Győzött a JKSE, kiesett a ZTE!

Miután a ZTE és a Jászberény is képes volt arra, hogy az ellenfelük csarnokából győztesen távozzon, így a harmadik, utolsó találkozó volt hivatott eldönteni, hogy kettőjük közül melyik együttes őrizheti meg NB I A-csoportos tagságát és kinek kell a következő idényt B-csoportban kezdeni.

A vendéglátók szempontjából jól indult az összecsapás, mivel Dramicsanin ziccere és Austin hárompontosa után villámrajttal 5-0-ra „húzott” el a fehér-kék mezes együttes. Az imént említett két játékos húzta az első negyedben a JKSE szekerét, a ZTE-nél pedig az irányító, Thomas Kelley volt, aki azért igyekezett, hogy ne kerüljön komoly hátrányba a vendég együttes. A játékrész derekáig tartotta minimális előnyét a hazai csapat, de két egymást követő támadásból Henderson és Whitworth is triplát ért el, ezzel pedig már a ZTE-nél volt a vezetés. (10:11) Szögi és Hodges pontjai, valamint a ponterősen játszó Dramicsanin kosaraival komolyabb előnyre tett szert a Jászberény, sőt a tíz perc végén Austin hárompontosa már 10 egységnyire hizlalta a hazaiak fórját. (29:19)

A 2. negyed triplapárbajjal kezdődött, melyből a ZTE jött ki némileg jobban, majd perceken keresztül csak folyamatos veszélyben voltak a gyűrűk, de a mezőnyből betalálni egyik együttes sem tudott. A hosszú kosárcsendet Kelley törte meg, amivel 10 ponton belülre hozta az övéit. A hazai cserejátékosok pontokkal, hasznosan léptek játékba. Ezt igazolta Szögi, Borszéki, Medve, vagy épp Helmeczi játéka. A negyed hajrájában Hodges és Borszéki is elhelyezett 1-1 hármast a vendég gyűrűben, akkor 17 ponttal vezetett a JKSE. Hiába követett el mindent Kelley vezetésével a ZTE, nem hogy faragni nem tudták a hátrányt, de Austin hármasa azt jelentette, hogy a szünetre 20 pontos előnnyel vonulhat a jászsági egylet.

A második félidő nem indult jól a hazaiak számára, mivel Horti begyűjtötte a 4. személyi hibáját, a kispadra kényszerült. A JKSE viszont nem torpant meg, Medve Máté pedig parádéba kezdett. Három közelit, köztük egy 2+1-es akciót értékesítve pillanatok alatt tett fel 7 pontot a táblára, a találkozó pedig eldőlni látszott a 25. percben. Érkezett is a ZTE-től az időkérés. (63:37) Minimális haszna volt az egy perces szünetnek, mert bár Henderson és Whitworth is értek el kosarakat, de a hazaiak ezeket különösebb megerőltetés nélkül tették. Gáspár hármasa és Tóth Gergely kettese csak arra volt jó, hogy a harmincas távolságot elhessegesse. Viszont a záró percekben Borszéki két faltja (egy sportszerűtlen, egy hárompontos közben) megajándékozta azzal a ZTE-t, hogy hosszú idő után bejöhettek 20 pontos különbségen belülre. Ennek ellenére szinte teljesen reménytelen helyzetből vághattak neki a záró negyednek!

Kelley megpróbálta megfogni a legrövidebb szalmaszálat, gyorsan berámolt 5 pontot a negyed elején. Ezt követően mindkét oldalon sok elhibázott dobás és pontatlanság következett, az idő pedig egyre csak hajtotta – hajtotta a JKSE malmára a vizet. A negyed felénél még Heinrich mester megpróbálkozott egy időkéréssel, mely után Whitworth szólt hozzá a találkozóhoz egy triplával, de rendkívül ponterősen kosárlabdázó Dramicsanin két gyors közelivel válaszolt rá. Itt már végérvényesen eldőlt a találkozó, a záró percek már csak formálisak voltak. Az addig is remek hangulatot varázsoló hazai közönség folyamatosan, nagy elánnal szurkolt és már bőven a lefújás előtt ünnepelte azt, hogy megőrizte A-csoportos tagságát a Jászberényi KSE. A Zalaegerszeg pedig több mint 30 éves folyamatos tagság után búcsúzni kényszerült a legfelsőbb osztálytól.

A 0-1-ről felálló Jászberény esélyt sem adott a 3. találkozón a ZTE-nek, így megérdemelten maradt bent az első osztályban. Nagy kérdés azonban, hogy mi fog ez után történni az egyik legnagyobb kosárlabdamúlttal rendelkező nyugati városban, Zalaegerszegen?!

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a Jászberényi KSE nyerte 2-1-re, így megőrizte NB I A-csoportos tagságát.

Jászberényi KSE 92 – 71 Zalakerámia - ZTE KK (29:19; 25:15; 19:20; 19:17)

Belvárosi Általános Iskola, 850 néző   Vezette: Földházi T., Papp P., Bognár T.

Jászberényi KSE: Austin 15/9, Hodges 17/12, Medve 10, Horti 2, Dramicsanin 31

Cserék: Fülöp 0, Helmeczi 3, Szögi 5, Borszéki 3/3, Antal 4, Wehner 2

Zalakerámia ZTE KK: Kelley 15/3, Gáspár 8/6, Whitworth 11/9, Tóth G. 10/3, Henderson 11/3

Cserék: Bödör 2, Vertetics 6/6, Kinter 2, Baki 3/3, Kerkai 0, Kertész 3/3

Kipontózódott: Henderson (33. perc), Tóth G. (36. perc)