Hangáék óriási bravúrja!

Hanga Ádámra és csapatára, az Assignia Manresára a múlt heti Unicaja elleni bravúrt követően újabb nehéz mérkőzés várt. Sőt a tabella harmadik helyén álló Caja Laboral ellen még hazai környezetben is jókora bravúrra volt szükségük Ádáméknak az esetleges győzelemhez.

A sztárcsapat ellen Hanga Ádám a kezdőcsapatban kapott helyet. A Manresa kiválóan kezdte a meccset, az 5. percben már 14-8-ra vezettek. A negyed végén aztán feljöttek a vendégek, Teletovic pontjaival 18-18-nál utolérték a hazaiakat. Gladyr hármasával a játékrész végén mégis 23-18-ra mentek Hangáék.

A folytatásban úgy festett tudja tartani előnyét a Manresa, de a 15. percben Oleson hármasával átvette a vezetést a Caja Laboral (25-27), érkezett is a hazai időkérés. Kiválóan védekeztek ekkor Dusko Ivanovic tanítványai. A 18. percben éppen Hanga volt az, aki egy szép kosárral szakította meg csapata rossz sorozatát. Az öröm azonban nem tartott túl sokáig, mert Mirza Teletovic pillanatokkal később elsüllyesztette harmadik tripláját is. Hanga Ádi azonban hasonlóan válaszolt, majd Doellman 2+1-e után a félidőre ki is egyenlítettek (35-35).

A nagyszünet után magasabb fokozatra kapcsolt mindkét gárda. Igen pontosan céloztak a felek, így fej-fej mellett haladtak. Hanga Ádám a társak kiszolgálásában is jeleskedett, 4. gólpassza után 43-39-re vezetett csapata. Oleson 2+1-e után visszavette ugyan egy rövid időre a vezetést a Caja Laboral, de a 27. percben Hanga minden bizonnyal toplistás berrobanó zsákolása után 49-44 volt a hazaiaknak. Nem kellett túloznunk, amikor ismét Hanga Ádit dicsérhettük, hiszen a 29. percben a támadóidő lejárta előtti pillanatokban a magyar kiválóság bőven a triplavonal mögül szórt egy távolit (56-51).

A záró negyedet Gladyr két hármasa nyitotta, míg a túloldalon továbbra is Teletovic vitte hátán csapatát. A Manresa 64-57-nél már-már jelentős előnyben volt így a játékrész derekán jelentkező gólcsend is nekik kedvezett. Óriási küzdelem folyt a pályán, a hazaiak minden erejükkel igyekeztek őrizni előnyüket. Teletovic kihagyott büntetői követően Doellman zsákolhatott, így az utolsó 3 perchez érkezve már 69-59-et mutatott ez eredményjelző! Egy perccel a vége előtt 69-64-nél újra nyílttá vált a meccs, Prigioni pedig két büntetőt is a helyére küldött. Ennél nagyobb baj volt Hangáék számára, hogy 21 másodperccel a vége előtt Nemanja Bjelica egy szerencsés 2+1-es megmozdulással kiegyenlített. Alig 2 perc alatt 10-0-át produkált a Caja Laboral! Elképesztő izgalmakat hozott a végjáték. Doellman és Lampe is csak egy-egy büntetőt értékesített. 10 másodperccel a vége előtt Doellmann már mindkét büntetőjét bedobta, míg a túloldalon a kiváló védekezésnek köszönhetően Teletovic triplája kimaradt, így óriási bravúrt hajtottak végre Hanga Ádámék!

Hanga Ádám 30 percet töltött a pályán, 12 pontjával csapata 3. legjobb dobója volt. 9 mezőnykísérletéből 5-öt bedobott (2/3-as triplamutatóval). Kiosztott 4 gólpasszt és volt 3 labdaszerzése és 1 blokkja is

Assignia Manresa - Caja Laboral 72-70 (23-18, 12-17, 21-18, 16-17)