásának, na meg Shaw szép ziccerezésének köszönhetően két támadással később már a vendégek vezettek. Jó meccsnek ígérkezett a mai összecsapás, és az első percek alapján nem is kellet csalódnunk. A következő percek a vendégekről szóltak, akik szépen befejezgették a támadásaikat, ellentétben a hazaiakkal. Kámán és Tóth Ádám keze is rendre megremegett a palánk alatt, így pillanatok alatt fordított a Körmend, sőt négy ponttal meg is léptek. ekkor azonban megrázta magát az ASE, és egy perc alatt repesztett egy 7-0-ás sorozatot, amellyel nem csak hogy visszavették az előnyt, de időkérésre is késztették Hencsey Tamást. A húzás be is jött, nem telt el ugyanis újabb két perc, és már kettővel a piros-feketék vezettek! A hagyományokhoz híven remekül ment a vasiaknak a hárompontos vonalon túlról, ezúttal is betermeltek három triplát már az első negyedben, amelynek végén ha csak egy ponttal is, de ők vezettek. 22-23

Elrontott támadásokkal indult a második negyed, egyik oldalon sem tudtak betalálni játékosok. A kosárcsendet végül a meccsek óta gyengélkedő Steven Idlet törte meg, aki egy támadólepattanót tett vissza. A válasz egy tripla és két büntető formájában érkezett, már-már komolynak nevezhető négy pontos előnyhöz juttatván a Körmendet. A paksiaknál továbbra is gondot okozott az akciók befejezése, azonban az erőszakossággal, az akarattal nem volt probléma, így előfordult olyan, hogy három támadólepattanót is visszaszedtek, mire kosarat tudtak elérni belőle. Ez a hozzáállás pedig eredményt is szült, mégpedig támadásról-támadásra. Körtélyesi Gergely, az ASE energiabombája a padról beszállva vitt új színt a játékba. Percek alatt betermelt kilenc pontot, elsősorban a visszatett támadólepattanókból, valamint behúzott légpasszokból. Az ASe parádézott, a gyorsindításokat rendre eredményesen fejezték be, a differencia pedig hamar tíz pont fölé kúszott. Egy, csak egy Zvonko Buljan volt a gáton a Körmendnél ekkor, egymaga jegyezte a csapata pontjainak majdnem felét. A negyed utolsó megmozdulása tökéletesen jellemezte a látottakat, amikor is Tóth Ádám tett vissza egy támadót az ámuló MTE játékosok között. 48-34

Körmendi kosárral, kosarakkal indult a második félidő. Előbb Ruják volt eredményes, majd ugyanő találta meg Buljant a palánk alatt egy dupla erejéig. Lassan eltelt három perc a félidőből, de a hazaiaktól csak kihagyott dobásokra futotta. Ekkor azonban jött Tóth Ádám, és tőle szokatlan helyről, a triplavonalon túlról talált be egy gyönyörű dobással. Ez ébresztőként hatott a csapattársakra is, jött Zo Williams, és a már oly sokszor megcsodált betörés. Vojvoda Dávid a szerdai meccshez hasonlóan ismét a harmadik negyedre tartogatta a pontokat. Szórt triplát, duplát, akadt de akadt zsákolás is a repertoárban. Jól játszott az ASE, egyértelműen uralta a találkozót. Míg a túloldalon a támadások befejezésekor szinte minden alkalommal Zvonko Buljan vállalkozhatott (termelt is becsületesen), addig a paksiaknál gyakorlatban is élt a közteherviselés elve.Ráadásul nem a támadó, hanem a védőoldalon is, ezt a Körmendet három negyed alatt 50 ponton belül tartani igen komoly teljesítmény. 71-47

A záró felvonásra a lényegi dolgok tulajdonképpen eldőltek, így a hazai szurkolók hátradőlve, nyugodtan szemlélhették az utolsó tíz percet. Élvezettel nézhették az újfent remekül játszó Körtélyesi Gergely hármasát, valamint a végre határozottan, és jól kosarazó Steven Idlet sikeres büntetőinek és zsákolásának is szólhatott a taps. A hazaiak elbírták még Nick Williams totális betlijét is, aki ezen az estén ötből egy dobást értékesítve jutott el összesen két pontig. De nem is volt rá szükség, nélküle is több mint harminccal ment csapata, már a 33. percben. A végére a cserék is lehetőséget kaptak mindkét oldalon, de a hazai győzelem természetesen már nem forgott veszélyben. 93-63

Képgalériánkat ide kattintva érheti el.

Enrique Gitiérrez Garcia: Úgy érzem, hogy a védekezésünkkel nyertük meg ezt a mérkőzést. Az egész csapat jól teljesített ebben a játékelemben, de közülük is ki kell emelnem Eilingsfeld Jánost. Ahogy már többször mondtam, a támadással lehetnek gondok, de a védekezésben minden meccsen száz százalékot kell nyújtani.

Hencsey Tamás:  Először is gratulálok a Paksnak a győzelemhez. Az első negyedben tudtuk azt a játékot produkálni, amit megbeszéltünk. Azt kértem, hogy a három mezőnyjátékost próbáljuk a lehető legjobban kivonni a játékból, ez az első félidőben sikerült is. A legnagyobb probléma az volt, hogy az ASE már ekkor 16 támadólepattanót szedett. A meccs végére összesen 44 pattanót szedtek, 22 védőt és 22 támadót, ezt nem kell magyaráznom, mekkora hiba. A harmadik negyedben még volt egy fellángolásunk, de nem tudtunk igazán közel kerülni a Pakshoz. A végjátékra teljesen szétestünk.

Fotók: Fekete Zsuzsanna