Hangáék közel voltak a Real elleni bravúrhoz

Az Assignia Manresa Hanga Ádámmal a kezdőötösben vette fel a harcot a spanyol bajnokság jelenlegi második helyezettje, a Real Madrid ellen azon az összecsapáson, melyet Rátgéber László, a magyar férfi válogatott új szövetségi kapitánya is a helyszínről tekintett meg. A katalán kisvárosban lejátszott derbi 40 percet csúszott, mivel éppen Ádám zsákolási kísérleténél eltört a palánk bemelegítés közben, így cserélni kellett a plexit. Az így bőven este 10 óra után startoló derbin szinte végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, remek színvonalú összecsapást láthattunk (az élő online streamek jóvoltából itthon is), a Manersa abszolút felnőtt a feladathoz.

A vendéglátók első mezőnykosarát rögtön a magyar légiós szerezte egy szép triplával, majd büntetőzhetett is a mi fiunk, ám csak az egyik kísérlete volt jó. Edzője ekkor lekapta a pályáról és csak jóval később, a második negyedben tette vissza a parkettre, Ádám pedig újabb két büntetővel kísérletezhetett még a nagyszünet előtt, szintén 50 százalékos teljesítménnyel távozott ekkor a vonalról. Félidőben 5-tel ment a 21 pontos Carroll vezette Real Madrid, de a pontgazdag találkozó érezhetően nyílt volt még ekkor is.

A fordulás után Hanga csak a "cserékkel" jött, tehát nem kezdett a harmadik játékrészben, de egy szép támadólepattanó után visszatett kosárral tudta még növelni pontjai számát, összesen 7 egységig jutott 2 lepattanó, 1 gólpassz és 1 eladott labda társaságában. 4-ből 2 mezőnykísérlete akadt be, ebből 1-ből 1 volt a tripla, a büntetővonalról is 4-ből 2-es mutatót ért el, összesen 14 perc alatt 4-es VAL mutatóval zárt.

Az igazi izgalmak, iletve fordulatok a negyedik negyedre maradtak, ahol előbb úgy festett 73 - 82-nél, hogy manresai szempontból vége a dalnak, ám a fantasztikus, 24 ponttal jelentkező Micah Downs megrázta magát és főszereplésével  89 - 84-re már a katalánok vezettek, az ukrán Gladyr elképesztően vagány triplája után tehát érett a meglepetés. Ám akkor az jött hazai szempontból, mint a Caja Laboral ellen, teljesen leblokkolt a kiscsapat, Sergio Llull és társai pedig könnyedén és gyorsan érték el kosaraikat a maradék két és fél percben, 91 - 96-nál már csak a csoda segíthetett volna a Manresának.

De miután Gladyrt tripladobás közben faultolták, így két értékesített "szabaddobás" és a harmadik elhibázott kísérletet követően a lepattanót megkaparintva lehetett volna még egy dobása az utolsó másodpercben a hazaiaknak, ám sajnos az alapvonali bedobást Hanga nem tudta eljuttatni a címzettnek, így örülehetett a Real (93 - 96), mely ezzel tartja halovány esélyét az alapszakasz-első Barcelona befogására, a Manresa pedig gyakolratilag lehetetlen helyzetbe került a rájátszásba kerülést illetően. Ezzel együtt is abszolút erőn felül teljesített a katalán alakulat, úgyhogy a mai produkció után is csak dicséret illeti Hangát és társait.

A mérkőzés videós összefoglalója az alábbi linkre kattintva tekinthető meg!