Férfi NB I B: Két hónap és hét vereség után győzött újra az Elite

Hosszú idő után tudott végre teljes csapattal felállni a törökbálinti klub.

A férfi másodosztály piros csoportjának legutóbbi mérkőzésein érvényesült a papírforma, amit az NKA parádés negyedik negyedével juttatott érvényre Veszprémben. Színvonalas, izgalmas találkozót nyert meg az Óbuda Pápán, simán nyert a Honvéd Nagykőrösön, a Jászberény pedig a PVSK Cargate otthonában. A sorozatban negyedik győzelmét arató MAFC a TF-BP, a Vasas pedig a Baja ellen jutott 100 pont fölé, a BKG pedig az első félidőben eldöntötte a Salgótarján elleni összecsapását. A zöld csoportban akadtak meglepetések. Ilyen volt a Pénzügyőr bravúrja Győrben, valamint a két hónap után diadalmaskodó Elite sikere a kecskeméti fiatalok ellen, a törökbálinti társulat hét mérkőzéses vereségsorozatának vetett véget. Önmagában az, hogy a MEAFC nyerni tudott a debreceni fiatalok otthonában, az talán nem meglepetés, az már inkább, hogy a borsodi "brigád" 51 ponton tartva a DEAC U23-as együttesét, közel 20 pontos győzelmet aratott. A legtöbb izgalmat a Dunaharaszti-Hódmezővásárhely találkozó hozta, amelynek végén egy tripla a vendégek javára döntött. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Piros csoport:

Nagykőrösi Sólymok - Bp. Honvéd 67-97

Nagyjából a második negyed közepéig tartotta a lépést a Mácsai Károly (20/3 pont, 7-7 lepattanó és eladott labda), Molnár Bence (14 pont, 3 gólpassz), Mester Márk (12/6 pont, 7 lepattanó) és Lakosa Ákos (11 pont - 12 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) eredményességére építő hazai gárda a listavezetővel. Ekkor egy 10-1-es rohammal 15 pontosra növelte előnyét a Markovic Luka (20/6 pont, 4 lepattanó), Takács Dániel (17/9 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Stefan Mijovics (17/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Völgyi Marcell (13 pont, 5 lepattanó) és Kopácsi Ákos (11/9 pont) vezette Honvéd. Szünetig innen még visszajött 11-re a Sólymok együttese, a második félidőt azonban egy 9-0-lal indítva 20 pontosra növelték előnyüket a vendégek. Ezzel eldőlt a találkozó, végül simán 30 ponttal győzött az éllovas.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - NKA Pécs 69-79

Az első negyed közepén bemutatott 18-5-ös "száguldással" Dancsecs András (20/9 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Horváth Ákos (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Stefan Glogovac (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével jelentős előnyre tettek szert a hazaiak, akik az első negyedet 9, a félidőt pedig 7 pontos vezetéssel zárták. A második félidő első kosarát a hazaiak szerezték, ám egy 11-4-es rohammal hamar feljött 2 pontra a NKA. Ekkor a Veszprém még visszaverte a felzárkózási kísérletet, újra ellépett, s 10 pontos vezetéssel várhatta a 4. negyedet. Ezt azonban egy szédületes 18-0-s 6 és fél perccel indítva fordított és elhúzott ellenfelétől a Lados Erik (18/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Bíró Levente (13/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Scherer Bálint (12/6 pont, 6 lepattanó) és Nemanja Djordjevics (12 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó NKA csapata, a hazaiak első pontjaikat közel 7 perc elteltével szerezték a negyedben, de a vendégek már nem adták ki a kezükből a vezetést, egy extra bő 6 perc elég volt nekik a győzelemhez.

Conoil Pápa KC - Óbudai Kaszások 82-88

A nyitó negyed szinte végig kiegyenlített volt, az utolsó bő másfél percben egy 6-0-s rohammal 5 pontos előnyre tett szert a Pápa, amely lendületben maradt és a második etapot 7-2-vel kezdve 10 ponttal ellépett. A szakasz közepén már 12-vel "mentek" a hazaiak, amikor megtört a lendületük, és egy 13-2-es rohammal 1 pontra felzárkózott az Óbuda. Szünetben 3 ponttal vezetett a Pápa.

A második félidőt 10-3-mal kezdve bő 3 perc alatt 10 ponttal elhúztak a Németh András (29/12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Koma Dániel (20 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Murai Gábor (16/3 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz) ponterősségében bízó hazaiak. Két triplával próbált közelíteni a Kaszások, de ezt a felzárkózási kísérletet visszaverte a Pápa. A 3. negyed közepén azonban egy 11-0-lal fordítottak a vendégek. A szakasz végül döntetlennel zárult. A 4. negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a hajrában egy 11-2-es rohammal a Fekete Viktor (22/12 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda)-Sedin Karavdic (21/12 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda)-Boinitzer Dávid (13/3 pont, 5 lepattanó)-Bencsik Barnabás (11/3 pont) kvartett vezette Kaszások csapata a maga javára fordította a találkozót.

