Elkészült a 2013-14-es bajnokság kiírása

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) kihirdette a 2013/2014-es férfi NBI.A bajnokság versenykiírását.

A közlemény első bekezdéseiben általános információkat osztott meg az MKOSZ bizottsága, melyben beszámolt elsődleges céljairól. Továbbra is a legfőbb stratégia szempontok egyike, hogy a legjobb magyar csapatokat versenyeztesse, lehetőséget biztosítva számukra a nemzetközi kupá(k)ban való indulásra, sikeresen felkészítse az élvonalbeli játékosokat a nemzeti válogatott küzdelmeire és nem utolsó sorban a sportág népszerűsítése, a bajnokság versenyképességének javítása.

A 2013/2014-es szezon lebonyolításának módja:

1. Alapszakasz: a bajnokságban az alapszakasz helyezéseiért a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon (2X11 mérkőzés)

2. Középszakasz: 1-5. helyezett gárdák + Szolnoki Olaj KK (ők alkotják majd a Felsőházat) – Az alapszakasz első öt helyezettje valamint a Szolnoki Olaj KK csapata körmérkőzéses struktúrában játszanak, szintén pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon (2X5 mérkőzés).

10. forduló: A1-A2, A3-A6, A4-A5

Az Alapszakasz után az 1-5. helyen végzett csapatok és a Szolnoki Olaj KK csapata az alábbi pontszámokkal kezdik meg a Középszakasz mérkőzéseit:

1-es sorsolási szám: Alapszakasz 1. helyezett 3 pont
2-es sorsolási szám: Szolnoki Olaj KK 3 pont
3-as sorsolási szám: Alapszakasz 2. helyezett 2 pont
4-es sorsolási szám: Alapszakasz 3. helyezett 2 pont
5-ös sorsolási szám: Alapszakasz 4. helyezett 1 pont
6-os sorsolási szám: Alapszakasz 5. helyezett 1 pont

(Holtverseny felmerülése esetén a Középszakaszban elért eredményeket veszik figyelembe.)

3. 6-12. helyezett csapatok - Alsóház

Az Alapszakasz 6-12. helyezett csapatai - hasonlóan a Felsőház felépítéséhez - körmérkőzéses szisztéma szerint játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon (2X6=12 mérkőzés, 14 fordulóban).

14. forduló: A6—A7, A8—A9, A10—A11

Fontos! A csapatok az Alapszakaszban elért összes eredményeiket viszik tovább a Középszakaszba.

A rájátszás felépítése:

I. forduló: 3 győzelemig (1-8. helyért) –  (A) Az első a nyolcadik
                                                         (B) A második a hetedik
                                                         (C) A harmadik a hatodik
                                                         (D) A negyedik az ötödik helyezettel mérkőzik meg az elődöntőért.

II. forduló: 3 győzelemig (1-4. helyért)
 I = A-D győztesek játéka és a
 II = B-C győztesek játéka az 1-4. helyért
 III. forduló:
 I-II győztesek játéka az 1. helyért, 3 győzelemig
 II-I vesztesek játéka a 3. helyért, 2 győzelemig

A playoff-ot a csapatok a Középszakaszban elért helyezések alapján kezdik meg. A play-off felépítésű mérkőzések során az első, harmadik, és ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg – tehát a „hazai pálya” előnye -, amelyik a rájátszást megelőző csoportmérkőzéseken jobb helyezést ért el.

Az Alsóház első és második helyezettje a rájátszás hetedik és nyolcadik pozíciójában kezdi meg a három győztes mérkőzésig tartó rájátszást. Az első fordulóban kiesett gárdák helyezését (5-8. hely) a Középszakaszban elért teljesítményeik határozzák meg.

A Középszakasz 12-13. helyezett csapata a férfi A csoportban való bentmaradásért két győztes mérkőzésig küzd. A 9-13. helyezések megállapítása a csapatok középszakaszbeli eredményei alapján történik.

A bajnokságban való részvétel feltételeiről, a nevezésről, a játékjogosultságról, az óvás-fellebbezés szabályzatáról, egyéb rendelkezésekről, információkról a teljesség igénye szerint az alábbi, az MKOSZ által kiadott pdf-formátumban tájékozódhatnak a kedves olvasók!