Férfi válogatottunk kikapott a britektől

Bár a második negyed közepén még 5 ponttal vezettünk, végül 18 ponttal, 82-64-re kikaptunk Nagy-Britanniától a varsói felkészülési torna első játéknapján - Hanga Ádám 14 ponttal kezdett.

Felkészülési torna, Varsó, 1. meccs
Nagy-Britannia - Magyarország 82-64 (20-15, 21-20, 20-13, 21-16)

Nagy-Britannia: Lawrence 13/6, Nelson 4, Murray 5/3, Clark 14/6, Olaseni 14.
Csere: Johnson -, Wheatle 2, Mockford 4/3, Okereafor 7/6, Boateng 6, Achara 13/6, Akodo -.

Magyarország: Wittmann 5/3, Vojvoda 9/3, Hanga 14/9, Tóth N. 7/3, Keller 8/3.
Csere: Benke 3/3, Golomán -, Ferencz -, Perl 8, Karahodzsics 4, Váradi 6/6.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

A találkozón a mieinknél Rosco Allen és (mint később kiderült) Eilingsfeld János sem lépett pályára.

A britek kezdtek jobban két kosárral, de Hanga Ádám gyorsan berámolt 5 pontot, úgyhogy a harmadik perc végén már mi vezettünk három ponttal (4-7). Ekkor több mint öt percig nem sikerült pontot dobnunk, így ellenfelünk magasembereire, Olasenire, Clarkra és Acharára támaszkodva futott egy 12-0-s szakaszt (16-7). Perl Zoltán büntetőivel zártuk le a gyenge periódust, Hanga beszórta második tripláját is, Keller Ákos pedig szintén kintről volt eredményes, így 5 pontra visszajöttünk a negyed végére (20-15). A második negyed elején Vojvoda Dávid és Tóth Norbert vezetésével egyenlítettünk a 13. percre (24-24), sőt... Hanga duplájával már mi vezettünk, a negyed felénél konkrétan 5 ponttal (26-31). A félidő utolsó szűk három és fél percében azonban nem dobtunk pontot, a britek futottak egy 11-0-s rohamot, így hat ponttal álltak jobban a nagyszünetben (41-35).

A fordulás után Hanga négy pontjával közelítettük meg ellenfelünket - a Barcelona új sztárja harmadik hármasát szórta már be a találkozó folyamán -, de a britek tudták tartani nem túl nagy, de meglévő előnyüket. Benke Szilárd és Váradi Benedek is bejelentkeztek egy-egy triplával, de a differencia a negyed végén megint elkezdett nőni, Olaseni és Achara révén 10 pont fölé tornázta előnyét Nagy-Britannia, Okereafor hármasa után pedig 13 pont volt a távolság 10 perccel a vége előtt (61-48). A záró felvonásban a pontszerzéssel voltak gondjaink, bő négy perc alatt mindössze két kosarat dobtunk, és annak ellenére, hogy a britek sem kezdték jól a negyedet, 16 pontra nőtt a fórjuk a 36. perc közepére (73-55). Vojvoda és Kemal Karahodzsics vezetésével kezdtük felvenni elöl a ritmust, de a 38. percben Okereafor újabb hármasa lezárta a lényegi kérdéseket (76-61) - végül 82-64 arányban győztek a britek.