MAFC - TF-BP 111-82

Minden negyedet megnyerve, az első 3 negyedben egyértelmű fölényben játszva verte Bordács Soma (21 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Tóth Péter (18 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Polgárdy Ádám (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Csapai Péter (11 pont, 4 lepattanó), Bősze Bálint (10 pont, 4 lepattanó) és Kovács Ádám (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével közel 30 ponttal a MAFC a leginkább Tichov Dominik (18/9 pont, 3 eladott labda), Peringer Balázs (14 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Szántó Dániel (10/3 pont, 5 eladott labda) találataira támaszkodó, de a feladathoz, s ellenfeléhez csak a már gyakorlatilag tét nélküli 4. negyedben felnövő TF-BP együttesét.

Vasas Akadémia - Bajai Bácska 136-51

Hiába adta az utóbbi időben jelentősen meggyengülő, s ezúttal ahhoz képest is tartalékos bajai együttes a kosárszerzésben bizony eléggé magára maradó Jakab Péter (38/18 pont - 41 mezőnykísérlet - 11 lepattanó)  személyében a mezőny messze legeredményesebb játékosát, a 43-7-re megnyert első negyeddel gyorsan eldöntötte a mérkőzést az Andrássy Géza (21 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda, 4 blokk), Farkas Attila (15/9 pont, 3 gólpassz), Kerkai Ákos (14/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Barócsi Ádám (14 pont, 5 lepattanó), Kelemen Ádám (14 pont - 18 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) és Sólyom Botond (11/3 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) jóvoltából  már a 3. negyed végén 100 pont fölé jutó Vasas.

BKG Príma Akadémia - Salgótarjáni KSE 91-75

A szünetig szerzett közel 20 pontos vezetésnek, valamint Nagy Botond (35/24 pont, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Halász Ákos (17/3 pont, 3 eladott labda), Nick Allen (13/6 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), és Buzás Bence (11/3 pont, 5 lepattanó) eredményességének, valamint a 15 gólpasszt "kézbesítő" Nagy Benedek hatékony szervezőmunkájának köszönhetően verte biztosan a BKG a Dragasevic Veljko (17/12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Hargitai Krisztián (17/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Takács András (11 pont) és Molnár Marcell (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 4-4 eladott labda és gólpassz) kosaraira alapozó Salgótarjánt.

PVSK Cargate - Jászberényi KSE 67-100

Az első félidőben szerzett 30 pont fölötti előnyére, valamint Kucsora Csaba (25/15 pont), Olasz Ádám (24 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Meleg Károly (15/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 blokk és gólpassz), Homoki Donát (12/3 pont) és Rosic Uros (10%/6 pont, 3 lepattanó) találataira támaszkodva verte simán az igazán jól Goldring Gergő (28/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) Farkas Dániel (17/6 pont, 4 lepattanó) ponterősségére építve igazán jól csak a 3. negyedben játszó PVSK-fiatalokat.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Ceglédi KE 79-90

Az első negyed közepén bemutatott 7-0-s futásával ugyan ellépett a hazaiaktól az éllovas, és a mérkőzésre már alapszakasz győztesként érkező Cegléd, de a negyed végén 2 triplával s egy duplával fordított a Phoenix. A második etap elején váltva estek a kosarak, majd a közepén egy 14-0-s "száguldást" bemutatva elhúzott a Csaba György (33 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda), Tóth Zoltán (12/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Dominik Herendic (11 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Erdei Márk (10/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Tóth Norbert (10 pont, 13 lepattanó) és Kovács Bálint (10 pont) kosaraira alapozó listavezető, amely 9 pontos előnnyel fordulhatott. A 2. félidő elején tartotta 10 pont körüli előnyét a Cegléd, amely a szakasz derekán egy 11-2-es rohammal közel 20 pontosra növelte a különbséget. A szakasz hajrájában 13 pontra visszajött a nagyrészt Jordan Madrid Andrews (18/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda), Gerőcs Roland (15/9 pont), Drahos Gábor (12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Asszú Ádám (11/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó Tiszaújváros, a 4. negyedben pedig a Cegléd végig tartva 10 és 15 pont közötti előnyét összességében magabiztos győzelmet aratott.

Elite Basket - KTE Duna Aszfalt U23 83-81

Hosszú-hosszú hetek, sőt hónapok után állt föl újra gyakorlatilag teljes csapatával az Elite, amely ennek örömére egy 10-3-as "repülőrajttal" indított. A folytatásban magukra találtak, s a negyed végén fordítottak a megilletődötten kezdő kecskeméti fiatalok. A második etapban már a vendég együttes akarata érvényesült, akik Ivkovic Milán (17/6 pont), Tóth Barna (15 pont - 20 mezőnykísérlet) és Kucsera Dániel (11/3 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda) vezérletével szűk előnyt állandósítottak, majd a félidő hajrájában egy 7-0-s rohammal 10 pont fölé növelték előnyüket. A fordulás óriási fordulatot hozott, a Somogyfoki Szabolcs (23/6 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda)-Nagy Dániel (15/9 pont, 6 eladott labda)-Tóth András (13/9 pont) trió tagjainak eredményességére, valamint Hegedűs Attila (7/3 pont, 15 lepattanó, 4-4 blokk és gólpassz., 3 eladott labda) mezőnymunkájára építve  óriási elszántsággal és elánnal kezdő Elite átrohanva ellenfelén 19-3-ra nyerve a 3. negyed első felét átvette a vezetést, s 5 ponttal ellépett. A negyed hajrája kiegyenlített játékot hozott, az Elite 6 pontos előnyről várhatta a 4. negyedet. Ebben szinte végig tartották szűk előnyüket a hazaiak. Az utolsó percben 1 pontra feljött a KTE, de fordítani már nem tudott.

