Három perc kihagyás: Olaj vereség

Ma este 8 órakor kezdetét vette a EuroChallenge sorozat is a magyar bajnok és kupagyőztes Szolnoki Olaj KK számára. Az első csoportkörben első ellenfelük rögtön a német bajnokság második helyezettje, az EWE Baskets Oldenburg volt. Az Adria Ligához képest papíron gyengébb, ám szintén remek játékerőt képviselő német együttes az első félidő végén, és a második félidő elején egy-egy másfél perces periódusnak köszönhetően látótávolságon kívülre került az Olajhoz képest, a Szolnok pedig - hiába negyedik negyedbeli felzárkózása - nem tudott már fordítani, így az EC-t mindkét magyar együttes vereséggel kezdte a mai napon.

EuroChallenge, 1. Csoportkör, F csoport, 1. mérkőzés

EWE Baskets Oldenburg (német, 1-0) - Szolnoki Olaj KK (0-1) 87-70 (24-17, 18-17, 23-16, 22-20)

EWE Baskets Oldenburg: Joyce 8/6, Jenkins 19/6, Paulding 17/9, Burrell 6, Chubb 10.
Csere: Bahiense de Mello 7/3, Kramer 3, Wysocki 6, Smeulders 7, Freese 4.

Szolnoki Olaj KK: Simon 11/3, Horváth 4, Sehovics 14, Kalve 7, Báder 16.
Csere: Fodor 3/3, Németh -, Gay 13/6, Szabó 2, Grebenár -.

Jól kezdett a magyar bajnok Németországban, az első négy percben fej-fej mellett haladt a két együttes, elég sok hiba jellemezte ekkor még a csapatokat, könnyű kosarak mellett sok eladott labdát jegyezhettünk mindkét oldalon. Az Olaj főként Báder és Sehovics jó játékának köszönhette, hogy nem került hátrányba, a túloldalon pedig a Paulding - Chubb duó kezdett a legjobban. A gond az első negyed derekán kezdődött, ugyanis 13-8-ra húztak el a hazaiak a játékrész közepére, és bár próbált megragadni ezen a távolságon a Szolnok, a cserék pályára kerülésével a differencia inkább csak nőtt. Az Oldenburgnál több jó teljesítmény is akadt, míg a szolnokiaknál senkinek nem sikerült igazán ebben a periódusban semmi. A negyed végi Gay tripla is csak annyira volt jó, hogy 7 pontra visszajöjjön a magyar bajnok (24-17).

A második 10 perc első felében hiába állt össze a védekezés, és próbált meg kapaszkodni az Olaj, Pauldinggal nem tudott mit kezdeni a szolnoki együttes, az amerikai kiscsatár egyedül is őrizte csapata előnyét, a magyarok pedig támadásban is megálltak: azok után, hogy két perc alatt 5 pontot szereztek, a következő kettőben egyet sem (31-22). Volt valaki, akinek viszont ma nagyon ment támadásban, ő pedig nem volt más, mint Brandon Gay. Az ő pontjainak köszönhetően élt tovább a remény, négy dobott pontjával öt perccel a nagyszünet előtt 31-26 volt az állás (ekkor Gay már 9 pontos volt), sőt, Sehovics duplájával már egy támadásnyi különbségre jött fel a Szolnok. Az időkérés sem segített sokat a németeken, szerencsés helyzetekből ugyan sikerült kosarakat szerezniük, ám játékuk láthatóan megakadt. Amennyire jó volt ez a negyed a szolnokiak szempontjából, annyira rosszul sikerült viszont a vége, az utolsó másfél percben hat kapott pontra csak egy dobottal tudtak válaszolni, így a félidőre még nőtt is a távolság az első negyedben kialakulthoz képest (42-34) annak ellenére is, hogy a második felvonás egyértelműen a vendégek akarata szerint alakult. A probléma továbbra is az volt, hogy Gay mellett csak Sehovics mutatott valamit, a túloldalon pedig jóval több említésre méltó teljesítmény akadt.

Sajnos a félidő vége előtti rövidzárlat nem csak egy kisiklás volt. A fordulás utáni másfél perc egy rémálommal ért fel, az Oldenburg pillanatok alatt megduplázta előnyét (54-38), Pór Péternek azonnal időt kellett kérnie, pedig még alig küldte fel pályára fiait a félidei utasításokkal. Sajnos az időkérés sem hozott túl sok változást a szolnokiak játékában. Támadásban összeszedték magukat Báderék (leginkább csak ő), de védekezésben továbbra sem sikerült huzamosabb ideig maradandót alkotni, 12 pont volt a legkisebb különbség, amire sikerült visszakapaszkodni, a negyed felénél pedig 17 egység volt a két fél között, a hazaiak javára. Továbbra is Báder tartotta az egyre halványabb reményeket, hiszen összesen 10 pontot dobott az első hat perben a Szolnok, mindet az Adria Ligában kétszer is a hét játékosának megválasztott center szerezte, ő azonban egyedül kevés volt ahhoz, hogy közelebb kerüljön az Olaj. Az utolsó játékrész előtt 65-50-re, 15 ponttal vezettek a németek, nem nagyon volt benne a meccsben már a fordítás lehetősége.

A záró 10 perc sem indult sokkal jobban, mindkét csapat kihagyta dobásait, de ez a németeknek már nem volt akkora gond, az Olajnak annál inkább. A magyar bajnok egyetlen dologban bízhatott: az Oldenburg ipari mennyiségben kapta a személyi hibákat, már négy játékosuk is négy hibával állt, mikor azért még elég sok volt hátra a meccsből. Nyolc és fél perccel a vége előtt 67-50-nél már úgy tűnt, el is dőlt az összecsapás lényegi része, amikor jött a találkozó első igazi nagy vendég periódusa, két és fél perc alatt futott egy 10-0-át a Szolnok, ezzel 67-60-nál újra meccsben voltak, és még majdnem hat perc hátra volt, jött is a német időkérés. Sajnos Sebastian Machowski tanácsai építő jellegűek voltak, támadásban azonnal felvették a fonalat játékosai, és megint 10 pont körülre állították vissza a különbséget. Jenkins hármasa alig több mint három perccel a vége előtt azt jelentette, hogy 77-64-re vezettek a hazaiak, innen pedig már nem volt visszaút. Büntetőkkel még zárkózott a magyar alakulat, de a mérkőzés kimenetelén változtatni már nem tudtak, végül 87-70-re nyert az EWE Baskets. A németek jóval jobban dobtak mezőnyből, így belefért az is, hogy pocsékul büntetőztek (ráadásul sokkal kevesebbszer állhattak a büntetővonalra), valamint hogy nagyon sok személyi hibát gyűjtöttek.

A meccs teljes statisztikája itt elérhető!

Az edzők és játékosok nyilatkozatait itt olvashatjátok!