Hangáéknak nem ment Murciában

A spanyol bajnokság alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a Murcia csapatát sodorhatta volna a kiesés szélére a Hanga Ádámmal a kezdőötösében vendégeskedő Manresa gárdája, de végül egy fantasztikus harmadik negyednek köszönhetően (27 - 11) az ex-NBA-s Ime Udoka vezetésével simán (78 - 60) nyert a kiscsapat.

Ádám ugyan majd 24 percet lehetett a pályán, ám most nem jött neki úgy ki a lépés, mint az utóbbi fordulókban, bár két igen szép - mondhatni bődületes - zsákolással azért Murciában is letette a névjegyét. 7-ből 2-es mezőnymutatóval és büntetőkísérlet nélkül 4 ponttal zárt, ám hasznosságára jellemzően 4 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda és 1 gyönyörű dobásblokkolás bekerült a neve mellé, összesen 2 eladott labdája volt a negatív oldalon.

A 18-at szóró Asselin húzta katalánok már régóta biztosan bennmaradók, de már matematikailag sem volt esélyük a rájátszásra a fordulót megelőzően, a Murcia pedig ezzel a diadallal minden bizonnyal az ACB-s tagságát is megőrizheti! További érdekesség, hogy a ma 6 pontig jutó Micah Downs lett a spanyol első osztály idei Rising Starja, azaz feltörekvő csillaga, amit a legjobb fiatal, illetve legtöbbet fejlődött ifjú játékosnak ítélnek oda, bár a "fiatal" ebben az esetben tág fogalom, hiszen 25-26 esztendős játékosok (is) versengtek az elismerésért.

Hanga és csapata a Barcelona ellen zárja majd az alapszakaszt, s egyben a 2011-2012-es idényt, hazai pályán május 6-án, ezt a SpotKlub jóvoltából a hazai tévénézők is láthatják majd!