Agrofeed UNI Győr SzESE - Pénzügyőr SE 81-86

A 3. negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a felek. Ekkor egy 7-0-lal 5 ponttal elléptek a vendégek, ám erre egy 9-3-mal reagálva fordított a Geiger Bálint (35/12 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 10 gólpassz), Kámán Bálint (12/3 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda), Nagy Tamás (11/9 pont, 3 lepattanó) és Lógár Bence (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 eladott labda) találataira támaszkodó győri legénység. A kiegyenlített etap végén 1 ponttal a fővárosiak álltak jobban. A 37. percben még döntetlenre álltak a felek, s ekkor egy 10-4-es rohammal a remek dobóformát kifogó Horváth Barnabás (32/27 pont - 9/12 tripla - 4 gólpassz), Varga Balázs (14 pont, 10 lepattanó) és Kovács Marcell (13 pont, 6 lepattanó) kosaraira alapozó vendégek elléptek, s bravúros győzelmet arattak.

Újpest MT - SMAFC 1860 KA 96-68

Minden negyedet megnyerve aratott jórészt Zoran Talley (30 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz) és Katona Bence (22/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) ponterős játékával sima, közel 30 pontos győzelmet az Újpest az erősen tartalékos, a Hajnal Kristóf (16/12 pont)-Kovács Benedek (14 pont - 17 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz, 2 blokk)-Papp Barna (13/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) trió vezette soproni együttes ellen.

Békési SzSK - Atomerőmű KSE  Bonyhád 90-68

Az első félidőben a tripla-dupla közelében járó Balog Gábor (23/9 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz), valamint Cvijin Patrik (19/6 pont - 21 mezőnykísérlet - 11 lepattanó), a szintén a tripla-duplával "kacérkodó" Danijel Krsztics (18/12 pont - 19 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 8 gólpassz) és Nemanja Acsimovics (18 pont, 4 lepattanó) ponterősségében bízó Békés 10 pont fölötti előnyre tett szert. A 3. negyedben a vendégek Baki Sándor (14/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Szalai Milán (18/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Orgona Gergő (12/3 pont, 9 lepattanó) és Tömösváry Máté (10 pont, 6 lepattanó) révén 4 pontra feljöttek, de ezzel "ellőtték puskaporukat", a 4. negyedben nagy fölényben játszva 20 pont fölötti győzelmet aratott a Békés.

DEAC U23 - MEAFC Miskolc 51-70

Parádésan 8-1-es két és fél perccel kezdtek a debreceni fiatalok, de közülük a folytatásban egyedül Gáspár Mátyás (13/3 pont, 7 lepattanó) jelentett érdemi veszélyt a miskolciak kosarára. A vendégek átvéve a játék irányítását és egységes csapatmunkával Ragályi Levente (14/3 pont, 5 lepattanó), Kozák Márton (13/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Pintér Dávid (11/9 pont, 4 lepattanó), Cseh György (10 pont, 4 lepattanó) és Lajsz Gergely (10 pont, 3 lepattanó) vezérletével magabiztos, közel 20 pontos győzelmet arattak.

DMTK - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 80-82

A nyitó negyed végére 10 pontos előnyt szerzett a Jordan Sanrtiago (21 pont, 3 lepattanó, 7-7 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Kiss Kornél (14/12 pont), Fekete Bálint (13/9 pont) és Bocsárdi Gábor (12 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) kosaraira alapozó hazai gárda. Ezt követően a Hódmezővásárhely Semin Burko (16 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Varga Ákos (15/9 pont, 4-4 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Kelemen Balázs (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Bálint Erik (12/6 pont) és a tripla-duplát közelítő Pavlovic Vuk (9/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz) apránként kezdte csökkenteni hátrányát. A 4. negyed közepén Bodócsi Benjámin (9/9 pont) triplájával egyenlítettek a vendégek. Az izgalmas hajrában egy 5-0-lal ismét megugrott a Dunaharaszti, ám erre 7-0-lal reagálva fordított a Kosársuli. Egy triplával visszaszerezték a vezetést a vendéglátók, s minimális előnnyel fordultak az utolsó percre, amelyben Bodócsi újabb hárompontosa végül vendég diadalt eredményezett, mivel a hazaiak, bár volt lehetőségük válaszra, nem tudtak élni a lehetőséggel.

Fotó, slide: hunbasket.hu